Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Illene megkérdezni, nem?

Illene megkérdezni, nem?

Figyelt kérdés
A minap egy szabadtéri helyszínen találkoztam két emberrel. Az egyikük ràgyújtott, telibe az arcomba fújva a cigifüstöt. Ilyenkor szerintem illene megkérdezni, hogy nem zavar-e. Ezt csak azért írom le, mert mára begyulladt a torkom, és dühít, hogy akkor nem szóltam neki.

2015. szept. 15. 08:21
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek, bár lehet, a képentörlés miatt pontoztak le. Amúgy olyan helyen voltunk, de én pont nem dohányzom, ezért is kérdeztem, hogy attól, mert szabad, még lehetnek nem dohányosok a helyszínen. Ilyenkor viszont nem hiszem, hogy az a helyes, hogy kérdezés nélkül a másik arcába fújom a füstöt, egymásután többször is. Ezt bunkóság. És igen, a cigaretta is drog, hiszen függővé tesz, de nem kéne mások egészségét is veszélyeztetni vele, csak azért mert nincs akaratereje, hog
2015. szept. 16. 13:24
 12/17 anonim ***** válasza:
45%
Már megint le lettem 0%-olva... Ez megy nektek, gyakorizók, de normálisan leírni a véleményeteket az nem!!!
2015. szept. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer-egyszer elszívok egy szál cigit, leginkább társaságban. Úgymond "partidohányos" vagyok, nem függő. Viszont ha többen vagyunk valahol, mindig megkerdezem zavar-e valakit ha rágyújtok, és ha valakit zavar akkor vagy nem teszem vagy arrébb állok, de ha nem zavar senkit akkor is a társaságból kifelé fújom a füstöt, véletlenül sem az arcukba. Ez alapvető udvariasság és szerencsére a cigisek egy része ezt tudja is. A kevésbé tapintatos rétegnek meg lehet szólni hogy légyszíves ne ide fújd a füstöt, nem dohányzom. Az illető akiről írtál tapló, és attól hogy valaki egészségtelenül él másokat nem kéne ennek kitennie.
2015. szept. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Miért kell ragaszkodni az egyértelmű hülyeségekhez? Attól gyulladt be a torkod. Ahha. :) Oké, elhiszem, hogy Te ezt képzeled, és tényleg meg vagy róla győződve, de ez fizikailag lehetetlen. Inkább valami allergiára utal, de nem dohányfüstre.


Amúgy egyetértek, ez pofátlanság, és volt hogy valakivel ilyesmi miatt kerültem fizikai tettlegességig fajuló összetűzésbe. Az ilyen ember egyszerűen érzéketlen paraszt. Jómagam is dohányoztam 17 évig (már nem) de koncerteken is próbáltam mindig felfelé távolabb embertársaimtól fújni. A csikkeket mindig rendesen kidobtam, nem csak az utcán el, stb. Ez csak illem, és akarat kérdése, aki ennyit se tud megtenni, az tahó..

2015. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Én meg azt nem értem, miért kell egyből azt írni, hogy hülyeség? Mert Te másképp gondolod? Minden jogod megvan hozzá, én meg így gondolom.
2015. szept. 17. 21:15
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Orvos vagyok.
2015. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én is azt írtam, hogy hülyeség. Igaz, nem vagyok orvos, de egészségügyben tanulok.
2015. szept. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!