Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért dohányzik ennyi fiatal?

Miért dohányzik ennyi fiatal?

Figyelt kérdés

Például a sulimba ahová járok, kb a tanulók 80%(!)-a bagózik.

De nem csak suliba. Bárhol. Utcán, metró aluljárbóban, szórakozóhelyeken, stb...

Tényleg ennyire "menő" a cigi?


2010. márc. 13. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Igen a fiatalok körében. Ettől hiszik menőnek magukat. Meg ha minden hétvégén hülyére isszák magukat...
2010. márc. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Egyrészt mert menő másrészt meg, mert a többiek rángatják bele azokat, akik nem azért cigiznek, mert menőnek tartják, hanem, mert jólesik...
2010. márc. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Mert úgy nőttek fel, hogy anyuka apuka is dohányzik és füstös az egész lakás. És ez a szülők 80%-val így van. Nem csak a menő dolog miatt van , de milyen más példát lássanak? Kicsi koruk óta lóg a szülők szájából a cigi, és azt hiszik hogy ez tök jó. Mellesleg egy nem dohányzó szülő hamar észre is venné hogy a gyereke dohányzik. De aki füstöl annak fel sem tűnik, mert már meg sem érzi rajta.
2010. márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Én egy nagyon jó hírű gimnáziumba járok Kaposváron, de itt is elég nagy a dohányzási arány (minimum 30%). Az osztályomban 28-an vagyunk, ebből 8-an dohányoznak. Ja, és végzős osztály vagyunk. Amikor idekerültünk, akkor még senki sem cigizett. Aztán valaki elkezdte, nemsokára a haverja is, mert a másik is. Aztán kialakult egy baráti kör és aki bekerült közéjük az mind rászokott.

Alapba dohányos helyre járnak iskola után, meg én úgy veszem észre, hogy ettől tartják magukat értelmiséginek meg komolynak. Közhely, de szerintem felnőttnek akarnak/akartak látszani, most meg nem tudnak leszokni. Pedig sokan mondják közülük, hogy próbálkoznak, de nem megy.

Én ezt az egészet a szülők nevelésére vezetném vissza. Érdekes, de nálunk a bagósok pl. rosszabbul tanulnak, mint a nem bagósok. Tehát úgy gondolom, hogy otthon nem kapták meg a kellő felkészítést, vagy rossz formában.

2010. márc. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát valóban elgondolkodtató a szülői nevelés.

Cigis apu, cigis anyu meg kb szarik arra hogy a gyerek is szívja.

De ahogy hallom, vannak olyan munkahelyek ahová csak akkor vesznek fel ha NEM cigizel.

CSak támogatni tudom.

Köszi a válaszokat, és a véleményeket!

2010. márc. 14. 13:07
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
És azok a szülők, akik dohányoznak könnyebben elfogadják/felfogják/engedik hogy a gyerek is cigizzen...
2010. márc. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

közel sem menő, ti begyepesedett fäszfejek, hahahaha

Csak mást nem tudtok mondani:D mindig örömmel pontozok le egy antidohányost :)

2010. márc. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

A válasz roppant egyszerű:

Azért ,mert kis hülyék.

Legalább annyira,mint én, amikor rászoktam gimi elsőben.

Miért?

Vagányságból.

Mert a végzősök is így nyomták.

Na meg azt is gondoltuk,hogy majd így jobban ragadnak a csajok.

Hát a nagy lópikulát!

Szerintem egy részét így csesztük el...

2010. márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Sok kamasz elköveti azt a hibát, hogy utánoz.

- Nézd, az az a menő csaj/pasi aki olyan népszerű! Cigizik! - igy az egyik.

- Biztos ettől olyan menő!- kontrázza a másik.

- Én is cigizni fogok,hogy legalább olyan menő legyek, mint ő!

Szerintem ez egy klasszikus példa. Az osztálytársam Angliból visszajött és most bagózik. Hetedikesek vagyunk. Sajnos sok kiskaput is találnak. Szerintem azért dohányoznak, mert mindent ki akarnak próbálni, menők akarnak lenni.

2010. márc. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
menő XDXD
2010. márc. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!