Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért dohányoznak ilyen sokan?

Miért dohányoznak ilyen sokan?

Figyelt kérdés
Amikor az utcán sétálok akkor azzal szembesülök mindig, hogy aki velem szembe jön szinte minden második ember szájában ott látom a cigit. Miért van ez? Dohányosok válaszára vagyok kiváncsi elsősorban
2016. ápr. 1. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt mert a dohányzás egy szokás. Én a rágózókat szoktam figyelni, az pont ugyanúgy arra jó, hogy az ember csináljon valamit, és sokan gondolkodás nélkül, folyamatosan rágóznak.

Nyilván addiktív is, ezért nehéz abbahagyni. Sokan bizonyos szituációkban automatikusan gyújtanak rá. Mert amíg kiérnek a buszhoz, pont el tudnak szívni egy cigit.


Emellett azért is van sok dohányos az utcán, mert máshol egyszerűen nem lehet rágyújtani. Mára már gyakorlatilag mindenhonnan kitiltották a dohányosokat, ezért az utcán koncentrálódnak, mert onnan még nem. Nálunk például a munkahelyemen nincs udvar, így munkaidőben is az utcára kell kimennünk rágyújtani. Egyébként nem mennénk ki, aki nem dohányzik, az nem is megy, semmi dolga nincs az utcán. Így viszont arányaiban több dohányost látsz.

Én olyankor szoktam sétálni is egy kört, szóval aki meglát, simán hiheti hogy megyek valahonnan valahova. Pedig csak nincs kedvem a hamutálak mellett ácsorogni.

2016. ápr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne törődj vele. Ha nem dohányoznának az emberek, akkor is be kellene szedni azt az adót, amit most tőlük szednek be. Sok milliárd forintot nekünk nyomnák ki. Jól van ez így.
2016. ápr. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert támogatják a trafikmutyit.
2016. ápr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sangrian ***** válasza:
54%

A dohányzás egy függöség. Kötödünk hozzá. Ahogy az élethez is.

Mérgezünk magunkat, mert úgy érezzük bünősök vagyunk.

Másrészt .ez kicsit spirituális. így veszük át a fák szenvedéseit.

2016. ápr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jólesik.
2016. ápr. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Konnyu raszokni, meg amugy rohadt jo dolog, ha bejon az embernek.

Kar h rohadt draga meg karos.

En hetvegi dohanyos vagyok amugy.

2016. ápr. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!