Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van-e bizonyítottan kimutathat...

Gretel kérdése:

Van-e bizonyítottan kimutatható tény arra, hogy azon anyák gyerekei, akik dohányoztak betegek lettek?

Figyelt kérdés

Még mielőtt valakiben felmerül a kérdés, hogy magam miatt kérdezem-e, előre leszögezem, hogy nem. A kérdés egy felmérésre szolgál, melynek címe: Egészség, család és mentálhigiénia. Tulajdonképpen konkrét esetekre vagyunk kiváncsiak, ugyanis különböző tudományos cikkekben, orvosi véleményekben azt olvassuk, hogy a dohányzás mit okozHAT terhesség alatt,hogy nem jó, stb. de azt nem olvashatjuk sehol, hogy konkrétan mit okozott (mint például az alkohol esetben), tehát, hogy van-e erre kimutatható tény. Néhány angol tanulmányban lehet olvasni ilyesmiről is, de nagyon kevés százalékban írják le. Ezért megkérek minden érintettet, hogy írják le őszintén, hogy ha dohányoztak terhesség alatt, lett-e a gyereknek valami baja, ami kizárólag erre vezethető vissza. Ha valaki restelli leírni nyilvánosan, a privát üzenetek is jól fognak. Minél több esetet tudunk elemezni, annál jobb.

Ezzel párhuzamosan szülészorvosokat is kérdezünk. Ugyanezt a kérdést tettük fel nekik is, hogy találkoztak-e olyan esettel, ahol a baba kimondottan az anyai dohányzás miatt lett beteg.



2016. ápr. 8. 10:29
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Neten, angolul kéne rákeresnetek, sokkal több adat jön ki.


Általános, gimi vagy fősuli-egyetemre kell a beadandó?

2016. ápr. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen, angolul rengeteg kimutatás van, csakhogy mi leszűkítettük a kört a magyar anyákra, s máskülönben az angol tanulmányok valakinek a munkája. Hivatkozásként mindenképp felhasználhatjuk, csak nekünk más a feladat: egy felmérés elkezdése a témában, s annak továbbgondolás. Mesteris beadandó, s nem egy jelentős tantárgy, csak kötelező megcsinálni. Tényleg kíváncsi vagyok hány őszinte válasz érkezik, vagy hány olyan aki ismer ilyen eseteket….
2016. ápr. 8. 16:31
 13/15 A kérdező kommentje:

Igazából választhattunk, hogy alkoholos vagy dohányos anyákat kérdezünk. De úgy gondoltuk, hogy egy dohányos könnyebben bevallja, hogy dohányzott, és ennek következtében lett baja a gyermekemnek, vagy makk egészséges lett, mint egy alkoholista, hogy alkoholt fogyasztott és…

Ha van ilyen vagy ismertek ilyen eseteket, tényleg megköszönném a válaszokat.

2016. ápr. 8. 16:48
 14/15 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez az egész, amit csináltok, tudományos szempontból nem korrekt és teljesen értékelhetetlen.


Attól, hogy két dolog együtt jár, nem biztos, hogy ok-okozati kapcsolatban állnak egymással. Hiába mondja azt valaki, hogy mondjuk az anyja dohányzott, ő pedig limfómás lett, az egyáltalán nem biztos, hogy az anyai dohányzástól lett limfómás.

Csak úgy lehet korrekten vizsgálni azt, hogy az dohányzás fokozza-e a limfóma kockázatát a gyermeknél, ha veszünk egy rakás dohányzó és egy rakás nem dohányzó anyukát, akik egyéb dolgokban nem különböznek egymástól, majd megnézzük, hogy a két csoport gyermekeinél van-e különbség a limfóma előfordulásában és ez a különbség szignifikáns-e.

Mondjuk ha veszünk 100 nem dohányzó és 100 dohányzó nőt, és azt tapasztaljuk, hogy a nemdohányzók gyerekei között 1 limfómás van, míg a dohányosok gyerekei között 20, akkor joggal mondható, hogy az anyai dohányzás növeli a limfóma kockázatát a gyereknél.


Az, hogy te kiragadsz egy-két (vagy akár 10-20) esetet, abból az égvilágon semmi következtetést nem lehet levonni, pláne akkor nem, ha kontroll csoportot nem állítasz fel mellé.


Pont az ilyen, hozzád hasonló gondolkodás miatt jön újra- és újra elő az oltásellenesség, mert egyszerűen az emberek jelentős része képtelen elvonatkoztatni a saját és a környezete tapasztalataitól.

2016. ápr. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
87%

Amiket most írok, lehet sokaknak nem fog tetszeni, pedig csak az igazat írom le.


Én 20 éve végzek ilyen jellegű "kutatást". Kb 100 anyát kérdeztem ki, ez kb 200-250 gyerekre vonatkozik. Nekem 3 gyermekem van, a nővéremnek is 3, és a többi testvéremnek/unokatesónak is 2-3 gyerek van. Aztán ott vannak a barátok, a szomszédok stb. Ja és persze én is 3x feküdtem a szülőszobán, ahol mind a 3 szülésnél, min. 10 szobatársam volt.

Ezeket csak a hitelesség kedvéért írtam le.:)

Ami a lényeg, én is, és a többi 100 anya is mind, végig dohányzott a terhesség alatt. Van aki 10-15 szálat, és vannak akik 40 szálat is elszívtak egy nap. Én a 30 szállnál kevesebbet sosem.

Amit bizton állíthatom, hogy a "híres statisztikával" ellentétben, én arra az eredményre jutottam, hogy az az állítás, miszerint a dohányzó nők magzata rosszabbul fejlődik, vagy hogy kisebb súllyal születnek, az egész egyszerűen HAZUGSÁG! Egy-két kivétellel minden gyermek 3000-3500 grammal és 52-55 cm-el születtek, és makk egészségesen. Az én gyerekeim is mind 3300 g felett, és 52-53cm-rel születtek.(am.én 154cm és 50kg vagyok)

Azóta már vannak olyan gyerekek akik mostanra már felnőttek, mint pl. az én nagy lányom is, és köszöni szépen jól van. A többi gyerekek persze nem állt módomba 20 éven keresztül végig követni, csak kb 50 gyermekről tudok, de ők is mind köszönik szépen jól vannak. És bármilyen hihetetlen, de nincs köztük sem asztmás, sem allergiás, sem pedig immungyenge. Egy szívbetegről tudok, de az sem komoly.

Az egész "tanulmányom" leglényegesebb eleme, az, hogy ezek az anyák(beleértve engem is) lelkiismeret furdalás nélkül dohányzott a terhesség alatt.(15-20 éve még nem volt ekkora dohányosüldözés...) Vagyis semmilyen stressznek nem voltak kitéve. Megjegyzem, ma már sokkal kevesebb ilyen anyával találkozom. Ha dohányzik, akkor azért stresszel, mert jajistenem mit szólnak mások, vagy jajistenem, nehogy a babának valami baja legyen stb...,ha pedig nem dohányzik, mert ugyebár, most már nem dohányozhat, akkor meg azért stresszel, mert nem tudja a feszültségét mással levezetni.

Remélem tudtam segíteni.

2016. ápr. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!