Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Titeket is idegesítenek a...

Titeket is idegesítenek a dohányosok?

Figyelt kérdés
Én már UTÁLOM őket valamelyik nap épp egy mellett mentem és úgy pöfögött hogy azt hittem hogy gyártelepre tévedtem mintha kéményt nyomnának a pofámba nem is birtam mellette menni megálltam hadd menjen köhögtem is rendesen aztán amikor tiszta volt a terep elindultam. Szánalmasak nincs mit kezdeniük az élettel ja egyébkén ha talán egy dohányos is olvassa ezt akkor üzenem neki cigi=halál mivel nagy esélye van a tüdőrákra.

2016. jún. 13. 20:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
megnyugodott a lelked?
2016. jún. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
17%
Szarnak azok a tűdőrákra! Hogyne idegesítene, agyon tudnám csapni, mikor épp mennék ki levegőzni, értsd, friss levegőt szívni az erkélyre , de nem lehet, mert valamelyik tetű bagós szomszéd füstjétől kell megfulladni.Vagy amikor megyek valahová és az utcán előttem mászik a bagós, beterítve az egész utca hosszát az undorító bagóbűzzel és szintén kénytelen az ember megfulladni.Még miután elnyomják a csikket, utána is jó ideig bűzlenek.Egy idő után átveszi a bőrük, kezük, a bűzt.Borzalmas!
2016. jún. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
remelem, most jobban erzed magad, hogy ezt a kerdest kiirhattad. ANNYIBAN IGAZAD VAN, hogy vannak idegesito dohanyosok, akik tekintet nelkul ragyujtanak barhol, akar egy gyerek mellett allva a zebranal is. Oket leszamitva rengetegen vannak / vagyunk, akik nem csinalunk ilyet, nem dobaljuk el a csikket, ha panelban lakunk, ki lehet tolunk menni a lepcsohazba, magyarul tiszteletben tartjuk, hogy mas nem akarja a fustot szivni utanunk. De gondolom, te mindig mindenhol normalis vagy, kicsit se idegesito, rad egy rossz szot nem szolhat senki, es messze magasan allsz erkolcsi ertelemben is mindenki mas felett.
2016. jún. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

1. hát nem pont ezért írtam ezt a kérdést :D

2. nem kellett volna lepontozni azért mert egyet ért töllem ment a zöld pacsi

3. ugyan azt tudom mondani mint 1 es nek és NEM arra akartam célozni hogy én hű de tökéletes vagyok csak a cigisek átgondolhatnák mit is csinálnak a tüdejükkel

2016. jún. 13. 20:15
 5/25 anonim ***** válasza:
96%

Először is: mindenki csinál hülyeségeket, és mindenkinek vannak hülyeségei. Ez alól te sem vagy kivétel.

Gondolom Te sem szereted amikor valaki fennhordott orral kioktat, és lebasz téged, a saját hülyeségeidért.

Így ha lehet, Te se tedd ezt.


Másodszor: A dohányzás egy káros SZOKÁS. Ezt a dohányosok is tudják, de mint minden szokást, ezt is nehéz abbahagyni. S csak tudnád, hogy mennyire.. El sem tudod képzelni.


Tegyük fel, hogy szereted a csokit, és naponta eszel legalább egyet. Totál rá vagy szokva, de hát a túl sok csoki cukorbetegséget, érelmeszesedést, agyvérzést, és keringőrendszer problémákat okoz.


Próbáld abbahagyni. Örökre. Úgy, hogy melletted mindenki is továbbra majszolja feltűnően a csokit.


S akkor még nem is beszéltünk a komoly függőségről, és az elvonási tünetekről, meg egyebekről.


De amúgy alapból is problémás a felfogásod. Nem ártana egy kis empátia, egy kis türelem, és egy kis elfogadás embertársaid és hülye szokásaik irányában.


Tény, hogy vannak paraszt dohányosok, akik nincsenek tekintettel másokra. Azonban létezik rengeteg, mely próbál azért figyelni, hogy merre megy a füst, szóval az általánosítás sem menő.


A kioktató stílusodat meg érdemes lenne megváltoztatni, mert így nem nagyon lesz ember körülötted, aki majd el tud viselni, vagy együtt tud dolgozni veled hosszabb távon.

2016. jún. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

De azt se tudom megérteni miért jó a cigi.

Miért jó beszívni a büdös füstöt?

Miért kezdenek bele?

2016. jún. 13. 20:52
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

Nehéz erre válaszolni.

Az okok gondolom sokmindenre visszavezethetők, hogy miért kacérkodik valaki a cigarettával. Pl rossz példák, vagy a tiltott gyümölcs varázsa, vagy rossz társaság, vagy csak kíváncsiság.


Az érzés, az meg szintén kicsit nehezen magyarázható.

Elsőre az ember megszédül tőle, kicsit rosszul is lehet tőle. Kaparja a torkodat, irritálja a tüdődet. De aztán egy idő múlva már érzi az ember, hogy ez jó érzés. Valahogy lenyugtat, mégis egyszerűbb vele valamire összpontosítani. Nehéz leírni.


"Nem valami jó ez az izé, nem tudom, mit szeretnek benne mások. Elszívok még egyet, hátha most jobb lesz." Aztán egy következő szál, meg még egy, meg még egy és hopp, ez tényleg jó érzés.


Egy idő múlva meg már ha nincs nálad, akkor kész. Hót ideges leszel, tombolni tudnál, és csak a következő szál hozhat megváltást.

2016. jún. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
12%

A cigaretta az egyik legerősebb drog, mikor már nem köhögsz tőle, akkor már rászoktál.


Amikor én kezdtem, akkor még "menő" dolog volt, és ráadásul mindenki szívta mindenütt. Bankfiókban, postás, irodákban, még az orvos is cigizett miközben megvizsgált.


Ma már kevésbé menő dolog, és a filmekben már a rossz fiúk se cigiznek, de érdekes módon alig kevesebb fiatal gyújt rá, mint 30 éve.


" üzenem neki cigi=halál mivel nagy esélye van a tüdőrákra."


A tüdőrák nem a legrosszabb ami a dohányossal történhet, és ezt a legtöbbjük tudja is, de mivel egy erős függőség állami támogatással, így kicsi az esélye, hogy mindenki leszokjon! Vajon miért nem tiltják be teljesen a cigit, ha tényleg annyi kiadás van a dohányosok gyógyításával? Mert az adóbevételek sokkal többet hoznak a kormányok konyhájára!


A tüdőrák csak egy a sok közül, de aránylag gyorsan végez. A COPD-vel évekig lehet élni, az érszűkület miatt levágott lábakkal is lehet húzni sokáig. Az infarktust is elég jól gyógyítják manapság...

2016. jún. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
De vajon megér egy láb egy csikket...
2016. jún. 13. 21:28
 10/25 anonim ***** válasza:

Amikor elkezdi szívni a 14-16 éves gyerek, akkor azt gondolja, hogy

1.) Neki nem árt semmi.

2.) Akkor szokik le amikor csak akar.

2016. jún. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!