Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Elektromos cigarettával...

Elektromos cigarettával kapcsolatban nem jutok semerre. (? )

Figyelt kérdés

Ni200 huzalt használok hogy felújítsam a kazánt, de a készülékem zárlatot érzékel.

A huzal 0,5mm átmérőjű.


Szerintem hibátlanul csináltam a tekerést, nem értek össze a menetek, nem lóg ki sehol a huzal, melegítettem a huzalt nincs rajta sérülés, a készülék felismeri a Ni200-t, hisz TC-s stb...

Egyébként 4 menetet csináltam csak.


Ha lehet érdekesség akkor elmondom hogy a készülékem 0,4Ohm-ot mért, szerintem ez nem normális. Az ellenállásnak nem kéne nagyobbnak lennie? Vagy az e-cigik direkt így mérik? Sokszor felújítottam a kazánt, eddig csak ezzel a huzallal nem ment.


Aki hajlandó segíteni akár messengeren vagy valahol, azt szívesen várom privátban. Előre is köszi.


2016. júl. 9. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
A ni200 huzal csak és kizárólag TC módhoz használható (hőmérséklet szabályozásoshoz, ezt támogatnia kell a készüléknek). Az ellenállás normális ennél a fémnél, a készüléked 'buta' hozzá.
2016. júl. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kis magyarázat, hőm. szabályozás az ellenállás változás figyelésével lehetséges, a ni200, rozsdamentes acél és titánium vezetőknek látványosan változik hő hatására az ellenállásuk. Ezt az erre alkalmatlan készülékek jobb esetben hibának érzékelik, rosszabb esetben baj történhet. Hőm. szabályozás az az, hogy beállítod a készüléken, hogy például 200°C-on szeretnéd használni, és arra felmelegíti mikor elkezded lenyomni, majd azon a szinten tartja, attól függetlenül, hogy milyen erősen szívod, ezt hívják TC, azaz thermal control módnak.
2016. júl. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

KSD TC750-em van. Támogatja a TC módot, de akkor is zárlatot ír sajnos. Elvileg akkor nem 'buta' hozzá a készülék, hisz ott van ugye a Ni-TC mód is.


Innen már nem tudom miért kap zárlatot... Egyébként leírtam hogy TC-s a készülék.

2016. júl. 10. 00:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat :) Nem lehet, hogy összenyomtad a tekerést mint ahogy a kanthalt szokás? Ezen nem jön létre oxidréteg ami szigeteli, így ha összeérnek a 'karikák', akkor bizony zárlat lesz. Tehát kell kicsi hely mindegyik közé, nem szabad összesütni.
2016. júl. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Uh.. eddig mindig összenyomtam. Akkor lehet hogy ez volt a probléma. Megpróbálom megcsinálni úgy.


Nagyon köszönöm.

2016. júl. 10. 12:41
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát... Nem jutottam előrébb. Még mindig kiírja a 'shorted' feliratot.

Kipróbálom majd más vastagsággal vagy egy titán huzallal.

2016. júl. 10. 21:25
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon benézted a huzalválasztást, és szerintem úgy alapvetően el is vagy tájolva egy kissé.


Egy ennyire vastag, 0.5 mm-es Ni200 huzalnak brutálisan alacsony az ellenállása. Az a tekercs nem 0.4 ohmos, ugyanis ebből a huzalból majdnem EGY MÉTER kéne hozzá. A tekercsed ellenállása minden bizonnyal század ohmokban számolható, amit jogosan rövidzárnak érzékel az akksid.


[link]


Ezen az oldalon kiszámolhatod, hogy mennyivel keskenyebb huzalból mekkora átmérőjű és menetszámú tekercset kéne építened hogy adott ellenállású legyen. Elárulom: egy fele ilyen vastag, azaz négyszer nagyobb ellenállású huzalból is 18 fordulat kéne egy vastag, 3 mm-es magra a 0.4 ohmhoz.


Szerintem felejtsd el a Ni200-at. Nem arra való, amire te használni akarod. Ebből tekercsszörnyeket szokás építeni, nem 4 menetes vackokat.

2016. júl. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!