Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért riogatják a dohányosokat...

Miért riogatják a dohányosokat állandóan azzal, hogy a cigi milyen káros, mikor ezen kívül még elég sok dolog káros?

Figyelt kérdés

Ilyeneket látni a neten, hogy a cigi milyen káros dolgokat tartalmaz, pl.: szénmonoxid, metanol - rakéta üzemanyag, DDT - betiltott rovarirtószer, stb...

Hát kérdem én, a parizer meg a vírsli miből van? És a májkrém? A Mc Donalds kaja miből készül? És nap mint nap ott esznek a gyerekek...

Lehetne még sorolni.



2013. nov. 24. 11:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
79%
Gratulálok! Intelligens vagy! Ezzel most jól leminősítetted magad! Ezt szerintem nem magadtól találtad ki! Vagy magadtól vagy ilyen hülye? De csak hogy ne szídjalak! Ami hús van a hamburgerben, meg amiből készül a virsli, nem fölöttéb egészséges, de nem káros és van bennük nélkülözhetetlen vitamin! A cigi 100%-ban káros, de jobban károsítja azokat akik nem is dohányoznak, tehát más embereknek is kárt okozol! Erről ennyit!
2013. nov. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

"Miért riogatják...?"

nem riogatás, hanem igazolt... TÉNY!

2013. nov. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
Párizsitól meg májkrémtől még senki nem lett rákos. A cigitől "egy kicsit" többen...
2013. nov. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Kezdjük ott, hogy értelmes ember nem eteti a gyerekét mekiben, ugyanúgy, ahogy a cigizésre sem buzdítja őket. Különben Jamie Oliver bebizonyította, hogy a mekis húspogácsa emberi fogyasztásra alkalmatlan és egyre több országból fog kivonulni a Mc Donalds. Az oroszoknál már elindult a folyamat. Szóval ez rossz analógia volt a részedről...
2013. nov. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk az a Jamie Oliveres mekis sztori egy facebookon kitalált hülyeség, azt sem kell elhinni, mint ahogy (sajnos) nem vonul ki a mcdonalds országokból. Attól függetlenül valóban szar, de ami facebookon terjedt, az hülyeség.



Az minőségtelen olcsó élelmiszerek valóban károsak, de az létszükséglet, és sok ember nem teheti meg, hogy minőségi kaját vesz. ha minden nap olcsó szart eszik, akkor sincs olyan hatással mint a dohányzás, de ez megint egy más témakör. A Mekit énis betiltanám.

Én azt nem értem, hogy a dohányosok miért akarják mindenáron megmagyarázni, hogy midnen egészségtelen, ezért ők igenis okosak, hogy dohányoznak? Mindig jönnek azzal, hogy a levegő is szennyezett.. igen, de azért nem fizetünk napi 800-1200forintot, és azt nem lehet kikerülni. Meg hogy akkor ne egyek zöldséget, mert lehet, hogy permetezett.. lehet, de azt talán nehezebb kikerülni, mint a dohányzást. Fenntartotok egy függőséget, amiben semmi jó nincs, csak az, hogy ha már jön az elvonási tünet, akkor jólesik megint rágyújtani, és erre egyik-másik dohányos a fizetése felét áldozza. Én ezért nem értem miért jó dohányozni. Meg ha mindenhonnan mérgező cuccokat kapunk, akkor már mindegy is, ha megduplázzuk, és még a tüdőnket is kicsináljuk?


A kérdésre válaszolva egyébként, azért van a ciginek ilyen propagandája, mert mások állnak mögötte, mint a mekinél. Pénz kérdés minden, az egyik szart lehet reklámozni, a másikat meg tiltani kell. (Egyébként a negatív reklám is reklám, amikor ráírják a dobozra, hogy nagyon nehéz leszokni, ezért ne vedd meg, akkor az is csak erősíti a dohányosban azt, hogy ne szokj le, vedd meg holnap is, mert úgysem tudsz nélküle élni, tehát azzal hogy mindig a dohányzást "szabályozzák", csak nagyobb hírverést-reklámot csinálnak neki)

2013. nov. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Gratulálok, kedves 3. válaszoló! Na mert a párizsi meg a májkrém nem szemétből van... áhh dehogy...
2013. nov. 24. 13:17
 7/18 anonim ***** válasza:
62%

Mintha egy alkoholista írná: "Miért cseszegetik az alkoholistákat? Mert butít? Hát elmondanám, hogy a facebook is butít, az internet is butít, a tv-ről ne is beszélve. Sőt, az oktatási rendszer sem jó, így már az iskolából mindenki úgy jön ki, hogy hülyének van nevelve.. tehát az, hogy én minden nap berúgok, az közel sem olyan káros, mint hogy ti az interneten lógtok minden nap, valamivel meg muszáj leamortizálni az agyunkat"


ugye érzitek a hasonlatot? Csak az alkoholisták nem várnak megerősítést másoktól, hogy ők igenis jobbak az átlagnál. :)

2013. nov. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

"Gratulálok, kedves 3. válaszoló! Na mert a párizsi meg a májkrém nem szemétből van... áhh dehogy..."


Mutass egy tanulmányt, vagy bármit, amiben leírják, hogy azoktól tömegesen fordulnak fel az emberek, akármilyen cipőtalp, halva született bedarált csecsemő vagy kutyaszar van benne. Még a McDonald's kaja rendszeres fogyasztásának sincs annyi káros hatása, mint a dohányzásnak, pedig abban aztán van műanyag rendesen.

2013. nov. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Én nem fogok neked semmiféle tanulmányt meg "bizonyítékot" mutatni arra hogy a húskészítmények jórésze szemétből van. Volt szerencsém a teszkós virslihez ami még "friss" állapotában is büdös volt, aztán mikor ettem tele volt csontdarabbal. Szóval nyugodtan ringasd magad álomvilágba, hogy ez egészséges. Fel kéne végre fogni hogy a cigi csak egy töredéke a káros dolgoknak!
2013. nov. 24. 16:23
 10/18 anonim ***** válasza:
37%
Büdös volt a virsli és utána még ettél is belőle?Te szimplán hülye vagy.Senki nem mondta hogy multiknál kell vásárolni.Tudod Magyarországon vagyunk elég sok őstermelő létezik!
2013. nov. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!