Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzásról való spontán...

A dohányzásról való spontán leszokás a tüdőrák egyik tünete?

Figyelt kérdés
3 évig "dohányoztam" azért írom idézőjelbe, mert sose annyira rendszeresen, itthon soha nem gyújtottam rá a szüleim miatt, ha valahova mentem akkor pedig teljesen változó volt volt, hogy csak 1-2 szálat szívtam el volt, hogy egy fél dobozzal. Csak amikor kívántam és jól esett. Néha itthon is elkapott az, hogy "de jó lenne rágyújtani", de minden gond nélkül kibírtam, hogy ne. Pár hete csak ültem az ágyon és hirtelen bevillantak olyan gondolatok, hogy nem kellene ezzel tönkretennem az egészségem, semmi értelme és drága is és nem szeretnék tüdőrákban szenvedni, majd meghalni. Hirtelen nagyon elkezdtem félni, hogy rákos leszek. Volt még egy fél doboz cigim, oda is adtam az egyik barátomnak, mert többet rá se mertem gyújtani és úgy érzem ez már így is marad. Többször megkívánom, de a félelem erősebb. Viszont most olvastam, hogy az ilyen hirtelen leszokás a tüdőrák tünete lehet szóval eléggé parázok.
2016. aug. 22. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez annak a jele, hogy megjött az eszed. :D

Leszokni csak spontán lehet.

2016. aug. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Majd elmúlik a félelmed, ahogy egyre jobban érzed magad. Én is épp így szoktam le a cigiről. Nem is lehet máshogy. De én 45 évig szívtam...
2016. aug. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha nem szivod kevés rá az esély hogy lesz tüdörákod ugy hogy ne gyujcs rá többet
2016. aug. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném.
2016. aug. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3 év alkalmi dohányzástól nem lesz tüdőrákod.

Ami történt, az valószíűleg a tudatalattidban egy egyensúlyátbillenés volt. Lehet, hogy rákosoknál is előfordul ilyen, de ehhez nem kell más, csak hogy a félelem kellően elhatalmasodjon. Valószínűleg benned eleve bűntudat és félelem volt tudat alatt, mikor cigiztél. Úgyhogy nincs semmi baj, csak feltört egy ilyen tartalom és észhez térített.

2016. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!