Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért szoknak Rá a fiatalok...

Miért szoknak Rá a fiatalok nagyon korán a dohányzásra?

Figyelt kérdés

2016. szept. 4. 16:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Vannak akik a kortárscsoport nyomására, van aki azért mert jólesik és függő lesz, szerintem mindenki másként van ezzel.
2016. szept. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
16 vagyok, láttam hogy mások is cigiznek, így elkezdtem. Bár nem teljesen azért, hanem mert mindig is ki akartam próbálni milyen, és általában egyedül szeretek cigizni, tehát nem feltétlen menőségből szívom. Napi 3 szál kb.
2016. szept. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
95%
Azt hiszem most megadom a létező legostobább választ erre a kérdésre, amiért jól le is fognak pontozni (de végülis megértem) : én azért szoktam rá, mert szükségem van valamilyen pótcselekvésre, ez ellen nem tudok és nem is akarok tenni.
2016. szept. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem azért, mert menőnek érzik vagy olyan társaságban kerülnek, ahol cigiznek a többiek, és cikinek éreznék, ha ők nem szívnák :D

23 L

2016. szept. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
84%
Mert ezt látják a felnőttektől. Ez bezzeg nem merül fel senkinek.
2016. szept. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Én azért próbáltam ki és kezdtem el, mert a baráti körömben sokan cigiztek és konkrétan rábeszéltek. Könnyen befolyásolható tini voltam, kevés önbizalommal. Nem éreztem menőnek magam ettől, de olykor kellett valami pótcselekvés (akkor még nem volt mobiltelefon, amit lehetett volna nyomkodni bizonyos helyzetekben :)). Egy ideig csak ritkán gyújtottam rá, később viszont voltak depressziós időszakaim, amikor már azért cigiztem (egyedül), mert megnyugtatott. Ebből lett egy idő után rászokás.
2016. okt. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 homo ludensz ***** válasza:
100%
A dohányzásnál az első slukk megköhögtek.Akkor vagy folytatod és egyre inkább érzed hogy szükséged van rá. Ez abból adódik hogy szinte azonnal felszívódik és olyan anyagot szabadít fel az agyban ami azonnal jól esik. Lehet bánatodra vigasz de egy jól végzett munka után is megjutalmazod magadat. Én dohányzom tehát volt időm megnézni azt hogy miért szoktam én is rá. Megjegyzem aki nem akar az csak kíváncsiságból megpróbálja és nem szokik rá. Később rájössz hogy nem ezen múlik egy társaság belső tartalma de a sajátod sem.
2016. okt. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
14%
Az inrernet és a közösség mer abiszti mien menő ha ráirjuk a cigire hogy már nrm fáj vagy hasonló szöveget és elszívjuk vagy esetleg a legjobb span is cigizik van a 3 senki is cigizik akkor én mért ne? Vagy ott vannak a külömbféle izesitések banános epres mentolos vagy esetleg a divat cigik azért cigizik a gyerek mert hozzá tudott jutni egy vékonyszálú pink dizájnos cigihez vagy esetleg feketéhez vagy azért megvetetem mással mert lattam másnál vagy tetszik a doboza...
2016. dec. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
40%

Azért, mert nem gondolnak bele a következményekbe, és azt hiszik, hogy ővelük nem történhet az meg, hogy valami bajuk lesz tőle. Pedig de, ahogy 50 évvel ezelőtt rákot kaptak tőle, úgy most is rákot kapnak tőle.


De aki nem hiszi:


[link]

2017. jan. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
76%

Csak egy idézet:


"2012-ben 21 746 ember halálát okozta a dohányzás, ez az elmúlt 13 év legmagasabb adata."


Tessék, a halálozások száma nemhogy csökkenne, de még nő is!

2017. jan. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!