Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szeretnék elektromos cigire...

Szeretnék elektromos cigire váltani leszokás céljából. Hogyan válasszak?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy milyen folyadék kell bele? Van alap folyadék amit higítani lehet az ízesítettel? Muszáj nikotinos folyadékot használni, vagy a nikotin mentes is ugyan olyan? Miket kell rajta cserélni ha már egy ideig használni fogom?

2016. szept. 9. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Szia, nem okoskodni akarok, de ha le akarsz szokni, ahhoz az elektromos cigi marhára nem lesz jó.

Én erős dohányos voltam, leraktam a cigit, áttértem a vizipipára, na arra ugyanúgy rászoktam, sokszor már délelőtt is vizipipáztam, mert annyira hiányzott a nikotin.

Ez önbecsapás. Marhára nehéz, de le kell rakni és kész. Én most újra leszokóban vagyok, már 1 hónapja nem gyújtottam rá, vannak könnyebb és nehezebb napok, de kitartó vagyok. Tudod az a durva, hogy amikor először leszoktam a cigiről, volt, hogy még 1-2 év után is megkívántam néha, ha lett volna kéznél, simán rágyújtottam volna. Szóval ez az érzés nagyon nehezen múlik ám el, ezt nevezik pszichikai függőségnek.

2016. szept. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom milyen, 1 hónapig bírtam ki cigi nélkül, tovább nem.. egy kezdő lépésnek szerintem jó, mivel a szokás megvan, de nem szívok be annyi káros anyagot, mint a rendes ciginél. Valahol el kell kezdeni a leszokást.
2016. szept. 9. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Tökéletesen le lehet szokni vele. Vagy nevezzük inkább átszokásnak, a büszke leszokókat ugyanis valamiért rendkívül irritálja a leszokás kifejezés. Ne ezen múljon.


Nikotinos folyadékra lesz szükséged. Ha erős dohányos voltál, 18 mg/ml-t javaslok kezdésnek, de legalább 12-t. A folyadékot vagy készen veszed (drágább, de nincs vele macera) vagy magad kevered.


A saját keverés úgy néz ki, hogy az ember megveszi a bázisfolyadékot (én pl. literes kiszerelésben), amely már tartalmazza a nikotint, valamint vesz néhány aromát, amelyek nikotinmentesek, és kevés kell belőlük. Hogy melyikből éppen mennyi, az nagyban ízlés kérdése, de az aroma tájékoztatóján vagy az interneten általában meg lehet találni a számokat, amelyek néhány százalék köré szoktak esni. Ez nagyban kísérletezés, keverni is lehet az aromákat.


A bázisfolyadék nikotinon kívüli két fő összetevője a VG (növényi glicerin) és PG (propilén glikol). A PG jobban "kapar" de kevesebb gőzt ad. A VG vastag felhőket tud csinálni, de nagyon viszkózus, "mézes", így az e-cigi vattája kicsit nehezebben szívja fel. Kezdésnek egy 50-50%-os arányt javaslok.


Az e-cigi fogyóalkatrésze a magyarul leginkább kazánnak nevezett egység: ebben van a fémszáltekercs, körülötte (vagy benne) vattával. Ezt melegíted fel, és itt porlasztod a folyadékot. Bizonyos e-cigik kazánja újraépíthető, azaz megfelelő dróttal, vattával és kis kézügyességgel újjá tudod varázsolni, más e-cigikhez folyton venni kell. Jellemzően egy darab ára egy doboz cigié alatt van. Az élettartama nagyban függ attól, hogy milyen teljesítményen, milyen folyadékkal és mennyit használod, ez rossz esetben néhány nap, jó esetben 2-3 hét. A kazán általában nem elromlani szokott, hanem idővel kevesebb gőzt ad, romlik az "íze", elég szubjektív, hogy ki mikor cseréli.


Mást nem kell cserélni az e-cigiben.


Az e-cigik tudása és teljesítménye széles skálán mozog, de ma már jópár szuper belépő szintű terméket is találni. Itt is nagyon szívesen adunk neked tanácsot, ha vásárlásra adod a fejed.

2016. szept. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ami még eszembe jutott: a legtöbb akksi nagyjából egy évig bírja jól, ha a teljes kapacitását naponta kihasználod. Én egydobozos bagósként napi 4-5 ml folyadékot szívok el, így a literes bázisfolyadék bő fél évre elég.
2016. szept. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2016. szept. 9. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!