Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Káros-e a terhesség alatt a...

Káros-e a terhesség alatt a babának, ha dohányzom, de nem tüdőzöm le a füstöt?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy ha nem tüdőzi le az ember úgy károsabb a cigaretta. De nem tudom, hogy ez mennyire árt a babának.
2007. nov. 17. 07:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tüdőzöd le, akkor a torkodat, a szájüreget károsítja jobban. A babának nem tesz jót de... egy sík ideg anya szerintem rosszabbat tesz a babának, mint naponta 1-2 szál cigi. (szvsz annál több azért nem jó)
2007. nov. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is tüdőzöd le, a nikotin, kátrány, stb. a száj nyálkahártyájáról is felszívódik és így jut belőle a babának is! Sokan le tudtak szokni terhesség aslatt, Neked miért ne menne? Tudom, hogy nehéz (én is dohányoztam, de sikerült még a terhesség előtt leszokni), de kiért vállalnád a nehézségeket, ha nem a gyerekedért?
2007. nov. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Én nagyon erősen dohányoztam,és el nem tudtam képzelni,hogy letegyem.

Amint pozítiv lett a tesztem,azonnal kidobtam a kukába a cigarettát.

Mindekinek ki kéne bírnia...

Neked tényleg ennyire nem megy?

2007. nov. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is babát várok,és én is dohányoztam a hetedik hétig,amikor is teljesen nyilvánvalóvá vált,h babát várunk.Nem tervezett kicsi.Azóta a cigipénzt gyümölcsre költöm.Én is jobban érzem magam és ő is:)Amúgy a nikotin léguti megbetegdést,légzésinehézségeket okoz a kicsinek.Illetven nem szerencsés,ha már az anyatejjel a nikotint szívja magába.

Amúgy számomra gond nélkül ment a cigi letétele,és már el sem tudnám képzelni,h rágyújtok.(Amúgyis érett bennem az elhatározás.)

2007. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki terhes ne dohányozzon!!De tényleg!!Gondolj a babára!!
2007. dec. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem is jó úgy cigizni, hogy nem szívod le. Akkor inkább rá se gyújts. Anyám cigizett, mikor velünk volt terhes a bátyámmal. Akkor még nem reklámozták, hogy milyen káros. Bátyám koraszülött súllyal jött a világra, és mindketten allergiásak vagyunk. Ja, és mindketten dohányzunk. Ahogy a reklám mondja: tőled tanul cigizni is.
2008. jan. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
Tök mindegy,hogy mit csinálsz ÁRTASZ neki,sok eszed van.... akkor minek vállalsz gyereket...szánalom..
2008. febr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért cigiznek az emberek, mert vagy menőségből vagy mert megkönnyebbülnek tőle, ezért is tüdőzik le...értelmetlen úgy cigizni hogy nem tüdőzöd le :S
2008. márc. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

A passzív füst (amit a füstölgő cigaretta ereget a levegőbe) - NÉGYSZER károsabb, mint amit szívsz. Amilyen gyorsan csak bírsz, mondj le a cigarettáról!

A babának - azon kívül, amit itt írtak - hiányozhatnak alkatrészei a hatására. Pl. a felső karja.

De az biztos, hogy kicsi és fejletlen lesz - hajlammal a dohányzásra.

2008. ápr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
tedd le a cigit legalább mig terhes vagy szerintem!gondolj bele neki most fejlődik ki a keringése,a belső szervei,stb..sokkal károsabb neki az a pár szál cigaretta mint neked
2008. dec. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!