Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a dohányzásról? Segítség!

Figyelt kérdés
Édesanyám már vagy 32 éve dohányzik. Nem szoktam erről beszélni, mert úgy érzem, az emberek nem értik meg az aggodalmam és nem tekintik ezt olyan nagy problémának, manapság már olyan természetes a dolog, sőt, "menő" is néhányak szerint ugye. Engem viszont egész életemen át kísér a félelem, hogy mi lesz ennek a következménye. Sokat veszekedtem vele emiatt, kértem szépen is, de nem is próbálkozik lemondani, vagy legalábbis én nem látom az akaratot. Mi lehetne hatásos megoldás? Ha szereket és gyógyszereket ajánl valaki, akkor ne olyat, ami 600 rosszabb mellékhatást szül! El sem tudom, vagyis el sem merem képzelni, milyen lehet a tüdeje. Valami segít regenerálni a tüdőt? Kérem, segítsenek! :( Negatív kommentre következményekről nem vagyok kíváncsi, elnézést, de én magam is utána tudok keresni annak és meg tudom magam rémíteni vele. Hatásos módszerekre, tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2016. nov. 30. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy módon lehet leszokni. Abba kell hagyni. 2-3 hét szenvedés, utána már könnyebb! De ez olyan mint az alkoholizmus. Leszokni nem lehet csak nem szívni. Nagyapám már 25 éve nem dohányzott, de minden alkalommal ha elment mellette egy dohányos, nagyot szippantott a füstből. Évekig egy jó kajálás után mondta, hogy most de jól esne egy cigi. Én egyszer 3 hónapra leszoktam, aztán meghalt apám, akkor vissza szoktam. (nem kellett volna)
2016. nov. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És hogy lehetne rábírni erre a döntésre? Mert mióta élek, azóta mondom neki, igaz, hogy nem épp higgadt formában, hanem inkább összeveszünk.
2016. nov. 30. 12:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Hogyha nem akar leszokni, akkor álljon át elektromos cigarettára. Elvileg nem annyira veszélyes, mint a sima cigaretta.
2016. nov. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm aki elektromos cigarettával szokott le (először nikotinosat szívott, aztán egyre gyengébbeket, most már csak nikotinmenteset szív).

Egyébként én is ezt tervezem, lassan beruházok egy e-cigire.

2016. nov. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
elektromos cigaretta. Minél előbb vedd meg az egyik legjobbat, és még karácsony előtt add oda neki, mint "előajándék". Próbálja ki, de minden egyes használata után mondjon le egy szál cigiről. Azaz ahányszor használja, annyiszor ne szívjon el egy cigit sem. Illetve mond meg neki, hogy még nem késő leszoknia, és akik leszoknak, idővel sokkal stresszmentesebben fognak élni.
2016. nov. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!