Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnék fokozatosan...

Hogyan tudnék fokozatosan leszokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés

2 éve dohányzom. Eleinte napi 6-7 szálat szívtam el, viszont mostanság egy doboznál többet. Ennek oka, hogy folyamatosan stresszelek, folyton nyugtalan vagyok. Mikor itthon vagyok hétvégente, körülbelül 3-4 szálat szívok el, viszont mikor elmegyek valahova, esetleg iskolába, elég sokat cigizek. Tudni kell rólam, hogy elég érzékeny lelkű vagyok, emiatt is vagyok sok dolog miatt ideges folyton. Szeretnék tippeket kérni, hogy hogyan tudnám fokozatosan letenni a cigit? Értem én ezt úgy, hogy egy ideig maradok a megszokottnál, majd fokozatosan csökkentem, végül leteszem. Próbáltam egyik pillanatról a másikra, de félóránál több ideig nem bírtam ki. Plusz gond még az, hogy egy rájátszik a betegségemre, ugyanis asztmás vagyok, és emiatt is szeretném letenni, de egyszerűen képtelen vagyok rá.

(Nem baráti társaság miatt szoktam rá, a stressz miatt.) 18/L



2016. dec. 30. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
folyamatosan sehogy, vagy abbahagyod vagy cigizel tovabb ...
2016. dec. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszek a fokozatos leszokásban, igaz nem is próbáltam.

Én esetem: 1 doboznál már több volt a napi adag, egyszer ráűgyújtottam, miközben a másik félig égve ott füstölgött a hamutartóban.

Akkor gondolatban besokalltam, nem lesz ez így jó.

Azt mondtam: megpróbálok ezután egy darabig nem rágyújtani.

Nem volt Szilveszter, semmi csak a pillanatnyi elhatározás.

Az autóban ott volt a félig nyitott doboz, munkahelyen az asztalon a másik. Nem volt semmi látványos "eltakarítás".

De ígéret se, hogy leszokom. Hogyne! Ha nem sikerül gyakorolhatom a szembeköpést.

Aztán nem gyújtottam rá 1 napig, 1 hétig és így tovább.

Melóhelyem kollégám elszívta a maradékot, mindig leijmolt.

Azóta is, sok éve tartom, hogy megpróbálok nem rágyújtani.

Nem is tettem....

2016. dec. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne gyújts rá, pár nap után jobb lesz.
2016. dec. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Próbáld ki, hogy minden nap (vagy hetente csökkented az adagot) 1-gyel kevesebbet szívsz el.
2016. dec. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 pegazus001 válasza:
Fokozatosan sehogy! Tedd le, és kész! Pár napig fog hiányozni!
2017. febr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom eltelt már egy kis idő a kérdés kiírása óta, de ha valaki rátalál erre: sikerült letennem. Nagy elharározás kellett hozzá. Letettem, és azóta sem nyúltam hozzá. Sőt, azóta már a szagától is a hányinger kerülget. Nem is értem miért gondoltam azt, hogy a fokozatos leszokással viszem valamire... :)
2017. okt. 6. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!