Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A dohányzók hány százaléka...

A dohányzók hány százaléka lesz tüdőrákos?

Figyelt kérdés
2017. márc. 2. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%

konkrét számot nem tudok, de elenyésző részük.

Illetve olyanok is kapnak tüdőrákot (kb azonos számban ráadásul) akik sose dohányoztak. Ez a dohányzás = tüdőrák mizéria egy generált hiszti, a dohányzást ellenzők lobbija. Ha nagyvárosban laksz, és nem dohányzol, akkor is lehet ilyen alapon tüdőrákod, de akkor is, ha az egész életedet egy "sterilszobában" éled le. Lehet ebben az esetben is bármilyen rákod. Amíg az immunrendszered megfelelően működik, addig nem leszel rákos, csinálhatsz bármit. Naponta képződnek rákos sejtek mindenki szervezetében, csak az immunrendszer nem engedi elburjánzani. Viszont az immunrendszert gyengíti, illetve működését gátolja a sok stressz, a stresszes életmód. így mindenek előtt azzal kell leszámolnia mindenkinek. Nem kell görcsölni minden szaron, ez az egészséges élet titka, nem a diéta, meg az ún. "káros szenvedélyek" mellőzése. Azt nem említik sehol, hogy a dohányosok nagy része stresszes, szorongó ember (én is, sajnos, bármennyire is próbálom kerülni a stresszt), így nagy valószínűséggel ha nem dohányoznának, előbb vagy utóbb valamilyen rák tutira kialakul a szervezetükben. Ismertem mindegyikre példát, dohányzott, és rákban (esetleg éppen tüdőrákban, de más fajtában is előfordult) halt meg; dohányzik kamasz kora óta, közel nyolcvan, és még vígan megvan; illetve van olyan, aki az életében egy szál cigit el nem szívott, és rák vitte el.

A stresszen én a cigin kívül csak bele kell gondolni azokba a szennyezésekbe, melyek a 20. században érték az emberiséget (a bevallottak közül elég csak Hiroshima/Nagasaki illetve Csernobil esetét említeni, de ott van a megannyi eltitkolt eset is), de ezeken a nyilvánvaló káros eseményeken kívül naponta bombáznak a különféle sugárzások (pl. telefon a zsebben --> szépen főzi a golyókat, rádió átszjátszók, kommunikációs URH készülékek, stb stb), amik konstans ott vannak az éterben, és ez mind megterhelés. Ezen felül persze a sok "egészségkampány" is egy stresszfaktor, mert azt teszi beléd, hogy valamit tutira nem jól csinálsz (a nagy büdös lóf@$zt nem) A teljesség igénye nélkül írtam, lehetne még sorolni, de a lényeg kivehető.

Ahogy a cigisdobozokon rajta van, hogy "A dohányzás halált okozhat", ugyanúgy a munkahelyek ajtajára is ki lehetne írni, hogy "A munkahelyi stressz halált okozhat", mert nem vicc, a stressz szövődményeibe nem is olyan nehéz belehalni, mint ahogy azt sokan tévesen hiszik.

Emellett talán a stressz több családot vert már szét (közvetlenül vagy közvetve) mint az alkohol meg a cigi, vagy akár a drog. Kíváncsi lennék, hogy hányan mondhatsják el azt, hogy az apjuk/anyuk, esetleg ők maguk sose mentek haza úgy a melóból, hogy nem lehetett hozzájuk szólni, esetleg csapkodtak, kiabáltak azokkal, akik a legkevésbé tehetnek róla, és hány esetben lett esetleg tettlegesség a vége? Vagy hány olyan lehetett már, mert tutira volt rá példa nem kevésszer, hogy a munkahelyi stressz, esetleg egy jogtalan elbocsájtás miatt úgy bekarmolt valaki a kocsmában (amikor próbálta oldani, levezetni ezt a stresszt), hogy hazafelé úton halálos balesetet szenvedett így vagy úgy? Közvetve ugyan, de ilyenkor is a stressz a felelős. Mert lehet jönni, hogy gyenge az, aki így akarja levezetni a stresszt, vagy akinek le kell vetenie egyáltalán, de nem vagyunk egyformák. Az elfojtott stressz pedig már nem is sorolom mennyi egészségügyi, munkahelyi és magánéleti problémához vezethet.

Van egy mondás, mely szerint "Ép testben ép lélek", namármost itt az ok-okozat neméppen stimmel, ezt már a nagy elmék is alátámasztják. Tehát nem attól leszünk mentálisan, lelkileg rendben, ha egészségesek vagyunk, hanem attól leszünk egészségesek, ha először mentálisan, lelkileg rendbe tesszük magunkat.

Na szóval ennyit arról, hogy önmagában a cigi mennyire felelős a különböző betegségekért, köztük a tüdőrákért.

2017. márc. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Bocs de ez konkrétan hülyeség amit leírtál. A dohányzás és a tüdőrák között van kapcsolat! És ezt már az 1940-es években Németországban kimutatták! Amikor alaposan vizsgálták, hogy a Német katonákra mi hogyan hat, és mi veszélyezteti őket. Azóta minden normális kutatás ezt alátámasztotta. És én még sehol nem olvastam olyan megfelelően alátámasztott kutatást ami cáfolta volna azt, hogy a dohányzás és a tüdőrák valószínűsége összefügg. Légyszíves küldj el egy olyan mértékadó hivatkozást ahol ezt el tudjuk olvasni.


A többi agymenésednek meg sok köze nincs a kérdéshez.

2017. márc. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Tényleg tüdőrákos leszek, ha nem dohányzok?
2017. márc. 2. 14:14
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Na ide is megjött az ügyeletes agymosott. Bravó!

Akkor szerinted az is igaz, hogy az ipari forradalom óta eltelt bő 250 év alatt befolyással voltunk a Föld éghajlatára, azt szem előtt tartva, hogy ezt megelőzte egy közel 6 milliárd éves "Földtörténelem", ami alatt az éghajlat folyamatosan változott, és változik most is. Na ez offos volt igen, de mégis helyénvaló.

Én dohányzom, de magasról szarok rá, meg a dohányzásellenes lobbira is, kedves vezérünkkel az élén. Csak a pénzt sajnálom rá egy kicsit, de ha meg nem dohányoznék, az a pénz elmenne más marhaságra.

2017. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
4: Akkor mutass legalább egy olyan megbízható forrásból származó tanulmányt amely leírja, hogy a dohányzás és a tödőrák kockázata között nincs kapcsolat! A többi agymenés.
2017. márc. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

nem azt mondtam, hogy nem nő meg a kockázata, hanem azt, hogy nem feltétlen alakul ki.

De ugyanúgy, ha nagyvárosban élő nemdohányzó vagy, nagyobb eséllyel leszel tüdőrákos, mint egy falusi dohányos.

Kérdező, te meg ne parázz. Ha a családodban nem volt daganatos beteg a közeli felmenőid között (szülő, nagyszülő, max dédszülő), akkor nagy valószínűséggel neked se lesz. De ha volt, akkor esélyes, hogy előbb vagy utóbb nálad is kialakul. Ezeken fölösleges rágódni, és ezen görcsölni egy életen át. Az ilyenmit hívják szaknyelven talán hipochondriának, folyton rettegni valami betegségtől, illetve bebeszélni magunknak olyan betegséget, amink nincs. A mai felgyorsult világban inkább arra figyelj, hogy el ne b@$$zanak a zebrán (pl ne a zebrán átkeléskor gyújtsd meg a rettegett cigit, vagy ne az okostelót nyomkodd). Nekem kétszer sikerült már majdnem meghalnom közlekedési balesetben, mindkétszer más hibájából (mindegyiknél egy szokásos szürke napnak indult, és majdnem "fekete nap" lett). Szerinted érdkel, hogy hogyan éljem az életemet? Napról napra, sőt, pillanatról pillanatra, mert ha nem is várom a halált, mert ki az a hülye aki konkrétan várná, de fel vagyok rá úgy érzem készülve, hogy bármikor utólérhet.

2017. márc. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
6: De pontosan azt állítottad az 1. válaszodban, hogy nem nő a kockázata, ezt te írtad: "konkrét számot nem tudok, de elenyésző részük. Illetve olyanok is kapnak tüdőrákot (kb azonos számban ráadásul) akik sose dohányoztak. "
2017. márc. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

7-es, nem állok le veled vitatkozni. Pont az a kötekedős barom vagy, akit, ha nem venném észre, hogy mögöttem áll, és meggyújtom a cigit, a te szádat egyből a "Takarodj már büdös paraszt a cigivel innen" mondat hagyná el, ahelyett, hogy "Lenne szíves kicsit odébb dohányozni, mert engem zavar". Előbbire annyit reagálnék, hogy "Állj arrébb te légyszíves, nekem jó itt", utóbbira pedig azt, hogy "Természetesen arrébb megyek, ha Önt zavarja a füst"

Szóval pont.

2017. márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerinten kettőnk közül neked gurult el a gyógszered, inkább menj ki a levegőre és szívj el még egyet. Én egyszer nem személyeskedtem, csak arra világítottam rá, hogy amit írsz az nettó hülyeség. Amikor meg rávezettelek arra, hogy tényleg tévedtél ahelyett, hogy beismernéd felmegy benned a pumpa. Így védekezhetsz a tüdőrák ellen, mert előbb útóbb infarktust vagy agyvérzést fogsz kapni, vagy elüt egy autó. Érdekes engem még 1x sem próbáltak meg elütni. Szóval szerintem most kicsit higgadj le (saját érdekedben), és olvasd el még egyszer amit írtál. Mert azt másképpen nem lehet értelmezni, mint úgy, hogy szerinted nincs összefüggés a tüdőrák kockázata és a dohányzás között. És hidd el vastagon lesz* ki dohányzik és ki nem, de ha valaki valótlanságot állít az zavar. És itt nem arról van szó, hogy dohányzol vagy sem, hanem az, hogy olyat állítasz ami tényszerűen nem igaz. Erre akartam rávilágítani. És itt nem dohány lobbi és egyebekről van szó, hanem több mint 70 év tudományos kutatásairól tapasztalatokról. Ezt meg még ez idáig nem cáfoltad. Tehát ha kijelentesz valamit ami ellentétes a "mint az közismert" tényekkel akkor támaszd alá hihető, releváns, elismert kutatásokkal. Csak egy példa: [link]


Ebben felsorolásban szerepel a dohányfüst számos összetevője (pl. korom) de maga a dohányzás is. Látszólag igen sok minden van a listán, de nagy részével az ember nem találkozik, illetve vannak olyan anyagok amik csoportosan vannak jelen egy-egy hatás eredményeként jön létre. Most viszont te jösz és mutass legalább egy olyan hivatkozást amiben szerepel, hogy a dohányzásnak nincs hatása a tüdőrák kockázatára.

2017. márc. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

látom ügyesen bebifláztad. és a weblap címe már sokat elárul... Ha már hoztad a kormot: remélem nem dízel üzemű autóval, esetleg tömegközlekedéssel, pl busszal (szintén dízel) mászkálsz. Ezek ugyanis 1 gázfröccsre több kormot löknek ki (pláne hidegindításnál), mint amennyi kb 100 doboz cigi elszívásakor keletkezik. Tehát amíg valaki a dízel autójáról hajnalban lekaparja a jeget, és közben melegíti, járatja, ott helyben annyi kormot szív be, mint ha 3 hónapig dohányzott volna. De ez csak egy, tudom. Azon kívül a dohányfüst benzolt, miegymást tartalmaz. Ami szintén káros, de amit egy dohányos a cigivel beszív, az kb 1%-a az összesnek, ami dohányzás nélkül is bejutna, méghozzá a modern társadalom káros hozadékaként.

De csak hogy kicsit ledobjam az agyad, van 1-2 pozitív hatása is a dohányzásnak, méghozzá a nikotin által (tudom, hogy ez okozza a hiedelem szerint a függőséget, de nem csak ez, hanem maga a "dohányzás rituáléja")

De akkor a nikotin pozitív hatásairól (amellett persze, hogy tudom, hogy méreg):

1. bizonyítottan baktériumölő (baktericid) hatású

2. pillanatnyilag javítja a koncentrációt

3. erősíti az immunrendszert


Hadd idézgessek én is:

"...az általános vélekedéssel ellentétben a dohányzás nem okoz minden esetben rákot. Valójában a dohányosok kevesebb mint 10%-a betegszik meg rákban, legyen szó akár tüdő-, torok-, szájüregi vagy ajakrákról. A kép azonban akkor teljes, ha tisztában vagy vele, hogy az összes rákos megbetegedés 30%-ának, illetve a tüdőrákos megbetegedések 87%-ának a dohányzás a kiváltó oka"


Tehát, csak minden 10. dohányos lesz rákos, de kb minden 3. rákos beteg dohányos, illetve a tüdőrákosok 87%-a dohányos. Kicsit a "minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár" esete.


"A nikotin javítja a memóriát. Ezt majmokon végzett kísérletek igazolják. A nikotin a prospektív emlékezetre van pozitív hatással. Ez az a memóriafajta, aminek köszönhetően emlékszünk rá, hogy meg kell tennünk valamit, amit elterveztünk."


"Nehezíti az elhízást. Még nem sikerült rájönni, hogy konkrétan miért, de tanulmányok igazolják, hogy a dohányosoknak általában véve alacsonyabb a testsúlyuk, mint azoknak, akik nem dohányoznak. Egereken végzett kísérletek bizonyítják, hogy a nikotinnal kezelt állatok feleannyit ettek, és a testzsírjuk mintegy 20 százalékát elveszítették."


"Enyhíti a depressziót. Egy 2006-os tanulmány eredménye szerint a nikotin jelentősen képes csökkenteni a depresszió tüneteit. Valószínű, hogy ennek az az oka, hogy a nikotin serkenti az agy működését, aminek következtében dopamin és szerotonin szabadul fel – az a két hormon, ami a depressziós embereknél éppen hiánycikk."


Ez utolsóból tehát lejön éppen a lényeg: pillanatnyilag jobban érzed magad tőle, igazolt biokémiai folyamatok által. És a pillanatnyi jóság a legfontosabb, ha nem így látod, majd egyszer történik veled olyan az életben, ami majd rávezet erre. Velem már történt, úgyhogy tudom, hogy a pillanatot kell megélni. Ha kedvem van, rágyújtok, ha letámasztottam meló után a taximat a ház elé, akkor beugrok a kocsmába egy felesre mielőtt felmennék haza, ha éppen ehhez van kedvem (mondjuk ritkán iszom), ha találok valami jó cuccot, meg akarom venni, és van rá pénzem éppen, akkor megveszem, és ragozhatnám még.


De lássad csak símán szemellenzővel, lesarkítva, a dohányzás rossz, de pl. a sport és a vitaminok jók (csak kiragadtam kettőt az egészségmániások leggyakrabban hangoztatottjai közül)

Én élek ahogy élek, addig ameddig, de úgy, hogy nekem jó legyen.

2017. márc. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!