Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek mennyire lenne...

Szerintetek mennyire lenne nehéz leszoknom a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Az egyik barátommal próbáltam ki kbfél éve. Azóta rendszeresen szoktam szívni főként ha stresszelek.Heti kb.1 dobozzal szívok. Tudom hogy alapból is egézségtelen lehetőleg az olyan kommentektől kíméljetek az olyasmi válaszoktól hogy:"Ennyi idősen kipróbálni se lenne szabad." 14/L

2017. márc. 9. 17:32
 1/10 anonim válasza:
Saját tapasztalatból, még most szokj le, heti egy doboz nem olyan sok, hogy végtelenül nehéz legyen. Én is így kezdtem, biztos voltam benne, hogy bármikor lerakom... ennek 10 éve és 2 naponta fogy egy doboz, számtalanszor próbáltam már leszokni, nem sikerült.
2017. márc. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem, nekem 2-3 napi dobozról sikerült leszoknom úgy, hogy megfázás alatt nem cigiztem.

néha jól esne, de inkább csak mikor unatkozom, és olyan helyen vagyok ahol cigiztem régebben (pl séta ki reggel a buszhoz, mikor sétálok erre-arra)

2017. márc. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fiatalon könnyebb leszokni. Minél előbb szokj le, mert minél idősebb vagy, annál nehezebb lesz! Ezt az is mutatja, hogy sok felnőtt kínszenvedések árán sem képes leszokni. Azt ajánlom, szokj le róla, amíg teheted. Ha stresszelsz, menj sportolni, futni, járj egyenes háttal, és szedj B-vitamin komplexet. Magnéziummal.
2017. márc. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én, már egy év dohányzás után sem tudtam leszokni. Azóta eltelt 30 év, és még mindig próbálkozom, de nem megy.


És nem igaz, hogy aki pl. pár hónapja szívja (rendszeresen), annak könnyebb letenni, mint aki 30 éve láncdohányos. A láncdohányosnak, már nincsenek illúziói. Ő már tudja, hogy a dohányzás, az függőség.

2017. márc. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha elszánt vagy könnyen lerakod.
2017. márc. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

10 év utàn szoktam le, napi egy dobozzal. Persze fokozatosan.....

Most mit mondjak lett volna előbb eszed. De én is utólag tanultam ebből. Semmi se lehetetlen. Annyi h az nem vált be h egyik napról a másikra hanem fokozatosan kellett.

2017. márc. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem hamar sikerül leszoknom.
2017. márc. 11. 06:45
 8/10 mstr95 válasza:

úgy szoktam le, hogy egyik napról a másikra megvontam. csak helyettesítő tevékenység kell, rágózz vagy hasonló.

Szokj le minél hamarabb

2017. márc. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Látom elég fiatal vagy. Miért kezdtél el cigizni? Emlékszem, én kb 17 évesen mert menő volt. Mert a társaság cigizett, nem akartam kimaradni. Büdös szar, utáltam, időbe telt hozzászokni, élvezni. Magamra erőszakoltam csak azért hogy a rabja legyek.

Sose késő abbahagyni.

És manapság már nem menő cigizni! A dohányosokat utálják, büdösek, mindenhonnan ki vannak tiltva, korlátozva vannak. Egyáltalán nem menő.

Holnaptól egyszerűen ne gyújts rá, nagyon jó hogy abba akarod hagyni, csak így tovább. Megszabadulsz egy büdös, egészségromboló szartól ami még drága is. Minden más dohányos ismerősöd irigyelni fog, még ha titkon is, mert neked sikerült!

15 éve át én se voltam nagy dohányos, kb 5 szál naponta, de ha visszamehetnék az időben, kiverném a kezemből azt az első szálat. 15 évig romboltam magam és fizettem érte!

Minden egyes utolsó szál cigi után már nemdohányos vagy, csak nem kell rágyújtani a következőre. Vágj bele és büszke leszel magadra!

2017. márc. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki hogy nem gyújtasz rá, mikor stresszes vagy. A problémat cigi nélkül is meg fogod oldani. Nem a cigi oldja meg, hanem te! Azért vagy ideges mert rá akarsz gyújtani, nem fordítva. Próbáld ki, megy nélküle is!
2017. márc. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!