Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Láncdohányosok, Nektek hogy...

Láncdohányosok, Nektek hogy sikerült leszokni a dohányzásról?

Figyelt kérdés

Közel 10 éve cigarettázok.

Többször próbáltam leszokni különféle módszerekkel de kudarcba fulladtak a próbálkozások.


Azért nehéz a helyzetem mert ennyi idő alatt rádöbbentem hogy bármekkora is az elhatározás, nincs semmi akaraterőm hozzá.

Feleségem (már) nem szól érte, de tudom hogy nagyon zavarja, ezáltal engem is és a mindennél jobban szeretem (őt), érte sem tudom letenni.


Tudtok (tapasztalatból) olyan praktikát mondani amivel nektek sikerült? Hátha eddig csak sötétben tapogatóztam.


Előre is köszönöm!


(A nem dohányzó térítők kíméljenek és azok akik a "tedd le és kész" módszer hívei, nekem ez nem vált be)



2017. febr. 8. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

nekem egy telefonos leszokás segítő segített.

egyszer kell őket lfehívni utána ők hívnak. Megerősít és megtart az elhatározásban.

nagyon jó.


de segített egy reiki mester is, kézrátétes gyógyítással. Nem tudom hogyan de nagyon jól működött! minden sóvárgást kiszedett belőlem!


de jót tesz a leszokás első három napján a szanuázás mniden nap! mert kiizzasztja a nikotin bomlásterméketet és csökkenti a sóvárgást az is!


Agykontrollal is lehet. Az külön téma. De működik.


A feleségeddel közös imában akaraterőt kérve dolog is működik. Nem viccelek! Nagyon komolyan mondom. A hangsúly a közösön van.

2017. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bemásolom egy korábbi válaszomat a leszokásról egy másik kérdsnél:


Én is így jártam mindig,semmi se használt.Ha hirtelen leraktam 1-2 napon belül rágyújtottam.A fokozatos csökkentés semmit se ért,ha olyan napom volt betudtam tartani,de elég 1-2 zűrösebb nap és oda az egész.

Aztán gondoltam egyet vettem elektromos cigit,de nem a teljes leszokás miatt,csak,hogy visszavegyem kicsit. Alapjáraton napi 10-15 szálból másnapra e-cigi mellett 5-6 szál lett. És ahogy teltek a napok ezt tartani is tudtam.Örültem mint majom a farkának.A reggeli kávé mellé rendeset szívtam,napközben meg hébe hóba elszívtam egyet,így jött ki az 5-6.

Ez kb 2 hétig így ment,és akkor szintet léptem.Elhatároztam,hogy csak a reggeli kávéhoz szívok redeset és napközben max 1-2 szál. És sikerült.Semmi szenvedés,kattogás,idegeskedés fokozatosan csökkent a napi adagom az elektromos mellett és 1 hónap után már csak napi 1-2 szál volt az adag.

A következő lépés a teljes elhagyás volt.Ettől féltem a legjobban.Hogy a reggeli kávé mellé már ne cigizzek,csak elektromosat pöfékeljek elképzelhetetlen volt. Erős,dohányos ízeket használva az elektromos készülékbe viszont ez is sikerült,tudta helyettesíteni. Mindent egybevetve max 1,5 hónap volt elektromos cigivel leszokni a sima cigiről. És mindezt úgy,hogy különösebbképpen nem szenvedtem,mert a nikotint ugyanúgy megkaptam,de nem voltam büdös és a légzésem,tüdőm is kitisztult.Mellette már tudok sportolni is,nem kapkodom a levegőt. A nikotinmennyiséget tudom szabályozni,egyre gyengébbet szívok.És amiben még másabb,hogy nem sóvárgok annyira az e-cigi után,simán tudom nélkülözni órák hosszát is,nem használom annyiszor már mint egy sima cigit.Éppen ezért erről is lelehet szokni,ráadásul könyebben.

Az egészségügyi kockázat pedig elhanyagolható mellette,káros valamennyire,de sehol sincs az égett dohányhoz képest.

2017. febr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondd el az ismerőseidnek, hogy leszoktál a cigiről!

Senki nem szereti, ha gyengének tartják, ha más nem, ,hát miattuk nem fogsz rágyújtani.

Amikor megkérdezik, és büszkén mondod, hogy már mennyi ideje nem gyújtottál rá, bezsebeled a dícséretet, ami erőt ad a folytatáshoz.

A feleséged is biztosan támogatni fog!

2017. márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem segített Allen Carr: leszokni a dohányzásról könnyű könyve. Ha eldöntötted hogy leszoksz, olvasd el! Nekem totál bevált, nem hogy nem dohányzom, de nem is hiányzik. A könyv felnyitotta a szemem, azt hittem addig hogy valami jóról kell majd lemondanom ha nem cigizek. Nem hittem hogy élvezni fogom a szokásaimat cigi nélkül. A könyv abban segít h meglásd miért cigizel, ha rájössz, nem nehéz abbahagyni.

Nem sóvárgok, 1 hónapja ujjongok hogy nem kell többet cigiznem :))) szabad vagyok :)))

Na ilyen érzés kb :))

2017. márc. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!