Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Cigit kávét egyszerre leteszem...

Cigit kávét egyszerre leteszem (? )

Figyelt kérdés

Nagy dohányos vagyok, napi másfél doboz a minimum.

Valamint nagyon sok kávét iszok, már pár òránként megkívánom, ha nem iszok rosszul leszek... ha iszok akkor is mert a sok koffein nem tesz jòt.

Ma kezdtem, remélem végig tudom csinálni.

Mennyire lesznek szerintetek durvák az elvonási tünetek szerintetek? Félek, de izgatott is vagyok. Kávét már nagyon kívánom.

Bònusz kérdés:

Ti a leszokás(ok) után milyen pozitív élményekről tudtok beszámolni? - kell egy kis motiváciò.

Köszönöm!



2017. máj. 11. 05:32
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha fejbe eldöntötted akkor sikerülni fog. De én úgy érzem , ha már itt érdeklődsz hogy te még nem 100 %-ban vagy erős. Én két dobozzal szivtam és én LE AKARTAM szokni.

Le is tudtam, egy napig se hiányzott, mert ott volt hogy milyen lenne ha szivnám.

Sőt én elég rendesen piáltam is , és ezt meg egy pár év múlva hagytam abba. Nekem szinte semmi nehézséget nem okozott leszokni. Még egyszer mondom, az AKARATon múlik.

Motiválni csak te tudod magadat, neked kell érezni hogy minden jobb lesz, mert mindenki más és más motiváció kell.

Foglald el magad valami értelmes dologgal, de azt is neked kell tudni hogy mi az.

2017. máj. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a kettő elhagyása egyszerre durva. Én a cigivel kezdeném, illetve a kávét csökkenteném. Továbbá ha már egészséges szeretnél lenni, akkor a kávéból is elhagynám a cukrot, édesítőszert stb. Meg lehet szokni.

A cigiről leszokásról szerintem mindenkinek más tapasztalata van. Sőt, én egyszer korábba próbálkoztam leszokással, akkor úgy éreztem pár óra után, mintha duplájára dagadt volna a fejem, nagyon rosszul voltam, és inkább rágyújtottam. Most meg lassan egy hónapja nem szívom, és semmi rosszullét.

Ami nálam pozitívum, hogy a 150-160-as vérnyomásom már lement 120-130-ra, és még csak egy hónapja nem szívom.

A kaja sokkal jobban esik - ez a kilókon meg is látszik, de nem baj, mert elfér rám. :) Aztán ott van az érzés, amikor beszívom a levegőt, hogy nem győzöm kivárni a végét, amikor megtelik a tüdőm levegővel. Hogy nem köpöm ki a tüdőm lépcsőzéskor.

De a legeslegnagyobb pozitívum az, hogy tudom, hogy most már nagyobb a esélyem, hogy nem döglök meg valami csúnya betegségben. Hidd el, én láttam, amikor pelenkázni kellett egy felnőtt embert, amikor az utolsó stádiumban volt, és én ezt nem akarom.

2017. máj. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A cigi elvonási tünetekről meg regényt lehetne írni, de ahogy #1 is írta, az akaraton múlik.

Nekem kb. 2-3 napig volt rosszabb, utána már egyre jobb lett, úgyhogy azon gondolkoztam, hogy ez a "nagyon nehéz leszokni a dohányzásról" egy mítosz.

Ami fontos, hogy járj túl a nikotin eszén, mert ő próbál meg téged rászedni. Pl. azért gyújtasz rá, mert ideges vagy, vagy direkt azért vagy ideges, hogy rágyújthass? Az agyad megpróbál majd okokat keresni a rágyújtásra, de jobban belegondolva ez egyik sem nyomós ok. A nem dohányosok sem rohannak le rágyújtani, mert épp stresszesek.

2017. máj. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy kávét nyugodtan megihatsz naponta, nem kellene ilyen hirtelen letenni, egy kávénak még előnyös hatásai is vannak és nem lesznek durva elvonási tüneteid.
2017. máj. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
1. vagyok. Csak azért irok még egyszer mert azt jó lenne már megtanulni, elfogadni hogy az édesitőszer sokkal károsabb mint a cukor. Szintetikus méreg. Ha már valaki a cukorra fog valamit , inkább a nélkül igya kávét,vagy bármit mint azokat a mérgeket , szintetikus műanyagot fogyassza. A többivel egyetértek.
2017. máj. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Reggel csak ittam egy kávét, és elmúlt a fusztráciòm. A cigit kívánom, de ennyi. Nincs elvonási tünetem, amiòta ittam kávét. Reggelente iszok egyet maximum. A cigi utáni sòvárgásnál erősebb a büszkeség, hogy eddig kibírtam. Ez az első, hogy eddig nem cigizek. Gondolom most jött meg az igazi elhatározás. Remélem nem marad le.

Naplòt írok, òránként leírom mit tapasztalok. Ha kívánom nagyon, az 30 fekvő. Ma reggel majdnem rágyújtottam, az 50 fekvő volt. Fogpiszkálòt rágcsikálok mellette, és megpròbálok nem unatkozni.

2017. máj. 12. 20:20
 7/9 A kérdező kommentje:
*mármint eddig ez a helyzet, mégcsak most kezdtem
2017. máj. 12. 20:21
 8/9 anonim ***** válasza:
De ügyes vagy, sikerülni fog. :)
2017. máj. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
hogy haladsz? :)
2017. júl. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!