Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan szokjak le a dohányzásról?

Hogyan szokjak le a dohányzásról?

Figyelt kérdés

15 éves leszek.Nem tudom letenni a cigarettát mert az összes barátom cigizik valamint a családomba is a szüleim és mamám.Viszont ők nem tudják.

Van valami tippetek?

Valami segítség?

Válaszokat először is köszönöm!



2017. máj. 18. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Őszintén? Erre se ötlet, se tipp nincs. Ha te magad nem rendelkezel elég akaraterővel, akkor halott ügy. 11 éves koromtól kezdve dohányoztam 19-ig. Egyik napról a másikra tettem le, engem az motivált, hogy ha megvettem a cigit, már nem volt másra pénzem. Aztán kocsit vettem, és rájöttem, hogy vagy cigizek, vagy autót tankolok, és ha megtankolom az autót, szép helyekre mehetek el, szóval azt éri meg jobban. Engem ez motivált. Téged motiváljon az, ami a szemed előtt lebeg, pénzgyűjtés kirándulásra, menő ruhákra, telefonra, autóra, jogosítványra vagy ami kell egy tizenévesnek. Igazából ennyi, ami segíthet. Ha nincs motiváció illetve akaraterő, akkor gatya. Olyan nincs, hogy valaki nem tudja letenni. Le tudja, csak lusta :) Sok sikert hozzá.
2017. máj. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%
Ha egyből nem tudod letenni szívj kevesebbet.
2017. máj. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 szamo77db ***** válasza:
0%
Nem tudom. Én el sem kezdtem.
2017. máj. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

A "szívj kevesebbet" nem fog működni, csak előre szólok. Mert mindig ott van az a "jaj, hát egy-két szállal több nem árt", és már annyit szívsz mint előtte.

Tényleg kell valami motiváció, ami egyénenként változik.

De lehet válogatni az alábbiak közül:

- nem leszel tüdőrákos.

Mondjuk nekem úgy sikerült leszokni, hogy beparáztam, hogy már baj van. Mit ne mondjak, rövid időn belül le is tettem a cigit. Persze nincs bajom, azóta már voltam szűrésen. :) De azért nem szoktam vissza.

- több pénzed marad

- visszatérnek a gyerekkori szagok, ízek

és még lehetne sorolni.

Hogy mennyire lesz nehéz, az is változó. Tudok olyanról, aki még két hét után is a falat csikarta, én meg 2-3 nap után tök jól érzetem magam. Bár szerintem az jobban szenved, aki nem eléggé motivált, és még nem sikerült teljesen meggyőznie magát, hogy le akar szokni a cigiről.

2017. máj. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Ne szívj kevesebbet meg ne vállts gyengébbre se mert így nem lehet leszokni róla,tapasztalatból tudom. Egyszerűen egyik napról a másikra KELL abbahagyni de ehhez kitartás kell keményen.
2017. máj. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én körülbelül 1 órával ezelőtt törtem össze két szálat ami maradt a dobozomban. Engem az motivál, hogy elég sok minden el megy vele. Pénz és idő. Mivel nem vagyok 18 éves, ezért nap mint nap be kellett küldenem valakit a dohányboltba cigiért. Tehát ez heti több mint 7000 forint amit elkölthetek másra is. Például el megyek bulizni a haverokkal és, ha akarok jól lakok belőle. Meg rosszul érzem magam tőle. Büdös szagom van, a gyomrom meg a tüdőm megölte. A vérnyomásommal nyáron kórházba kerültem amit a ciginek köszönhettem.
2017. máj. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez azért nem semmi ha tényleg 15 éves vagy és már azon gondolkozol hogy , hogy lehetne leszokni. Persze te még nem vagy olyan nagyon rá se szokva. Te ha akarod könnyen abba tudod hagyni.

Én is azt mondom a saját tapasztalatomból hogy akarat kell és egyből letenni. Nem lehet fokozatosan. Pedig én tovább szivtam mint ahány éves te vagy. Mint irják valami motiváció kell , ami inspirál hogy le tedd.

Nem leszel beteg.

Nem leszel büdös.

Meg marad nagyon sok pénzed.

Tudsz venni magadnak sok hasznos dolgot.

De azt neked kell tudni hogy mi az. Csak akarat kell hozzá.

2017. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!