Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy dohányzom?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, szerintem azon már nem pislog olyan nagyot az ember, ha ilyen korban cigizik valaki, persze nem jó dolog, de nem divatból csinálom, meg nem is sokat, ezért lenne jó inkább itthon. Körülbelül 4 szálat szívok egy nap, van hogy annyit sem, de azt sem rohanásban akarom figyelve hogy mikor látnak meg. Különben nem teljesen tiltják, de épp azért nem merem elmondani, mert van amikor akár tőlük kapok cigit, viszont máskor meg úgy néznek rám érte mintha heroint nyomtam volna. És elég nagy lutrinak érzem, hogy éppen milyen a hangulat amikor megmondom hogy cigizek. Esetleg valami tanács attól aki hasonló helyzetben volt?
2017. máj. 22. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg abbahagyni.
2017. máj. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kell elmondanod.

Amíg nem tudják,addig jó.

2017. máj. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem fognak maguktól rájönni, nem azzal van a baj, csak amikor előttem cigiznek olyan rossz tud lenni, és nagyon ritkán tudok itthon kimenni, úgy hogy tudnak róla, jobb lenne úgy mint ismerőseimnek hogy egyszerűen kimennek és rágyújtanak anélkül hogy stresszelnének
2017. máj. 22. 19:13
 4/9 anonim ***** válasza:

Sosem értettem,hogy az igénytelen,dohányos szülőket miért zavarja,ha a gyerekük is épp olyan lesz ,mint ők,hiszen a szülő mutatja elviekben a példát az utódoknak.

Ezzel persze nem azt akarom mondani,hogy minden dohányos szülőnek ugyancsak cigarettázni fog a gyereke,de kb.80%-uknak igen.Legalábbis én a körülöttem lévőknél ezt tapasztalom.Elég ritka az olyan gyerek,akiben van tartás és nem megy a szülei után cigi témában.

Mondd csak el nekik,nagyon hamar bele fognak törődni.Lassan amúgy is nagykorú vagy,akkor meg már mindegy lesz.

2017. máj. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"persze nem jó dolog, de nem divatból csinálom" - akkor minek?


"meg nem is sokat" - a drogok természete, hogy egyre többet és többet akarsz belőlük. Senki se napi 20-25 szállal kezdte (ami a tipikus fogyasztása a dohányosoknak).

2017. máj. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Minek? Szerintem ezt igazán egyik dohányos sem tudja megválaszolni. Kipróbáltam, aztán megint és megint, rászoktam, buta voltam/vagyok, hát van ilyen. de ha közel másfél év alatt nem emeltem az adagot, szerintem nincs nagy baj. Nem is szeretnék ennél többet cigizni.
2017. máj. 22. 20:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el Allen Carr EASYWAY könyvét, ő elmagyarázza az okokat, miért gyújt rá a dohányos, és azt is, hogy ezek miért tévedések és illúziók egytől egyig.

Egyik jó hasonlata: dohányozni olyan, mint szűk cipőt hordani csak azért, hogy megkönnyebbülj, mikor leveted. A szűk cipő a nikotin-elvonás. A baj az, hogy a cigaretta ezt a valóságban nem megszünteti, hanem okozza...

2017. máj. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Addig jó, amíg otthon nem gyújtasz rá, míg van valami kontroll. Onnantól kezdve, hogy otthon is dohányzol, nem 4 szálat, hanem 14et, később 24et fogsz elszívni. Még most próbáld meg lerakni, mert k@bszott nehéz lesz később. Én talán 15 éves lehettem, amikor rászoktam teljesen ( értsd: otthon is rágyújtottam már ) és már nagyon bánom, hogy nem hallgattam anyámra, aki addigra már évek óta nem dohányzott. Majdnem 10 évvel később tettem le, azért, hogy a kisbabám ne veszélyeztessem es ez hatalmas motivációs erő. Egy percig nem fordult meg a fejemben, hogy nem hagyom abba a dohányzást, de rohadt sokat szenvedtem vele. Még most hagyd abba, később hálás leszel magadnak érte!

24/N

2017. máj. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem ülj le először azzal a szülőddel akinek jobban elmondasz bármit és mond meg neki, hogy: "anya/apa, cigizek, tudom, hogy rossz." Aztán vagy leszidnak vagy nem. Én így tervezem. 16L
2023. márc. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!