Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Szerintetek ez helyes? 17/L

Szerintetek ez helyes? 17/L

Figyelt kérdés
Partidohányos élet után rászoktam a cigire, amit nagyon bánok. Viszont most sikerült letennem, kb egy hete nem cigizek. Valamelyik nap, barátommal azon gondolkoztunk ( ő nem cigizik) hogy az este kedvéért, ugye buliban voltunk el kéne szívni egy szivart. Meg is tettük, s az óta kb két napja elszívtam mégegy szivart, és nagyon tetszik. Szerintetek a szivar károsabb mint a cigi?

2017. júl. 14. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Az hagyján, hogy hülyeséget csinálsz, de hogy még nagy büszkén meg is kérdezed, az mindennek a teteje!
2017. júl. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valami értelmesebb válaszra számítottam, de okés 😀
2017. júl. 14. 18:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tedd a legjobb be látásod szerint de egyik sem jó mert kárositja meg betegíti a szervezedet.
2017. júl. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Egy szivar nyilván sokkal élvezetesebb, de iszonyat drága egy jó szivar. Nyilván olyan káros nem lehet mint a cigi, mert szivarra általában nem gyújt rá az ember napi többször, meg azt nem is tüdőzik le.
2017. júl. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szivart nem szokás tüdőzni, szóval kisebb az esélye tüdőrák kialakulásának, mint a ciginél. Az ajak- és gégerák kialakulása viszont itt annál valószínűbb.
2017. júl. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
koszonom szepen!:)
2017. júl. 14. 19:08
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Az biztos, hogy nem egészséges.
2017. júl. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

"Partidohányos élet után rászoktam a cigire"


Ez történik azzal, aki "csak" partidohányos!


"amit nagyon bánok."


Ha nagyon bánod, akkor miért szoktál vissza rá? Ha nagyon bánnád, akkor egy barát kedvéért nem dohányoztál volna újból, többször is! Te nem bántad meg szívedből!


"Viszont most sikerült letennem, kb egy hete nem cigizek."


Lehet nem cigizel, de dohányozni dohányzol! A cigi és a szivarozás is dohányzásnak számít!


"Valamelyik nap, barátommal azon gondolkoztunk ( ő nem cigizik) hogy az este kedvéért, ugye buliban voltunk el kéne szívni egy szivart."


Ja oké, tehát még TE voltál az, aki rávette, hogy ő is szívjon el! Ez ám a megbánás és leszokás! Leszoktál cigiről, és most helyette szivarozol, ami sokkal egészségtelenebb, de ezt még azzal is tetézed, hogy rászoktatod a barátod!


"Meg is tettük, s az óta kb két napja elszívtam mégegy szivart, és nagyon tetszik."


Ilyen hozzáállással SOHA nem fogsz tudni leszokni a dohányzásról! Visszaszoktatod magad az élmény kedvéért... Kérdező, sajnálom, hogy ilyen gyenge vagy, és mindig vissza fogsz szokni :( Szívemből sajnálom, hogy tönkre fogod tenni magad :(


"Szerintetek a szivar károsabb mint a cigi?"


Igen, sokkal erősebb és károsabb!

2017. júl. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindkettőnek vannak egészségkárosító hatásai, viszont a szivarfogyasztás általában máshogyan történik - míg cigit elszívni viszonylag rövid idő alatt lehet, a szivarozás inkább ilyen rituáléféleség, és kevesebbszer gyújt rá vki. Ámde drágább is.


Annyi különbség van ,hogy a cigi nagyobb eséllyel okoz tüdőrákot, a szivar viszont szájrákot. Tehát nem károsabb.

2017. júl. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!