Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Manapság az ellentmondások...

Manapság az ellentmondások tengerében létezik helyes táplálkozás, ha igen milyen az?

Figyelt kérdés

Mindig felöltlik bennem a gondolat, hogy egészségesen kellene már végre táplálkozni, elvégre a sok zsíros dolog és az édesség nem lehet túl jó.


A bökkenő, hogy túl sok az ellentmondás:

- együnk csirkét párolt zöldségekkel

- együnk sót egészséges, ne együnk káros

- kell a cukor, túl sok a cukor

- kevesebb vitamin elég, több vitamin kellene

- koleszterin, együnk zsírt, ne együnk


Kinek higgyünk? A tudomány legmodernebb állásának? Vagy különcöknek? A gyógyszeriparnak?


Mit lehetne manapság elfogadni, mint egészséges, kiegyensúlyozott étrend? Vélemények?



2017. júl. 13. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A civilizációs betegségeknek nevezett állapotot mi okozza?mit ettek 100-200 éve? Mennyi cukrot,mennyi húst,kakast sosem látott tyúk tojását,géppel fejt tejet,mennyi készételt, tisztított sót, repülővel szállított éretlenül leszedett gyümölcsöt, palackozott szénsavval dúsított vizet, ne menjünk vissza a paleo korig,csak 3-4 generációt.

Gondolkodjunk.

2017. júl. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor azt is látni kell, hogy azóta az emberek életkora kitolódott. Míg régen örülhettek az emberek 40-50 évnek manapság 70-80 évig élünk. Megint egy ellentmondás. Akkor miért kellene úgy enni mint régen? Régen minden jobb volt? Nem biztos!
2017. júl. 13. 19:16
 3/5 anonim válasza:

Hát figyelj... Ez egy igen kényes téma, mivel manapság tényleg nehéz helyesen táplálkozni... Egy részt azért, mert nem tudod mit eszel... De személyes tapasztalatból mondom, hogy a minőséges táplálkozás egyik alapillére a mérték! Mindent mértékkel... Persze vannak olyanok, melyekből többet kéne megenni, mint pl. a zöldségfélékből, gyümölcsökből, magvakból, stb. (tudom, ez olyan vegásan hangzik, de ez az igazság). Persze ezekben sem lehetünk biztosak, mert az emberek nagyon sok, növényvédőszert használ, permetet, ami szintúgy rossz... Az állatokat is sok helyen, főleg farmokon telenyomják, teleetetik az állatokat gyógyszerekkel, antibiotikumokkal... És az állati eredetű hús (főleg a vörös) megnöveli a rossz koleszterin/koleszterol szintet, ezt idővel egyesek megtapasztalják.

Sót, cukrot szerintem lehet fogyasztani, mértékkel. Ha már mérték, egyszer olvastam egy igen szép kort megélő bácsiról, hogy hogyan táplálkozott. A hangsúly azon volt, hogy soha nem ette tele magát, mindig csak annyit evett, hogy legyen valami a gyomrában és ennyi. Ezt szintén tapasztaltam, mikor nem ettem tele magam, nem voltam fáradt, tudtam koncentrálni, ezt tele hassal nem így volt. Ez tartozik a helyesebb táplálkozáshoz; nálunk, errefelé rendkívül sok vastagbéldaganatos beteg van, aminek tényleg az egyik oka a helytelen táplálkozás. Valamint manapság nagyon sok olyan mesterséges adalékanyagot fogyasztunk, melyek rákkeltőek. Gondolok itt a jó mekis kajára (hamburgerokra, sültkrumpli, stb.), kólára, egyes édességekre, húsfélék, stb. melyek igen csábítóak, de tényleg egészségtelenek!

A vitaminok nagyon is szükségesek, egyesekből több kell, másokból kevesebb. Csak nem mindegy az se, hogy hogyan jutsz hozzá.

Az, hogy kinek hiszel, te döntöd el. A tudomány is tud valamit, a különcök is tudnak valamit, gyógyszeripar is, de minden szervezettől függ! Régebben máshogy táplálkoztak, de manapság, aki eléri a 60-70 éves kort, annak általánosságban van valamilyen nyavajája, amihez nagy mértékben a táplálkozás is hozzájárult!

Szóval a javaslat; lehet valakinek hülyeség, de a bioboltokból nagyon sok mindent be lehet szerezni, közülük fontos magvakat, gabonaféléket; piacokon lehetőleg az olyan növényeket beszerezni, melyek nem olyan szépek, mert valószínüleg nincs annyi permet benne; húsfélékből nagyon keveset (a fehérjéket lehet pótolni növényi eredetű fehérjékkel is), mértékkel a sóval, cukorral, és mellőzni a nasizást, szénsavas üdítőket, és egyebeket!

(Véleményem szerint ez egy igényes irány a táplálkozással kapcsolatban, bocsi a hosszúságért)

2017. júl. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Évezredekkel ezelőtt is éltek 80 évig emberek, persze kivételesen... De elsősorban nem az étrend miatt élünk tovább.


Nos, egyrészt megoszlanak a vélemények, ahogy te is észrevehetted.


Másrészt nincs Egy Igaz Étrend, Ami Mindenkinek Jó.


Nekem pl. a zsíros, szénhidrátszegény étrend az egészséges és energiát adó (édesség mehet bőven, nem kell, de nem okoz gondot, csak illeszkedjen a diétámba, nyilván nem cukrosakat eszem).

Míg a párom 1-2 ilyen étkezés után rosszul lesz... Neki sok szénhidrát kell.


A cukor nem KELL, ez tény, a só pedig kell, ez is - de túl sok só egészséges s persze van belőle halálos adag, mint jóformán mindenből.

A zsír esszenciális tápanyag, a zsírban oldódó vitaminok és a hormonháztartásunk miatt is.

A szénhidrát nem esszenciális tápanyag, ahhoz túl fontos az agynak a glükóz, hogy 2 nap böjtnél agyhalált szenvedjünk ;)

Lehet azért tényeket találni, plusz ott a szervezetünk, ami jó esetben lelkesen visszajelez.

Így is maradnak kérdőjelek, de mit lehet tenni?


A gyógyszeriparnak semmiképp ne higgy, annak a profit számít.


Részemről kerülöm a feldolgozott ételeket s eszem némi nyers zöldséget, jóféle fehérjét. A minimális zsírigény annyira kevés, hogy szinte csak direkt zsírkerüléssel lehet túl keveset bevinni belőle.

Plusz sok ételcsoportot kizártam/minimalizáltam, de ez már egyedi, míg a fentebbiek egy jó irányt jelentenek.


A koleszterin fontos, de nem kell aggódni, a testünk csinál magának.

2017. júl. 14. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! :) Igazán jó meglátások...
2017. júl. 14. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!