Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Miért menő a korosztályom...

Miért menő a korosztályom (14-15 évesek) körében a dohányzás?

Figyelt kérdés
Most leszek első éves a gimnáziumban. Van facebookon egy évfolyam csoport, amelyben arról szoktak a többiek cseverészni, hogy ők milyen k menők, mert dohányoznak, isznak, és nem éppen nikotinnal töltött "csavart mámort" szívnak. Igaz, hogy azt 1-2 személy írta, de a dohányzásra nagyon sokan tették az idézőjeles voksukat. Nekem tök mindegy, mivel kú***k el az életüket, de hogy még ezzel fel is vágnak? Miért menő füstölgő tüdőrákot szívni?
2017. aug. 10. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Mert ettől érzik felnőttnek magukat. Örülök, hogy te sem dohányzol, ahogy én sem.
2017. aug. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Én utálom, hogy ha dohányzik valaki. Főleg az ha gyerek. Az "én" sulimban elég sok az ilyen tini ribi akik a suli előtt cigiznek.
2017. aug. 11. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokan azt hiszik, hogy attól felnőttebbek vagy a társaság miatt, sok oka van.
2017. aug. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Azért mondják hogy cukkoljanak vele valakit, aki nem csinálja.
2017. aug. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 De ez miért jó érzés nekik? Próbálom átlátni a dolgokat, de valahogy nem megy. Ezzel miért gondolják nagy fiúnak meg nagylánynak magukat? Meg miért akarnak ezzel másokat cukkolni? Így akarnak önbizalmat szerezni maguknak?
2017. aug. 11. 21:11
 6/9 anonim ***** válasza:
16 éves fiú vagyok. December óta gyújtottam rá, akkor még csak néha egy stresszes nap előtt meg után. Most már napi rendszerességgel 1-5 szálat szívok el. Senki nem tud róla szinte. Egyáltalán nem menőzésből cigizek. Meg igazából ráfüggve se vagyok. Kiváncsiságból elhatároztam, hogy hétvégén nem gyújtok rá, és lazán bírom. Pedig azóta már elment jópár doboz. Segít a bajban, velem van mindig mint egy legjobb barát, még ha a hátam mögött közben meg is öl :D
2017. aug. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
En is 16 eves vagyok. Az legjobb lany baratom cigizik es o vele probaltam ki elsore egy eve. En sem ertettem mi a jo benne elsore. Kerdeztem ot is hogy menonek erzi e magat tole vagy miert cigizik, de mondta hogy nem o csak szereti. Miota kiprobaltam egyre tobbszor cigiztem es mivel mar kozel egy ev telt el ugyy hogy heti/ketheti egyszer szivtam elkezdtem felni hogy raszokom. Alapbol nem akartam radzokni es most se vagyok ra szokva de mivel bulikba is sokszor ragyujtok meg mivel a lanybaratom sokszor xigizik mellettem vettem egy e cigit meg hozza nikotinmentes e cigt. Igy hogyha ingert kapnek kicsit szivok belole es kevesbe karosabb. Es a kerdesre valaszolva en sem azert hogy nagyobb legyek tole, vagy hogy kitunjek csak hat neha jol esik.
2017. aug. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

A cigi a ,,lázadás" egy formája, amolyan státusz szimbólum.



U.I.: bírom mikor a 16 éves gyerekek stresszesek csak azt kérdezem hogy mi fszért nem tanultatok a dogára vagy mi?? :D

2017. aug. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8 miért ne lehetne egy 16 éves stresszes? Ő is ugyan úgy emberből van, mint te, én, vagy bárki más. Bárki lehet stresszes. Igen, lehet az iskolától is stresszesnek lenni. Például azért, mert kimerült vagy, vagy mert mindegy egyes nap b@$zogatnak az osztálytársaid. Iskolán kívül is érhet stressz. Otthon. Szülők veszekednek, válnak, perelik egymást, vagy a testvéreddel veszekszel, vagy bármi. Senkinek nem látsz bele az életébe. Ne ítélkezz.
2017. aug. 18. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!