Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi a jó érzés a cigiben, hogy...

Mi a jó érzés a cigiben, hogy kell cigizni?

Figyelt kérdés
Akárhányszor próbáltam ,nekem nagyon nem jött be és nem is tudom,hogy kell letüdőzni. Ezekszerint valamit rosszul csinálok,de akkor hogy kell és mi olyan jó benne? Nem szeretnék rászokni(nem is tudnék és nem is akarok) csak nem értem az embereket,hogy mi olyan jó benne.

2017. aug. 11. 09:53
 1/7 anonim válasza:
A dohányzás kb olyan mint az italozás. Pl a whiskey az emberek nagy többségének nem jön be elsőre, de ha próbálgatják,kóstolgatják akkor egy idő után szeretni fogják.
2017. aug. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Elsőre nem jön be, mert a szervezet tiltakozik a méreg ellen, nem akarja elfogadni...

Semmi nem jó benne, a dohányosok függő emberek, akik kétségbeesetten mindig azt várják, mikor gyújthatnak már rá, étkezés után, kávé után, mert az a "hab a tortán", a plusz ráadás nekik...

A nem dohányosoknak nincs ilyenre szükségük.

Azt érzik, hogy a dohányzás megnyugtatja, ellazítja őket, előtte meg azon kénytelenek stresszelni, hogy mikor gyújthatnak már rá, mivel egyre több helyen tilos a dohányzás...

Tiniként jó mókának tűnik a kipróbálás, aztán sok esetben fél életet végigküzd valaki mire abbahagyja... :-(

2017. aug. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig örülj, amíg nem "jön be". Inkább ne próbálkozz, mert ha netán mégis "rákapsz", nem könnyű megszabadulni tőle.
2017. aug. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

#2


Ez nem feltétlen igaz, hogy a dohányzás függőség és semmi "jó" nincs benne. Egy jó szivarnak igenis van élvezeti értéke. Nyílván nem a legegészségesebb dolog, de az alkohol se az.

2017. aug. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Aki függő annak rövid ideig megszűnik az elvonási tünete.
2017. aug. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem valahogy alapból jött, hogy cigizni fogok, anya is cigizett, a barátnői is, elég nagy társasági életet élt, mindig jöttek-mentek a barátnői, cigiztek, olyan alap volt, hogy a nagyok cigiznek, úgy próbáltam ki én is. Az íze amúgy nem jött be elsőre, de az tök tetszett, hogy szédültem. Aztán középsuliban tök imádtam együtt cigizni a barátnőimmel, meg a tesóimmal. (Egy ikertesóm van, a húgom meg eggyel járt alattunk.) Középsuliban a cigizősök mindig tök összetartó társaság :-D

Azóta meg... Hát, már csak olyan tök alap. Rágyújtok, ha cigiznem kell :-) Meg agyon lehet ütni az időt, ha vársz a villamosra, ha feljöttél a metróból, ki lehet menni munka közben cigizni a csajokkal egy kis friss levegő, beszélgetés, aztán vissza. Bárhova mész, egy cigi még belefér előtte :-D Fodrász, hivatal, bolt. Meg reggel felébredni, kaja után, stb. :-)

2017. aug. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Letüdőzni meg annyi, hogy szájba szívod a füstöt és levegőt veszel rá. Bár ha ennyire nem megy, lehet ne erőltesd, dohányzás nélkül is tök jól lehet élni :-D
2017. aug. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!