Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Csökkenteni az adagot vagy...

Csökkenteni az adagot vagy azonnal végleg letenni?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy leszokom a dohányzásról. Még sosem próbálkoztam vele.

Átlagosan napi 6-8 szálat szívok, de ha szabadnapos vagyok és unatkozom, 1 doboz is elmegy.

Úgy érzem, az nagyon nehéz lenne, hogy egyik napról a másikra csak úgy letegyem :(

Ezért gondoltam, hogy először lecsökkentem úgy, hogy csak reggel és este szívok el 1 szálat. Aztán majd elhagyom az egyiket, aztán a másikat is.


2017. nov. 10. 08:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Akaratero kerdese szerintem
2017. nov. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

azonnal, végleg.

a napi 6-8 szálon nem is nagyon van mit csökkenteni.

én napi egy-másfél dobozzal szívtam. amikor úgy adódott, elszívtam egy utolsót és a maradék fél dobozzal eltettem. Még megvan, sokáig a táskámban hordtam magammal. 7,5 éve már.

2017. nov. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Olvasd el Allen Carr könyvét, nekem az segített. Addig volt pár "leszokási kísérlet".

A könyve nagoyn sokaknak bevált már e témában.

2017. nov. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elviekben sikerülhet, ha tényleg betartod, hogy csak reggel és este gyújtassz rá, és nem üzletelsz közben magaddal, hogy na jó, csak három szál egy nap, na jó, csak 4 szál egy nap, mert akkor sose lesz vége.

Gondolom minenkinek máshogy sikerül a leszokás.

Én átalg 15 szálat szívtam egy nap, és végül is nem tudatosan csökkentettem az adagot, hanem elhatároztam, hogy leteszem, és első nap csak 9 szálat szívtam, a második nap 8-at, a harmadik nap 2,5-öt (igen, az aznapi utolsót a felénél elnyomtam), negyednap semmit, ötödnap volt egy visszaesés 0,5 szállal (szintén elnyomtam 3 szippantás után), és utána tényleg-tényleg semmi. Szóval mondhatni végleg letettem, nem szórakoztam, hogy csak ennyit meg ennyit fogok szívni.

2017. nov. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Próbáld meg így csökkenteni aztán szívj gyengébbet.
2017. nov. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

elsőre senki nem tud leszokni szerintem. A másik hogy az adagcsökkentés soha nem működik senkinél.

Bár nekem az adott löketet amikor tüdőröntgenen "találtak valamit". Akkor megfogadtam hogyha csak elnézték akkor sose gyújtok rá. Kiderült hogy csak egy főeret néztek el.

Azóta nem gyújtottam rá, az első hét nagyon nehéz volt. Tipp hogy keress hobbikat. Dohányosnak a fő hobbija a dohányzás, mivel ez kiesik ezért kellenek új dolgok.

2017. nov. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!