Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » A vizipipa milyen káros? Van...

A vizipipa milyen káros? Van olyan káros mint a cigaretta?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
más a működésük, szerintem (mértékkel) kevésbé káros. itt nem a kátrányt szívod be meg a forró égésterméket, hanem tul.képpen a lehűtött gőzt.
2010. jún. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem tudom hanyadik ilyen kérdést teszik fel már,amúgy a vizipipások azt mondják a cigi károsabb,a bagósok meg hogy a vizipipa,és ezt sok orvos is vitatja a mai napig,egyértelmű választ nem fog tudni senki adni.
2010. jún. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
kössz
2010. jún. 3. 16:04
 4/6 anonim ***** válasza:

de igen, én tudok PONTOS választ adni!

sok-sok számolás, gyakorlati tesztek és gázkromatográf segítségével kiszámoltunk mindent.

tehát: 1 óra vízipipázás (1l füst/perc beszívással számolva) egyenlő 1-2 szál kék multifilterrel. Azért 1-2 mert vannak mosott és mosatlan vízipipa dohányok is, melyek között van eltérés.

(bagósok maradjanak csöndbe, akkor magyarázzanak, ha ők is olyan részletesen, kísérletekkel tudják alátámasztani az igazukat!)

2010. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én pont tegnap kerestem rá a neten... azt írták hogy a vizipipa károsabb!!! Napi 2-3 alkalom 1doboz cigivel ér fel!! Ha nem hisztek nekem olvassatok utána!
2010. jún. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

könyörgöm, olvasd az előző hosszászólásomat!

Vannak a cigarettagyárak. Ezek fizetnek a WHO-nak, hogy rossz véleményt mondjanak a vízipipáról. A WHO terjeszti ezt a baromságot mindenfelé, köztük a magyar tüdőgyógyászoknak is. ezek meg megírják a cikkeket, és kirázzák magukra, hogy milyen jó munkát végeztek.

Ha ezt nem hinnéd: sok-sok számolás, gyakorlati tesztek és gázkromatográf segítségével kiszámoltunk mindent.

tehát: 1 óra vízipipázás (1l füst/perc beszívással számolva) egyenlő 1-2 szál kék multifilterrel. Azért 1-2 mert vannak mosott és mosatlan vízipipa dohányok is, melyek között van eltérés.

(bagósok maradjanak csöndbe, akkor magyarázzanak, ha ők is olyan részletesen, kísérletekkel tudják alátámasztani az igazukat!)

(előző hsz-em. remélem mostmár mindenki befogja és elhiszi a tényeket!!!)

2010. jún. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!