Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Lehetséges, hogy rám nincs a...

Lehetséges, hogy rám nincs a nikotin hatással (nem okoz függőséget? )

Figyelt kérdés
kb. 15 évesen kezdtem el cigizni a suliban, mert menő volt és mert a haverjaim cigiztek. Aztán 17 évesen egyáltalán nem cigiztem, valamiért elkezdtem újra bulikban. Mindig is koca dohányos voltam. Volt hogy napokog, hetekig nem gyújtottam rá. Volt hogy fél dobozzal is elszívtam egy nap. Mikor elkezdtem dolgozni akkor sokat cigiztem ( teljen az idő valamivel, meg munkatársaim állandóan kínálgattak) Most 22 vagyok és kb 3 hónapja egyáltalán nem gyújtottam rá és nem is fogok egy durva torokgyulladás után döntottem így és egyáltalán nem hiányzik. Életem egyik legjobb döntésének tartom. Viszont egyáltalán nem voltam ideges, semmi elvonási tünetem nem volt pedig napi minimum 2-3 szálat elszívtam előtte, buliba többet. 8 évig dohányoztam kissebb nagyobb megszakításokkal. Hogy lehetséges, hogy én egyből letudtam rakni és soha nem kattantam rá igazán, más pedig képzelen abbahagyni?
2018. jan. 12. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy van akiben erősebb a hajlam a függőségekre és van akire kevésbé hatnak ezek és le tudja tenni simán, ha akarja. Ismerek több ilyet is. Szerintem ez genetika, de nem vagyok otthon annyira a témában csak ez a sejtésem. De örülj neki, hogy ilyen szerencsés vagy.
2018. jan. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Személyes genetika. Sok anyag okoz függőséget, nem csak a nikotin. Alkohol, gyógyszerek, de még a csoki is. Van aki gond nélkül leteszi még a kokaint is, más meg csoki nélkül meg akar pusztulni.
2018. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet.
2018. jan. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele kb. Anno gimiben 2 évig mindennapos dolog volt, aztán ahogy vége lett a sulinak nem gyujtottam rá többet.

Utána még volt párszor, hogy hétvégente haverokkal elfogyott pár szál, de igazából sose tudott úgy megfogni, hogy most ez kell nekem, nem tudok nélküle meglenni. Akkor adott helyzetben jól esett ennyi. Azt sem jelenteném ki, hogy többet nem fogok rágyujtani mert hazudnék, de rászokni azt erősen kétlem, hogy bármikor is " sikerülne ".

2018. jan. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!