Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van itt olyan felnőtt aki még...

Van itt olyan felnőtt aki még soha nem próbálta a dohányzást? Vagy meddig bírtátok hogy ne próbáljátok ki?

Figyelt kérdés
Hány éves kortól próbáltátok ki, rajtakapott -e valaki és miatta tettétek le, esetleg soha sem próbáltátok, de mégis szerettétek volna ott belül.

2018. jan. 15. 17:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Nekem mindig oltári nagy baromságnak tűnt... Jó, egyszer gyermekként a számba vettem egy cigit, de ennyi, nem szívtam soha egyetlen slukkot sem :) Fel nem fogom, mire lenne az jó. Vagyonokat költeni arra, hogy függőségem és rosszabb egészségem legyen? Ennyire önsorsrontó még én sem vagyok.

S aki nálam nagyobb antidohányos, az már túlzottan aszociális :)


Nincs mit bírni rajta. Ez egy buta dolog, aminek nem vagy a függője, miért próbálnád ki? Sosem hittem, hogy ettől leszek felnőtt vagy mennyire érdekes. Kíváncsiságom más területekre fókuszál.

2018. jan. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
19évesen próbáltam ki.
2018. jan. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! #2 Te miért próbáltad ki?
2018. jan. 15. 17:42
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Érdekelt, hogy milyen.
2018. jan. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen próbàltam ki először, kívàncsi voltam hogy milyen, tényleg annyira büdös-e mint passzívként belélegezni. Addig azért nem próbàltam, mert sajnos könnyen rá tudok szokni dolgokra, és féltem hogy erre is rászokom. De nem szoktam rà. Melóhelyen szívok el 1-1 szálat, ha nagy a feszkó, de ennyi.

Szüleim 40-es éveikben járnak, ők még sosem próbàlták ki.

2018. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
36 eves vagyok, soha eletemben nem probaltam, nem voltam kivancsi se ra. Nagybatyam dohanyzik pici korom ota, lehet hogy ezert, de meg a cigi szagatol is rosszul vagyok.
2018. jan. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Nagyon korán, 10 évesen már kipróbáltam, de nem vettem tüdőre. Utána később megmutatták, hogy is kell normálisan csinálni, de sokáig nem alakult ki a függőség mert rajtakaptak minkent haverral cigizés közben. Kb 13 lehettem, nem kellett,de nem is szoktam rá igazán. Középiskolába viszont már nem volt visszaút, 8 éven keresztül erős dohányos voltam. Már 4 éve letettem, igaz most nehezebben ment, mint gyerekkoromban. 27/F
2018. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
35 éves vagyok,soha nem próbáltam. Anyukám,mamám,nagyapám,keresztapám,húgom is dohányzik (mamám nagy dohányos volt,érszűkület miatt mindkét lábát levágták,áprilisban halt meg tüdőrákban....) Most komolyan ezt kellene kipróbálnom? Miért? Majdnem 30 évig szívtam passzívan így is. Esélyes a károsodás nekem is sajnos. :(
2018. jan. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

33 éves vagyok, soha nem szívtam el egyetlen egy szál cigit sem. Párom, anyukám, tesóm, 4 nagyszülőmből 3 sem dohányzott soha. Apukám fiatal korában bulikban cigizett, de jóval a születésem előtt azt is abbahagyta. Az egyik nagyapám dohányzott kb 60 éves koráig, de szigorúan csak kint az udvaron, és azóta ő is letette már. Emlékem alig van róla, hogy dohányzik.

Biztos a családi minta miatt is, de soha nem is volt késztetésem, hogy kipróbáljam.

2018. jan. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
21 éves korom körül szívtam bele egyszer egy buliban, egyik barátnőm mindig cigizett a bulikban, bennem meg volt annyi alkohol, hogy gondoltam na akkor most kipróbálom. Hát egy szívás után úgy éreztem megfulladok úgyhogy ennyi élményem volt vele összvissz. :D Mindig is elleneztem egyébként a cigizést, a szagát is utálom.
2018. febr. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!