Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányzás leszokási módszer?

Dohányzás leszokási módszer?

Figyelt kérdés

21 hetes terhes vagyok 22 éves, a párom 34 éves és 20 éve dohányzik, aktivan. Én egyből leraktam, de ő nem tudja!


Hallottam még régebben egy olyan dologról ami "kiszivja" a nikotint a szervezetből. Vmi fém lapra kell letenni a kezeket és elektromossággal(?) elérik hogy a szervezetből eltünjön a nikotin! Tiszta sárga utána a fém lap. egyszeri kétszeri alkalom a kezelés, vmikor 5 6 évvel ezelőtt 5000 ft volt!


Ha ismeritek ezt a kezelést hol található meg, mi a neve mennyibe kerülhet mostanság? Ha mentél ilyen kezelésre segitett?


2010. jún. 6. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2010. jún. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2010. jún. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én úgy hallottam hogy ez a kezelés kamu tehát csak elhitetik hogy használ, bizonyítva nincs.


Plusz ha tényleg működik és kiszedi a nikotint a szervezetből akkor is a szokás megmarad főleg 20 év után, tehát ha pl nem is kívánná a nikotint akkor is rá akarna gyújtani csak megszokásból.

Szerintem ha nem tudja egyik napról a másikra lerakni akkor semmi esély...

2010. jún. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak azon múlik, hogy le akar-e szokni. Ha meghozza a döntést, leszokik. Ha nem, nincs az a csodamódszer.
2010. jún. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Én kb 2 éve le akartam szokni a dohányzásról, de nem sikerült.


Két hete eldöntöttem újra, (most jobban akarva), hogy leszokok.


Elszívtam a dobozból az utolsó szálat is és azóta nem gyújtottam rá.


Az első 3 nap nagyon rossz volt, de azóta már nem is hiányzik.


Kb 15 évig cigiztem...

2010. jún. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én 20 éves vagyok, 6 évig cigiztem. A szervezetem most akadt ki, és nagyon erős mellkasi fájdalommal mentem dokihoz 18 napja, azt mondta, hogy elsősorban a cigit mellőzzem (tudom, hogy mindenre ezt mondják először, de az volt a baj...) és ahogy onnan kijöttem, 18. napja, hogy nem gyújtottam rá... 2éve tapasszal 2hétig bírtam, most semmi pótcselekvés nincs helyette, és már nem hiányzik
2010. jún. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Champix. Nekem segített. Olyannyira, hogy eleinte nem is bíztam benne. Lassan egy éve, hogy nem dohányzom....


Üdv!

2010. jún. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Pff. Ez k1b@sz0tt nagy átbaszás. A nikotin nem olyan anyag, amit különösebben érdekel az elektromosság. Mellesleg a függőséget nem az okozza, hogy maradék nikotin van a szervezetedben, hanem hogy az anyagcseréd alkalmazkodik a nikotinhoz. Még ha lenne is módszer, ami teljesen kivonja, ugyanúgy lennének elvonási tünetek.


Akin működött az színtisztán placebo. Ki a fene nem mesélné be magának, hogy nem ablakon kivágott pénz volt 5000 forint?


Besárgítani egy lapot viszont nem nagy kunszt. Fura, hogy még mindig vannak emberek, akik hisznek a sarlatánoknak...

2010. jún. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:) Egy kicsit fura vagy, kedves utolsó:)!
2010. jún. 15. 16:08
 10/11 anonim válasza:
Leszokni le lehet, bárkinek. Ha nincs meg az akaratereje, pótolnia kell a cigit valamivel. Én pl. véletlenül jöttem rá, hogy a rágó nagyon hasznos tud lenni ilyen helyzetben. Elég sokat cigizek, napi 1 doboz, vagy több, kiskorú is vagyok, s le akartam tenni. Vettem egy csomag rágót, s aznap egyáltalán nem kívántam a cigit, felszabadult, s vidám voltam :) Sokan kínáltam, de el sem fogadtam. Lehet ez csak nálam vált így be, nem tudom, azért egy próbát megér no :)
2011. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!