Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hány évesen tudták meg a...

Hány évesen tudták meg a szüleitek azt, hogy dohányoztok? Meddig tudtátok titkolni?

Figyelt kérdés

Mindenki története érdekel:)


Ha azt is leírnátok, hogy miért és mikor próbáltátok ki, az nagyon jó lenne:)


Ha nem probléma nemet és kort is írjatok légyszi:)



2018. febr. 21. 01:35
1 2
 1/12 GigiDiAugustino válasza:
Tavaly június óta titkolom, egyszerűen nem merem elmondani. Haverok szoktattak rá. 17F
2018. febr. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
14 éves lány vagyok. A tesóm 19 és ö naponta elszív egy dobozal. En nem szeretem , de a szüleim azt mondják nyugodtam szívhatom ha szeretném , mivel mikor ebbe a korba voltak ők is kipróbáltak mindent ( ezt is) és 20 éves korukra egyik sme szívta :)
2018. febr. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%

En 14eves koromba probaltam ki menonek tartottam stb. Aztan egyre tobbszor szivtunk igy suli utan 1-2szalat aztan minnel tobb lett belolle es rendszeresen 15eves korom oda cigizek anyunak ra fel evre mondtam el kb nagyon nemorult neki de mondta hogy nem tiltja mer tudja hogy a hata mogott ugyanugy csinalnam ahogy eddig szoval annyit mondott hogy elotte ra ne merjek gyujtani mer megforditja a szamba egyebkent szuleim is cigiznek aztan ra kb 1hetre mondtam hogy raszeretnek gyujtani lemenjek a haz ele vagy nem nez ide?:D Aztan mondta hogy na gyujtsal ra es eloszor nagyon furcsa volt anyu elott cigizni de megszoktam utanna meg tobbszor is adott ha nem volt pont cigim de egyebkent magamnak veszem mert leszogezte hogy nemfogja venni nekem

17/L

2018. febr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Utolso vagyok. Annyit elfelejtettem hozza tenni hogy rossz otlet volt kiprobalni. Nagyon sok penzt elvisz meg persze az egeszsegnek sem jo:) enis minnel elobb leszeretnek szokni mert meg semmi nem keso. Ha meg nem szoktal ra inkabb neis:)
2018. febr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

15 èves koromban kezdtem, 16-16,5 lehettem, amikor hazamentem úgy, hogy áradt belőlem a cigifüst, hiába vettem be vagy 3 rágót, meg hasonlók. Anyám megszagolta az ingemnek a jobb ujját ès èrezte rajta a cigiszagot, igazából itt tudtam, hogy lebuktam, mègis megpróbáltam kimagyarázni, azóta nevelőfaterom tudja, hogy ritkán dohányzom, meg minden nap e-cigizek, viszont anyám nem igazán.

Tehát itthon semmi olyat nem hagyok szem előtt, amire rá tud kèrdezni, hiába tudom, hogy tudja, szerintem figyelmen kívül akarja hagyni.

2018. márc. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

7.- es voltam mikor a barátnőmmel és a nővérével rágyújtottunk náluk. Hazudnék ha azt mondanám, hogy jól esett. Nem. Titkolni semeddig sem sikerült mert otthon nem cigizett senki. Volt is balhé miatta.

Viszont amikor társaságba kezdtem járni jól ki lehetett tölteni vele szüneteket. Mikor az ember kifogy a témából akkor körbe kínálja a cigit, arról is lehet valamennyit beszélgetni (hogy ki melyiket szereti), aztán egyszercsak jön valami újabb téma. Azóta is szívom, de sosem vittem túlzásba. Mikor rajta kapom magam, hogy nagyon fogy akkor keresek valami elfoglaltságot ami eltereli a figyelmem róla. Ma már az ár is számít. Régen a köhögés elég jelzés volt.

Amikor a gyerekeim kamaszodtak azt mondtam, hogy meg nem tilthatom, mert én is szívom, de jobban járnak ha nem szoknak rá. A lányom egyszer elkezdte, de nagyon hamar rájött, hogy erre ő sjnálja a pénzt és az én cigim fél napig is alig volt elég. Ekkor kifejtettem, hogy a dohányzás nem kötelező, akinek nincs rá pénze az ne szívja. Azóta őt már nem érdekli, engem szekíroz, hogy befüstölöm a lakást. A családban egyedüli dohányosként sokat cikiznek érte, de szerintem az ellenzés nem motiválja a leszokást. Mi motiválja? Nem tudom. Nem is leszokni kell, csak letenni és nem kell meggyújtani (már ha akarja az ember). Kedvenc időtöltésem a rejtvényfejtés, olvasás, kézimunkázás közben meg füstöl mellettem a cigi. Egyszerűen szeretek bagózni.

Végül, hogy ennyire nehéz megválnom tőle szerintem abban segített, hogy vigyázzak a szenvedélyekkel. Egyéb hülyeségre nem szoktam rá.

Fontosnak tartom, hogy a mérleg másik oldalára is tegyek valamit: tornászni és úszni járok kb. heti 1x. (70/L)

2018. márc. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
11 évesen kezdem haero miatt de már a barátnőm leszoktatot róla de ha nem lett volna ő akkor még mindig szívnám :)
2018. júl. 26. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
12 éves koromban próbáltam ki először.. Haverok kínálták csak egy slukk volt.. De hát sajnos nagyon jól esett.. Aztán hát megvettem az első saját doboz cigimet, Austin Blue volt asszem, valami 850 ft. Reggel 1 szál, este 1 szál. Ezt megfogadtam hogy csak ennyit szívok.. De amikor 10 nap után elfogyott, nagyon cigihez akartam jutni, de tudtam ha veszek még egy dobozzal az nem jó.. De erősebb volt a cigi utáni vágy mint az akarat, így hát vettem még eggyel. Azt vettem észre hogy már nem napi 2-t hanem 4-et szívok.. Így ment ez egy fél évig, amikor is elhatároztam hogy kész, vége.. Nem veszek többet. Sikerült is, de csak fél évig. Már majdnem 14 voltam, és hát hallottam hogy tölteni mennyivel olcsóbb, meg erősebb is.. Na gondoltam ez kell nekem.. Vettem töltőt, hüvelyt, dohányt 30 grammosat.. Ez volt 1 éve.. Mára ott tartok hogy napi 12-13 szál töltött Piros Marbi. Igaz hgy így olcsóbb mint a dobozos, de azért ez is elég drága hosszútávon. Mondjuk én keresem rá a pénzt szóval az én bajom.. Otthon még egyszer se buktam le. Minden nyomot eltüntetek mindig. Családban pedig senki nem dohányzik..
2018. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Körülbelül egy éve kezdtem, szüleim nem tudják mert nem szívok sokat, napi max 1-2 szál. Haverjaim kínáltak meg anno egy osztálykiránduláson, de nem hibáztatom őket :) Én döntöttem úgy hogy cigizni fogok
2019. jan. 15. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Utolsó vagyok kimaradt, hogy 18/F
2019. jan. 15. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!