Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aki leszokott a cigiről...

Aki leszokott a cigiről leírná hogy hogyan meddig volt rossz cigi nélkül és miben javult az élete most hogy nem dohányzik?

Figyelt kérdés
Csak komoly dohányosok írjanak...aki heti 1 2 szállról szokott le az más...

2018. febr. 26. 08:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Húgom napi 30-40szállal kezdte. Aztán csökkent kb napi 10-15 szálra. 2 hete eldöntötte, hogy abbahagyja, még adott magának egy utolsó doboznyi haladékot, napi 1 szállal. Ő ha nem cigizik , akkor depresszívebb, ingerültebb.
2018. febr. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Évek után is ugyanúgy eszembe jut. Ezért többször vissza is szoktam már. 3 év volt a maximum, amit eddig bírtam. De azért még próbálkozom :) Nem tudom, hogy lehet-e örökre leszokni. Van olyan ismerősöm, aki több, mint 10 év után kezdte újra.
2018. febr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egy dobozzal szívtam sokáig, majd töltött cigiből (0,5 cm szűrős hüvely!) 12-18 szálat (bulikban akár 25 szálat) egy nap. Tinédzser koromtól 38 éves koromig szívtam, tehát több, mint 20 évig nyomtam.

Így utólag visszagondolva 2-3 napig volt igazán rossz, de akkor is nem a fizikai tünetek miatt (azok szinte nem is voltak), hanem azért, mert a megszokott szituációkban nem gyújthattam rá. Pl. munkába menet a villamostól a meló bejáratig pont elszívtam mindig egy cigit, és nem a cigi után nyúlni, és elszívni ezen a távon olyan volt, mintha otthon felejtettem volna a fejem. :)

Ez a pár nap volt csak rossz, mert mindig megvolt az, hogy végeztem egy adott munkával, akkor egy szál cigivel zártam le, mint jutalommal, aztán ahogy ez elmaradt, mindig olyan befejezetlen érzésem támadt, meg folyton ilyen "csinálnom kell valamit" érzésem volt. De aztán megszoktam, hogy minden megy tovább ugyanúgy, csak nem gyújtok rá.

A mellett, hogy jobb a szaglásom, nem fulladok a lépcsőn felfelé, nem vagyok büdös stb. a legnagyobb változást én a bőrömön tapasztaltam. Rájöttem, hogy az emberi bőr színe nem szükrés-sápadt, hanem rózsazsín, és az ajkaka sem pettyhüdt aszalt paradicsom színűek, hanem cseresznyepirosak és teltek. :) Még ráncból is kevesebb van, esküszöm. :)

2018. febr. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

én két napig nem dohányoztam csak :-) Hát pokol volt...istenverte lehangolt lettem ez a nincs értelme az életnek meg kellene halni feeling, semminek nem örültem, nem tudtam aludni és rossz volt úgy éreztem megfulladok hogy nem gyújthatok rá :-)


Nem szerettem enni, kávézni mert nem lehet rágyújtani utána és úgy nem az igazi....borzasztó volt a hiánya....aztán harmadik nap reggel rágyújtottam és mennyország :-) Cigivel könnyebb az élet :-)


Majd leszokok a koporsóban :-)

2018. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

1-2 hónapig rossz cigi nélkül, utána már nem is gondoltam rá, csak mikor ittam.


Cigine csak egy előnye van, hogy remek pótcselekvés.

Amúgy meg ezer hátránya. Mondják hogy a cigi megnyugtat, de mióta leszoktam ezerszer nyugodtabb vagyok.

Nekem nem voltak egészségügyi gondjaim, a szaglásom sem lett jobb, de mióta leszoktam sokkal kiegyensúlyozottabb, szorgalmasabb, boldogabb vagyok. Végre úgy nézek meg egy filmet hogy nem a cigi után sóvárgok a felénél. Vagy végre megtudok tenni egy 3 órás autó utat megállás-cigiszünet nélkül.

2018. febr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Napi 1 dobozzal szívtam el. Mikor egy reggel infarktust kaptam, a kórházba menet még elszívtam egy utolsó szálat. Komolyan vettem ,hogy élni akarok még. A kórházi lét és a tapaszok segítettek átvészelni a kiállt kínokat. Kb. egy hét múlva kezdett jobb lenni. Jobb lett a szaglásom, könnyebb lett levegőt venni. Ez 14 éve volt. Azóta nem gyújtottam rá. Nem is gondolok rá. Leszokni nem lehet a cigiről csak abbahagyni. Az emberi szervezet regenerálódási ideje általában 6 hét. Ennyi idő múlva ürül ki a nikotin is.
2019. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!