Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan mondjam el a szüleimnek...

GigiDiAugustino kérdése:

Hogyan mondjam el a szüleimnek hogy dohányzom? 17F

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy már lassan egy éve rászoktam de elmondani nem mertem még mert a családban senki nem szívja és nem tudom hogyan álljak eléjük.
2018. márc. 30. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy éve cigizel hidd el érződik rajtad hidd el ha te nem is érzed mert azt szivod. Csak egyenesen lehet már tudják ;)
2018. márc. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem egyszerűbb lenne leszokni. Nem fognak megdicsérni egyrészt. Másrészt tudom nem hat meg de a tüdőbetegségetvegy dohányos sem ússza meg és fulladni nagyon rossz dolog. Ha esetleg daganatod lesz a műtét borzalmas és a kemo is. De rövid távon romlik azcesélyed a csajoknál mert a többség nem szeretivha büdös a fiú szaja meg ruhája. Másrészt baromi drága az ablakon dobod ki a pénzt. Később nagyon fogod bánni , hogy rászoktál most még van esélyed letenni. Ciki a cigi! Mondjuk úgy mond el a szüleidnek, hogy " hülye voltam rászoktam,segítsetek leszokni!"
2018. márc. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Már tudják, vagy legalábbis gyanítják, mert érzik rajtad a szaga.

Azért már valamilyen szinten tisztelendő dolog, hogy be akarod vallani, mert a hugom ennyi idősen össze-vissza hazudozott róla, pedig mindig éreztem rajta a füstöt.

2018. márc. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
,,Apa, anya, cigizek, már egy éve, tudom, hogy rossz, de én szeretem, és nem akarok leszokni."
2018. márc. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
74%

Én leszoknék a helyedben.

A dohányzás max középiskolában menő, ott is csak bizonyos körökben. (Én 27 éves vagyok, és a tipikus középiskolában cigiző "menő" évfolyamtársaim most mind csóró lecsúszott emberek.)


Pár év múlva mindenki ki fog nézni emiatt. A munkatársaid próbálnak majd minél távolabb ülni, mert cigiszagod lesz. Az állásinterjún nálunk többször azért nem vettek fel embert, mert érezhető volt a cigiszaga, vagy megtudták, hogy dohányzik. Az emberek nagy távolságot tartva fognak kikerülni az utcán, mert nem akarják majd a cigifüstödet beszívni. Ha esik kint az eső, vagy fúj a szél és -10°C van, akkor is kültérre kell majd kimenned cigizni, és ha a bejárat 5 méteres körzetében állsz, akkor meg fognak büntetni. A buszmegállókban is tilos a dohányzás, szóval esőben jó messze a fedett résztől kell majd állnod. A vonatokon nem dohányozhatsz. Szórakozó helyeken, kocsmákban nem dohányozhatsz. A cigi nagyon drága, folyamatosan emelik az árát hatóságilag (az utóbbi 10 évben bőven többet nőtt az ára, mint az átlagkereset). A legtöbb embernél kritérium a párkeresésnél, hogy nem dohányzó legyen. (Ha nem hiszed nézz szét egy társkereső oldalon, és rájössz, hog mennyire csökkenti a párkeresési esélyeidet.) A gyerekeid is utálni fognak érte, amint lehet elköltöznek majd otthonról és próbálnak majd minél kevesebbszer látogatni, mikor felnőnek, hogy ne szívják be a cigifüstödet. (Mert az iskolában már egészen alsó tagozattól rendszeres prevenciós órákat tartanak nekik, amin elmondják, hogy mennyire károsítja az egészségüket a passzív dohányzás.)

A dohányosok várható élettartama a nyugdíjkorhatár alatt van, így előreláthatólag nem lesznek nyugodt nyugdíjas éveid.

Mikor majd 40 év múlva a véres tüdődarabjait felköhögva szürnyű fájdalmak között hónapokig fulladozva halsz meg tüdőrákban, akkor rájössz, hogy megért-e a dohányozni.


Szóval én a helyedbe leszoknék minél hamarabb, mert később már sokkal nehezebben lesz a leszokás. A szüleid biztos tudnak támogatni ebben, de orvosi segítséget is tudsz kérni hozzá.

2018. márc. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elmondod, hogy füstölsz de leszeretnéd tenni.
2018. márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!