Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hordozható vaporizer fűszívásh...

Hordozható vaporizer fűszíváshoz? Melyik a legolcsóbb és ami a legjobban megéri ebből a kategóriából?

Figyelt kérdés
2018. márc. 31. 16:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Kicsit lehet elkéstem ezzel, de csak most nézegettem ilyen kérdéseket.

Az első és legfontosabb a vaporizernél, hogy NE KÖLTS KEVESET RÁ! Ez eléggé fontos mert ha egy eléggé olcsót veszel akkor biztos, hogy csalódni fogsz benne, hisz azok inkább égetik, minthogy a pontos hőfokkal kivonnák a hatóanyagot(pl.: a Snoop Dog-os vaporizerek).

Második fontos dolog amit kell kell döntened, hogy otthon használod csak vagy elvitelre akarod, mert 2 fajta van az asztali, illetve a hordozható. Az asztalit csak konnektor közelében tudod használni a folyamatos áramszükséglete miatt és itt várni is kell több percet, persze ez vaporizer függő de kb 15 percet, viszont ezek után bekapcsolva lehet hagyni és ahogy olvastam akár egész nap ráadásul az asztaliak sokkal hatékonyabbak(kevesebb kell ugyan ahhoz a "szinthez"). A hordozhatóknak (ugye benne van a nevükben) nem kell áram viszont nem bírják olyan nagyon sokáig. Persze ez is vaporizer függő, de ha e mellett döntesz akkor nem árt egy + aksit venni hozzá illetve magadnál tartani a töltőjét ha sokszor vagy sokan használjátok.

Harmadik fontos dolog, hogy csak néha akarsz beleszívni párat (on-demand vape(csak akkor hevül fel amikor nyomjuk a gombot és miután elengedtük le is hül egész gyorsan, ezek convection melegítást használnak, vagyis a hőt egy külön részben állítja elő majd ezt a szívásnál átengedi a tartályon amiben van az alapanyag, ennek köszönhetően sokkal jobban lehet szabályozni a hőfokot, sokkal finomabb íze lesz és sokkal hatékonyabb hisz nem folyamatosan melegszik, csak akkor ha használjuk, viszont ezeknek vapeknek van technikájuk amikre rá kell érezni, úgyhogy ez nem nagyon kezdő barát), egész napra elviszed és csak szinten tartod magad alacsony hőfokra állítva, ezt később kifejtem) vagy egyből el akarod füstölni az egészet (session vape(ez sokkal jobb kezdőknek hisz csak beállítod a kiválasztott hőfokra, megvárod amíg felmelegszik és mehet is a vape viszont nem annyira hatékony, mint az on-demand és nem is lesz olyan jó íze hisz ezek inkább conduction-os melegítést használnak vagyis a melegítőtest közvetlen találkozik az alapanyaggal, de ez sokkal jobb kezdőknek), ez inkább társaságban jobb magyaráznom se kell miért).

Amit tudok ajánlani az az, hogy redditen olvas annyi postot a vapekről amennyit csak tudsz illetve ha kinéztél egyet akkor a fuckcombust nevű oldalra menj fel és olvass róla, itt csak rendes véleményt olvashatsz illetve tippeket, semmi fizetett "istenítés".

Összesítve nehéz megtalálni a tökéletes vapet hisz mindenkinek más igényeket támaszt vele szemben, de MEGÉRI a beleölt időt.

Amiről még érdemes beszélni az a hőfok, hisz ez még egy hatalmas pozitívum. A kannabioidoknak egyenként van egy hőfok aminél elpárolog és ezáltal szabályozhatod milyen legyen az élmény(link hozzá: [link]

Pozitívum:

-egészségesebb sokkal, mintha csak tekernél hisz nem keletkezik füst vagyis ha sportolsz akkor mondhatni kötelező

- nem pecsételi meg az élményt a fáradtság, butulás és punyadás, hisz amikor égő dolgot szívsz akkor több fajta anyag is keletkezik amiket ezeket előidézik illetve fokozzák

- diszkrét, szóval akár az utcán is előveheted és élvezheted

- összehasonlíthatatlanul kisebb szag ami a vapenél inkább illat szerintem, nem égeted úgyhogy nem lesz meg a jellegzetes szag és rajtad se lehet érezni ezért akár épületben is lehet használni

- sokkal hatékonyabb mint bármelyik más beviteli lehetőség a boldogságnak, átlagosan 4x kevesebb kell és amit már elhasználtál azt újra fel tudod használni, mert nem az összes hatóanyag oldódik ki, lehet belőle sütit csinálni(itt ha olvasol receptet akkor a decarboxylation részét kihagyhatod hisz ezt a vape már megtette helyetted, vannak a firecracker receptek amik jók a gyors elkészítéshez viszont nem hatékonyak, a legjobb a kókuszolajas receptek(coconout infused oil)) vagy koncentrációt(dab/hash/wax attól függ hogy ismered viszont ehhez kell isopropyl rubbing alkohol kell hozzá a kivonáshoz, minél több %-os annál jobb, itt az elkészítés hozzá: [link]

- élmény szabályozhatósága, ugye a hőfok

- hosszútávon spórolsz mindenféleképpen, lehet sokat kell rákölteni, de az egyszeri ár amit használattól függően hónap vagy hónapok alatt behoz

- íz, nem az éget füstös íz hanem lágy finom ízű gőz


Negatívum:

- drágák a vapek, amik jók is

- ha on-demandos vapet veszel akkor van egy tanulási folyamat(de ha ez megvan akkor áldod az éget, hogy ilyet vettél), ezt is lehet session féle képen használni, de akkor eléggé túlhevül a készülék

- ha hordozható és nincs erős akksija akkor ugye sokat kell tölteni, az asztalinál meg ugye a kezdetleges idő amíg felhevül a megadott hőfokra

- gyakran kell takarítani (98% alkohol)


Pozitív / negatív dolgok most ennyi jutott eszembe viszont még pár dolgot leírok hozzá:

- ha úgy döntesz, hogy befektetsz egyre akkor MINDENKÉPPEN ajánlom, hogy hagyj ki előtte 2 hetét (ez elég de ha akár 1 hónap az még jobb), ez fontos mert a vaporizernél másabb lesz az érzés eléggé, sokkal tisztább lesz ugye amit leírtam a pozitívumaknál másodikként, viszont amikor éget dolgot szívsz, főleg filter nélkül, akkor több olyan anyag is bejut a szervezetbe amik már magában ad egy élményt és ez hiányozni fog elsőként de hamar el fog múlni, illetve ha dohányzol, akkor a legjobb alkalom, hogy letedd mert ez is segít ebben hogy ne legyen meg ez a hiányérzet, + ezzel is spórolsz rá, ez a tisztaság érzet társítva a kihagyás nélkül azt fogja eredményezni, hogy érzésre nem fogod úgy érezni, illetve máshogy (a megszokás is közre játszik), ilyenkor lehet azt hallani/olvasni: "sokkal kevésbé érzem", "ez tök rossz mert sokkba került és nem érzek semmit", "több kell hozzá" szóval ez eléggé fontos aspektusa

- abban is különbözik még, hogy nem egyből lehet érezni, hanem 10 perc elteltével fejti ki a hatását teljesen (pár slukk után amit érzel azok az égés melléktermékei, amikről írtam már), szóval ne az legyen hogy egyből mehet az egész mert most még semmit nem érzel aztán 10 perc után folysz az ágyban a plafont bámulva miközben az agyad a Plútó körül jár, inkább indíts kicsivel várj 10 percet és ha érzed hogy bírod még akkor mehet még (ha sütit csinálsz akkor ugyan ez, indíts nagyon kicsivel és várj, itt a sütinél 2 óra, de az is lehet hogy 4 óra múlva érzed, ebből van a legtöbb hiba), mindig tudsz többet szívni, de kevesebbet nem

- a takarítás nagyon fontos, nem csak a látszat és szag miatt hanem a működés miatt is

- a hordozhatónál nincs nagy űrtartalma kb.: 0.1-től 0.25-ig, de ez ne tévesszen meg, még a 0.1 is elég lesz átlag embernek, az asztalinál ez kb 0.5

- az asztaliknál van olyan is ami egy zacskóba engedi a gőzt, Vulcano ami ismert erről, de van egy olcsóbb megoldás az extreme q (távirányítóval), ezek a fajták sokkal jobb bulikba, mert egy zacskó több emberre elég és nem kell megtanulni hozzá semmit, szóval bárki élvezheti elsőre is

- NE ADD FEL, meg kell tanulni őket használni, ami lehet egyből fog menni, de lehet hogy 1 hét vagy több kell hozzá mire teljesen megtanulod kihasználni a lehetőségeit, szóval ha nem jön be vagy nem működik elsőre akkor nézz róla videókat ki hogy használja, olvas fórumot, mire eltelik 1-2 hét, sokat használod és megtanultad hálás leszel magadnak, hogy nem adtad fel és megvetted

- ÉLVEZD KI A VAPORIZERT


Röviden ennyi amit le tudok írni illetve eszembe jutott, ezek alapján ha érdekel vagy egyáltalán látod a válaszom akkor írj ide vagy dobj egy üzenetet és megtaláljuk a számodra kedvező vaporizert.

2018. aug. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, van pár helyesírási/mondati hiba, azt nézzétek el.
2018. aug. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

ha megbízható hordozható vaporizer kell, akkor én a Dynavap VapCap M-et ajánlom a dynavaporizer.hu-ról

amerikában gyártják és nagyon meg vagyok elégedve már lassan egy éve hibátlanul működik az ára is jóval kedvezőbb a társaihoz képest.

Ilyen minőségű és hatékonyságú vape-t nem kapsz 50 alatt.

2019. szept. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Nekem otthonra Volcano, utazáshoz Tailors van.

Mindkettő jó, hosszabb szeánszokhoz jobb a Volcano, de hatásban nem vettem észre különbséget a kettő között.

A Tailor's-nak lehetne nagyobb a kazánja, de mérete miatt nem elvárható hogy mindenben ugyan azt hozza mint egy nagy asztali készülék.

Szerintem először érdemesebb egy olcsóbb, hordozható vaporizert kipróbálni mielőtt százezret költesz egy asztalira, mert az sem biztos hogy maga a vaporizálás neked bejön a hagyományos fogyasztás után.

2021. febr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:

Én a PAX3-at néztem (esetleg PAX2), de baromi húzós az ára.

Esetleg valakinek tapasztalata vele?

2022. febr. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a Pax 3 túl van hype-olva. Olyan, mint az energiaitaloknál a Red Bull, minden toplistán ott van az első három helyen, külföldi smartshopokban mindig kapható, de egyébként meg semmi extra, és tök sokáig tart vele beállni. #arizer4ever
2022. febr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez lehet hülye kérdés lesz de nekem pl az aksikkal van a bajom illetve nem értem hogy ezek kivehetőek és simán átcserélem vagy mindig új készülék kell?

Most nézem én is pont hogy mit vegyek de tanácstalan vagyok, sokakra azt írják még ami drágább is hogy hamar elromlik...én gyakran használnám és utazás közben is, ez a dyna vape nagyon kicsinek tűnik meg itt sem értem az akksit :D a tailor's szimpatikus esetleg a negyhusz webshop vagy a tailorsvaporizer megbízható? Úgy utálok ilyen random oldalakról rendelni bár legalább van személyes átvétel az egyiknél Bp-n...

A tailorsnál mit jelent a kicsi kazán?

Bocsi a kérdésekért de én totál nem értem ezt az egész vape felépítést mi melegít hogy, mit....:D nem tud pl egy aksi felrobbanni?

2022. febr. 10. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Én 2 éve használok tailors-t, kb. 2-3 alkalomra elegendő a beletölthető mennyiség. A haverom kingtons kazánjába ugyan ennyi fér, ez kb. sztenderd lehet ezeknél az olcsó akkus vapóknál.


Sokminden nem tud benne elromlani, mert alapvetően baromi egyszerű készülékek: Van bennük egy hevítő kamra (kazán), ezt fűti fel a készülék a beállított hőfokra. A különböző hőmérsékletekhez különböző hatás társul, mert a THC és a CBD más mértékben, és arányban szabadul fel.

2022. márc. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Arra készülj, hogy majd magadnak kell kitapasztalni hogy melyik a legjobb hőmérsékleti szint, mert ez függ a használótól, meg a beletett cucctól is.


Amúgy minden vaporizernek ugyan az a lényege: a beletett növényből sokkal jobb hatásfokkal, és tisztábban kivonni a hatóanyagot mintha azt dohánnyal, papírba csomagolva égetnéd el.


A dynavapban ne keresd az akksit, mert nincs benne. Öngyújtóval kell felmelegíteni azt a részét ahova a füvet raktad, olyan mint a weezy vape pen.

2022. márc. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Köszi a felvilágosítást!
2022. márc. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!