Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok figyelem! Miért...

Dohányosok figyelem! Miért károsítjátok magatok és környezetetek egészségét? Miért kell ezt tenni magatokkal? A dohányzás BETEGSÉG!

Figyelt kérdés

Ha most abbahagyod...

20 perc múlva visszatér a normális vérnyomás és pulzus értéked.

8 óra múlva a vér nikotin- és szénmonoxidszintje a felére csökken, az oxigénszint visszatér a normál értékre.

24 óra múlva a szervezetből kiürül a szénmonoxid, a tüdő kezd megtisztulni a dohányzás okozta lerakódásoktól.

48 óra múlva a szervezetből teljesen kiürül a nikotin. Jelentősen nő az íz- és szagérzékelés.

72 óra múlva a légzés könnyebbé válik, a hörgők ellazulnak és megnő energiaszintjük.

4 hét múlva elköltheted az első 15000Ft-os megtakarításodat és innentől folyamatosan.

4-12 hét múlva javul a vérkeringés.

3-9 hónap múlva enyhülnek a légzési problémák, a köhögés, a fulladás. A tüdőfunkció akár 10 %-kal is javul.

5 év múlva a szívinfarktus kialakulásának kockázata felére csökken, mint egy dohányosnál.

10 év múlva a tüdőrák kialakulásának kockázata a dohányosokéhoz képest a felére csökken. A szívinfarktus kialakulásának kockázata visszatér a nemdohányzók szintjére

és látod felnőni az unokáid, látod változni a világot...


2010. jún. 11. 16:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
71%
Szia!Én nem dohányzom,de mindenki azt csinál az életével amit akar:)
2010. jún. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
50%

Köszönjük a napi térítést Teréz anya, mindjárt volt értelme felkelni.

Amúgy lesz.arom, hogy ki hogy mérgezi magát, dög.öljön meg mindenki!

2010. jún. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
56%

Mi a f.sz közöd van ahhoz, hogy én hogyan mérgezem magam?

Nem betegség, hanem egy szokás.

És szerinted mit érsz el ezzel a szentbeszéddel? SEMMIT.

Megyek rágyújtok.

2010. jún. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%

Ez egy szenvedély, függőség. Ha valaki nem divatból cigizik, hanem szenvedélyből, élvezetből, és függőségből, az dohányzás helyett majd drogozik, iszik vagy majd buborékos zacskót puttyogtat, mert valami ilyenre szüksége van.

Amúgy én meg szívesen feltennék egy olyan kérdést, hogy: Autósok figyelem! Miért károsítjátok magatok és környezetetek egészségét? Miért kell ezt tenni magatokkal? Autózni BETEGSÉG, mert elkényelmesedtek, ellustultok!

Persze elsősorban nagyvárosra értem.. De engem sokkal jobban zavar a bűzös város az értelmetlenül dugóban pöfékelő autósokkal, mint egy dohányzó ember.

Bocs, tudom, off.

2010. jún. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
Én imádok cigizni, nem hiszem, hogy valaha is leszokom majd róla. Tökéletesen tisztában vagyok azokkal amiket leírtál, szerintem a többi dohányos is. Téríteni tényleg nem érdemes, eldönti mindenki, hogy látni akarja-e változni a világot...:)
2010. jún. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Igazad, van de az ő dolguk. Én sosem dohányoztam. Azzal viszont teljesen egyetértenék, hogy legyenek olyan szóramozó helyek ( vagy a helyek egy része legyen olyan) ahol tilos dohányozni. Persze vannak már ilyenek és be kell érni ennyivel, mert így csak magukat mérgezik és az már az ő bajuk.
2010. jún. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
mi közöd hozzá hogy ki hogy rontja el az életét?
2010. jún. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

16:12 és a 16:15 ös beszólás az nagyon tetszett :D:D

Amúgy a dohányzás egy proli szokás szerintem!

És azért betegség mert, mentálissan gyenge.

Olyan dolgot tesz folyamatossan, amivel megöli saját magaát. Ezzel nincs semmi gond, hogy épp a lassú kínhalált választotta, csak akkor úgy csinállja szerintemm,hogy azt más ne lássa. Bulyon el a lakásán és ott szívja el az életét.

Azért is betegség ez mert, valószínüleg nem szereti saját magát az aki dohányzik. Én szeretem magam annyira, hogy ne károsítsam azt a szervezetet,ruhát,oltalmazó eszközt az az magamat.

Engem nem az érzelmek,ösztönök hajtanak, hanem a józan eszem.

Ösztönből gyujtasz rá, pedig nem is kellene az neked, hisz megöl és meghalni nem akarsz, de még is meg teszed. HÁt az akkor milyen cselekedet ? Mentális betegségre utal.

Nyugodtan szívd és büszke is lehetsz rá, de azt is csak te érzed hogy annak kell lenned. Mert én nem lennék büszke a gyengeségeimre.....

2010. jún. 11. 16:47
 9/26 A kérdező kommentje:

Közöm igaz nincs! Ez igaz!

De Én elmondhatom, hogy írtam egy ilyen kérvényt neketek, hogy próbáljátok meg letenni, mert hisz az nem túl jó a szervezetnek.

HA én lennék az elnök valószínüleg diktátornak becéznétek, mivel én betiltanám a cigit is.

Vízzel működő autó is van már és azt is bevezetném.

2010. jún. 11. 16:52
 10/26 anonim ***** válasza:
63%

kedves "kérdező"

az utolsó két kommentedből ítélve nem lehetsz egy lángelme, hemzsegnek a helyesírási hibáktól!ezzel nem csak magad, de a mondandódat, a témaindításod célját is lejáratod.

szerintem ez nem az a fórum, ahol hasonló témákra igény lenne, amennyiben mégis ide írod le a véleményed a dohányzással kapcsolatban, ne lepődj meg, ha ellenséges válaszokat kapsz!

mielőtt nekem támadnál, én már leszoktam a cigiről, önszántamból, de ugyanúgy önszántamból kezdtem el és folytattam évekig. tisztában voltam a kockázatokkal és az általad leírtakkal, egyrészt, mert az orvosira járok, és konyítok némileg a témához, de nálad biztos jobban.

másrészt nagyon utánanéztem a témának, mert érdekelt, hogy mivel járhat ez a tevékenység a jövőmre nézve.

látod, a dohányosok nem mind hülyék mint azt te gondolod, és megkockáztatom, hogy jelentős hányaduk fényévekkel értelmesebb Nálad!

szép napot

20/L

2010. jún. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!