Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok figyelem! Miért...

Dohányosok figyelem! Miért károsítjátok magatok és környezetetek egészségét? Miért kell ezt tenni magatokkal? A dohányzás BETEGSÉG!

Figyelt kérdés

Ha most abbahagyod...

20 perc múlva visszatér a normális vérnyomás és pulzus értéked.

8 óra múlva a vér nikotin- és szénmonoxidszintje a felére csökken, az oxigénszint visszatér a normál értékre.

24 óra múlva a szervezetből kiürül a szénmonoxid, a tüdő kezd megtisztulni a dohányzás okozta lerakódásoktól.

48 óra múlva a szervezetből teljesen kiürül a nikotin. Jelentősen nő az íz- és szagérzékelés.

72 óra múlva a légzés könnyebbé válik, a hörgők ellazulnak és megnő energiaszintjük.

4 hét múlva elköltheted az első 15000Ft-os megtakarításodat és innentől folyamatosan.

4-12 hét múlva javul a vérkeringés.

3-9 hónap múlva enyhülnek a légzési problémák, a köhögés, a fulladás. A tüdőfunkció akár 10 %-kal is javul.

5 év múlva a szívinfarktus kialakulásának kockázata felére csökken, mint egy dohányosnál.

10 év múlva a tüdőrák kialakulásának kockázata a dohányosokéhoz képest a felére csökken. A szívinfarktus kialakulásának kockázata visszatér a nemdohányzók szintjére

és látod felnőni az unokáid, látod változni a világot...


2010. jún. 11. 16:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Fogadok soha nem dohányoztál!!!!
2010. jún. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
100%
Nem is merek hozzászólni,mert a végén kielemzed az egész lelkivilágom. De azért teszek egy próbát.Igaza van az előttem szólóknak,senkinek nincs ahoz joga hogy másoknak megmondja mi jó és mi nem.Mindenki maga döntse már el hogy cigizik vagy sem.Én cigiztem 5 évig,és tegnap jött el az hogy nekem nem kell ez a sz*r,nem dobom ki rá a pénzt.És nem is gyújtottam rá,és nem is hiányzik.Elolvastam Allen Carr- végre nem dohányzom c. könyvét,és tényleg inspiráló. Eltértem a témától de aki cigizni akar,cigizni fog,ha lelki fröccsözöl,ha nem.
2010. jún. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
Az is betegség hogy ilyen keresztes hadjáratot próbálsz csinálni a dohányosok ellen...
2010. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Ez a válasz 56%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 06-11 16:15


Ez nagyon komolyxD

megyek rágyujtok:D


amugy én már szarok rá milesz..

2010. júl. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Tomi90 ***** válasza:
Ez hülyeség, függőség nem betegség a dohányzás. Igen megbetegedhetsz tőle, de önmagában nem betegség. Ennyi erővel a koffein függőséget vagy net függőséget is lehetne betegségnek titulálni. A who azért találta ezt ki, hogy egy nagy bélyeget ragasszon a dohányosok homlokára. Kicsit olyan ez, mint a náci Németország idején a sárga csillag... szánalmas. Racionális érvekkel meg nem lehet meggyőzni senkit.
2013. aug. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Igen ez nem ilyen egyszerű, 8 óra múlva már olyan nikotin hiányod lesz hogy ha valaki hozzád akar szólni legszivesebben megcsapkodnád

:D

2021. jún. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!