Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Dohányosok figyelem! Miért...

Dohányosok figyelem! Miért károsítjátok magatok és környezetetek egészségét? Miért kell ezt tenni magatokkal? A dohányzás BETEGSÉG!

Figyelt kérdés

Ha most abbahagyod...

20 perc múlva visszatér a normális vérnyomás és pulzus értéked.

8 óra múlva a vér nikotin- és szénmonoxidszintje a felére csökken, az oxigénszint visszatér a normál értékre.

24 óra múlva a szervezetből kiürül a szénmonoxid, a tüdő kezd megtisztulni a dohányzás okozta lerakódásoktól.

48 óra múlva a szervezetből teljesen kiürül a nikotin. Jelentősen nő az íz- és szagérzékelés.

72 óra múlva a légzés könnyebbé válik, a hörgők ellazulnak és megnő energiaszintjük.

4 hét múlva elköltheted az első 15000Ft-os megtakarításodat és innentől folyamatosan.

4-12 hét múlva javul a vérkeringés.

3-9 hónap múlva enyhülnek a légzési problémák, a köhögés, a fulladás. A tüdőfunkció akár 10 %-kal is javul.

5 év múlva a szívinfarktus kialakulásának kockázata felére csökken, mint egy dohányosnál.

10 év múlva a tüdőrák kialakulásának kockázata a dohányosokéhoz képest a felére csökken. A szívinfarktus kialakulásának kockázata visszatér a nemdohányzók szintjére

és látod felnőni az unokáid, látod változni a világot...


2010. jún. 11. 16:06
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

"látod, a dohányosok nem mind hülyék mint azt te gondolod, és megkockáztatom, hogy jelentős hányaduk fényévekkel értelmesebb Nálad!"


Jellemző az orvosokra, hogy jósnőknek vagy gondolatolvasóknak is képzelik magukat.

Válaszodból nem kis problémákat fedesztem fel személyedben! A gyermekkori lelki traumák, hatással vannak az ember életére, pont úgy ahogy nálad is.

Arra lehet következtetni, hogy valószínüleg nagy elnyomásban volt részed egész gyermekkorodban, a szülők vagy osztálytársak vagy mások hatalmasodtak el fölötted, ami komoly lelki traumát váltott ki nálad, a kisebbségi komplekszumot. Válaszodból nem is a szövegnek az értelmére lettem figyelmes, ami amugy nincs annak, hanem hogy a hatalmi vágyaidat kielégíthesd itt ezen az oldalon. Amenyiben Te ledoktoráltál elhiszem, hogy észre tudod venni a helyesírási hibákat. Amiről amúgy Én is tisztában vagyok, hogy néha nem írok helyesen, akkor amikor nem is figyelek rá.

Előző soraimban utaltam lelki gyengeségeidre itt összefoglalnám neked.: Ez egy szorongásos betegség, ami az elnyomott,visszatartott feszültségek gyülekezete elmédben. Szorongásos betegeknél álltalában bipolaritást is lehet észlelni, ami közepes szintü vagy súlyos depresszióba vezethet.

HOgy Én miért és hova és hogyan írok oda vagy akárhova az nem más és Neked a dolgod, hanem az enyém. Bíráskodhatsz a családodon, a betegeiden, de rajtam ne, mert ha velem találkozol élőben és megpróbálnál felettem önbíráskodni vagy a felsőbrendűségedet kinyílvánítani, vagy a hatalmi zavaraidat kiélni, akkor Én jól orrba gyűrlek!

Mielött kritizálnád a kérdésem, amiről már jelezted, hogy Te valószínüleg jobban tudsz, elöbb csinálj magadnak egy önelemzést,vezesd vissza egy psihológussal, keresd meg az okát, hogy miért ily vagy te ennyire s e g g fej!

2010. jún. 11. 17:35
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

szia!

nem tudom, hogy a téves és a pszichológia (igen, így írják)határát súroló ,a magánéletemmel és gyermekkorommal kapcsolatos következtetéseidet milyen forrásból vetted, de jobban nézz utána szerintem, mert vagy félreértettél valamit, vagy rossz a forrásod.tekintve, h második szakként az egyik leghíresebb egyetem pszichológia szakára is járok (ezt most nem a magasabb szellemi képességeim igazolásaként, pusztán idekapcsolódó tényként írom le),merem remélni, hogy némileg értek a témához és kellő önismerettel is rendelkezem.ennek ellenére végiggondoltam amiket írtál, mert feltételeztem, hogy te is végiggondoltad, mielőtt leírtad.nem érzem rám vonatkozónak vagy sértőnek a megjegyzéseid, azonban sajnálom, h ennyire felhúztad magad ezen a témán. remélem nem arról van szó, h az igazság fájna...

amennyiben érdekel a pszichológia, és ezek a láthatóan mindkettőnk számára érdekes témakörök, tudom ajánlani az Atkinson-Hilgard: Pszichológia című könyvet, jól összefoglalja a pszichológiához kapcsolódó, és a hatáskörébe tartozó témaköröket.És legalább hiteles forrás, ami fontos, ha ilyesmibe ártjuk magunkat, mert nagy bajokat lehet okozni a félremagyarázásokkal,téves "diagnózisokkal".

minden jót

20/L

2010. jún. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Úgy látom értelmetlen beszélni erről nekünk.

Hidd el aki ezzel foglalkozik az igen is meglátja az írásában rejlő lelki traumákat. Ennyit fűznék hozzá.

Véltem felfedezni utóbbi íratodban, hogy hárítod aproblámát és a szakorvosi lepel mögé bulykálsz.

Én úgy látom ezt Te vetted magadra nem pedig Én. Nekem nem kell mit magaráznom erről. Viszlát

2010. jún. 11. 19:21
 14/26 anonim ***** válasza:

elöszöris: "10 év múlva a tüdőrák kialakulásának kockázata a dohányosokéhoz képest a felére csökken."

ha most baszogatni akarsz minket, akkor legalább tájékozódj, mert az 15 évXD

ammeg....



én azért cigizek, mert 1 otthon a családomba utál mindenki, és énis utálok mindenkit...2 szerelmi bajok, de én érzelgősebb alak vagyok....3 amikor az iskolában a h*lye osztársak felidegesítenek, és még a tanárok is rátesznek 1 lapáttal jólesik 1 szál mielőtt hazamegyek a káószba....

2010. jún. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Nem kell itt ítélkezni, meg betiltani, meg ilyen súlyos következtetéseket levonni. Nem értek a pszichológiához, de úgy gondolom pár sorból még nem fogsz rájönni ki milyen múlttal és gyermekkorral rendelkezik. Szerintem már megvitattuk a témát, mindenkinek szíve joga a döntés, hogy dohányzik vagy sem. Nem a cigi itt amúgy sem a legnagyobb baj, mikor ott van a drog, meg az AIDS, meg akik kajába fojtják a bánatukat és túlsúlyosak, meg a depressziósok akik kárt tesznek magukban, meg a gyilkosok, meg stb stb.

Jó neked, kedves kérdező, hogy ilyen sok időd van, hogy ilyeneken gondolkozz. Csak sajnos, senki sem fogja letenni a cigit a kedvedért.

Én nem dohányzom, régebben elszívtam pár szálat, de sosem voltam rászokva. Egyébként pedig aki cigizik, nem feltétlenül amiatt is fog meghalni. Lehet, hogy hamarabb lesz annak valami betegsége aki életében nem szívott el egy szálat sem.

18/L

2010. jún. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kedves kérdező, de amiket összehalandzsáztál itt a lelki traumákról, azok még kevesebb szellemi szintről árulkodnak, mint maga a kérdésed (és a helyesírási hibáid, melyek nem a siettségből adódnak..)..

Annyira értesz te a pszichológiához, mint egy földműves a művészetekhez.

A kérdésed pedig felesleges és hiábavaló.

2010. jún. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
A rossz helyesírás betegség. Gyújtsd fel magad, ribanc!
2010. jún. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
én dohányzom, de egyet értek a kérdezővel. legalábbis a nyitó hsz-szel. bár azt nem értem, milyen jogon itélkeznek a nemdohányzók a dohányzokkal szemben. más kávézik, én nem. mégsem mondom, hogy hagyja abba, mert a vérnyomását kinyirja és hasonlók. és mások egészségével kapcsolatban: nem gyujtok rá olyan helyen, ahol nem lenne szabad (vonaton, iskola wc-ben stb).
2010. jún. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
A dohányosok közül sokan eleve úgy dohányoznak, ahogy kell: megadják a módját, zárt helyen, másokat nem zavarva, ahogy tényleg lehet élvezni a dohányzást, nem megállóban a másik orra alá, sietve, mint a csövik... kellemes környezetben, egy jó vízipipa, gyümölcsaromás dohány, amitől nem olyan szaga lesz az embernek, mint a miskolci gyorson... van szimpatikus formája a dohányzásnak, pl aki pipázik, az is tök jó, mert mindenki örül a pipásnak, mert nagyon kellemes illatú füstöt csinál, csak a cigi ellen szoktak az emberek lázadni és sokszor nem is ok nélkül. Tekintettel kell lenni a többiekre, mert sajnos túl zsúfoltan élünk, nem csak a fővárosban, hanem vidéki városokban is egymás hegyén-hátán vagyunk, közös tereken, megállókban, intézményekben, büfékben, bulikban... nehéz kérdés ez nyugaton is, meg az egész világon
2010. jún. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

te hülye, gondolom azzal h " a dohányzás betegség" vmi nagyon drasztikusat akartál mondani. nom közlöm veled h a dohányzás NEM betegség, hanem egy rossz szokás. igen, okzhat betegségeket de önmagában nem az.

legközelebb ha vmi hűűű de nagyot akarsz mondani előtte gondold át ;)

2010. jún. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!