Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13 vagyok és volt egy hét az...

13 vagyok és volt egy hét az életemben amikor rászoktam a cigire akkor sikerült leakadnom de ha adnak akkor nem akarom visszautasítani mert azért nem rossz. Ugye 10-20 száltól nem lehet bajom?

Figyelt kérdés
lehet hogy ciki de érdekelne:D
2008. okt. 29. 20:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
Dehogynem lehet bajod! Ha most még nem is érzed, majd 10-20 év múlva, amikor majd köhögve és krákogva ébredsz fel reggel, aztán meg kiderül, hogy rákos vagy. Pedig csak napi egy doboz lesz, igaz? MOST légy okos, és hagyd abba, mert nem menő, és egészségtelen, és függő leszel, és később nehéz lesz. Most még nem az.
2008. okt. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
10-20 száltól mi bajom lehetne öregapám 60 éve nyomja aztán semmi baja meg nem akarok rászokni amugy meg egyszer ugy is meghalunk.(nem akarok nagy arc lenni de sztem igy van)várom a további válaszokat
2008. okt. 29. 20:22
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért kérdezed meg, mikor a kommentedből ítélve te ezt már rég eldöntötted?!
2008. okt. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
mert az csak egy vélemény
2008. okt. 29. 20:32
 5/18 anonim ***** válasza:
93%
A nikotin nem egyformán fejti ki "jótékony"hatását az emberekre.Van aki valóban elél 100 évig annak ellenére ,hogy akár két doboz cigit is elszív.Meg van olyan is akinél 10 év dohányzás után érszűkületet állapítanak meg és kezdődik a műér beépítés s ha az nem lesz jó akkor a csonkolás.Sajna én is dohányzom.15 évesen poénból elszívtam egy szálat..aztán másnap kettőt ,jelenleg egy doboz az adagom és nem tudom abbahagyni.Hamar elfáradok kevésbé érzem az illatokat na és minden bajom van ha sokáig olyan helyen kell lennem ahol tilos.Az anyagi dolgok meg önmagukért beszélnek.Hidd el ,hogy egy középkategóriás autó árát már elfüstöltem.Ha rám hallgatsz akkor gyorsan felejtsd el azt is , hogy a kezedbe vetted.
2008. okt. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
hmm ez a válasz azért már elég meggondolandó,köszönöm
2008. okt. 29. 20:42
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Sztem ne csináld. Ettől télleg nem leszel menő. Én ismerek sok olyan embert, aki nem dohányzik, mégis menő és tök jó fej.


17 vagyok, velem is volt,h dohányoztam, de úgy döntöttem inkább hagyom a fenébe mert nagyon káros, és undorító szagom lett tőle, nem bírtam már elviselni a ruháimon, hajamon...stb. Volt, hogy csomó ideig voltam barátokkal füstös helyen, szívtam én is, és mikor hazaértem, a normális légkörű otthonunkban éreztem, h lány létemre olyan szagom van mint egy rossz 100 éve dohányzó banyának.


Elismerem, h vannak jó dolgok a dohányzásban, mint pl a hangulat, meg bizonyos fajtájú cigiknek az íze is jó, meg persze van izgalom is pl olyankor csinálni, amikor elvileg nem szabadna...stb. De hidd el, tényleg nem éri meg tönkretenni magad.

Én már hónapok óta nem gyújtok rá, és nem is akarok többé.

2008. okt. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
egyre jobbak a válaszok :D nagyon köszi
2008. okt. 29. 20:53
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is kb. 13-14 évesen kezdtem rendszeresen szívni. Akkor még kitartott egy doboz egy hétig is, mert otthon nem szívtam (apám agyon is vert volna), ha nem voltam otthon, akkor meg csak a haverokkal gyújtottam rá. Akkor még "menő" dolog volt. (csak nézz meg egy 30 évvel ezelőtt készült filmet: a főhős füstöl, mint a gyárkémény.)

Aztán mire észbe kaptam, addigra már erősen függő lettem! Többször is abba hagytam, de mindig volt ok újrakezdeni! nem írok leszokást, mert nem lehet leszokni, a szervezet évtizedek múlva is emlékszik, és elég egy-két szál az újrakezdéshez!

Mostanában előjöttek a tünetek is: fulladás, magas vérnyomás, az orrom állandóan be van dugulva, és az ágyban se vagyok olyan kemény legény mint húsz éve!

2008. okt. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
na jól van asszem egy jó 5-10 évig nem gyújtok rá:)
2008. okt. 29. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!