Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 13 vagyok és volt egy hét az...

13 vagyok és volt egy hét az életemben amikor rászoktam a cigire akkor sikerült leakadnom de ha adnak akkor nem akarom visszautasítani mert azért nem rossz. Ugye 10-20 száltól nem lehet bajom?

Figyelt kérdés
lehet hogy ciki de érdekelne:D
2008. okt. 29. 20:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%

Nagyapád hatvan éve dohányzik és még ezt a földet tapossa? Hát veregesd meg a vállát. Gondolom, hogy bölcs nagyapád példája után nehéz lesz elmagyaráznom neked, hogy a dohányzó férfiak fele a dohányzásra visszavezethető halálok miatt fog meghalni, és minden dohányzó embernek két és fél - tíz évvel rövidebb lesz az élete és ebbe nincs beleszámolva az a soksok óra amit a munkahelyeden töltesz el csak azért, hogy meglegyen a napi betevőd elfüstölnivalód. És ez csak a jéghegy csúcsa, hosszú, hosszú oldalakat lehetne írni a többi szarról ami a dohányzással járj.

Várj még öt évet a dohányzással, aztán igazi menőcsávó lehetsz majd amikor a huszadik szülinapi tortádon lévő gyertyákkal gyújtod meg az első doboz cigidet.

Nem.

2008. okt. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
94%

Nem a dohányzással van baj!

Jelentette ki egy neve mikrobiológus kutató!

Hanem azzal,hogy a dohány nem igazi,nem tiszta,és tele van szeméttel!

A nagypapádat ha megkérded,Ő még magának sodorta,és termelte a dohányt-legalábbis az enyém! Az ő szervezetük ,még sokkal strapabíróbb volt,mert még a gének jók voltak! Ez már a második generáció amire ez nem igaz! Már a szüleink DNS-ébe nyúltak bele,pl. a tiltott növényvédő szerekkel,és a rengeteg vegyi méreggel!

Ha egy kicsit is szeretnél több esélyt adni Magadnak az életbe,akkor eszedbe sem jut többet füstöt szívni.Mert ugye furcsa,hogy egy szalonnasütésnél menekülsz a füsttől,ezzel meg közvetlenül beszívod a mérget!

Hidd el lesz még elég ok a halálra! Sajnos!

2008. okt. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nagyon jól döntöttél :-)
2008. nov. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha okos vagy, hallgatsz a többiek tanácsára. Én világ életemben cigi ellenes voltam, nem is bírom a füstjét sem. Anyum, apum dohányzik lassan majd 30-35 éve. És sajnos édesapám most látja kárát, elég csúnyán. Tavaly tüdődaganat, most idén pedig agydaganat. Mondanom se kell, hogy az orvosok szerint nagy mázlista, ha túléli. Remélem nem akarsz így járni, és a családodnak akkora fájdalmat okozni, mint amekkorán mi megyünk át most, és amekkorán egy csomó ember megy át egy dohányos hozzátartozója miatt.
2008. nov. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Már több embernek leírtam (asszem ez a honlap irányelveivel ellenkezik), de nem bírom ki, hogy ne irjam le neked is: Ahogy az egyik előttem szóló is írta, a dohány egyáltalán nem tiszta! A dohánygyárak különböző szintetikus aromákat is beletesznek a cigikbe (ezért más-más az ízük) A legveszélyesebb az, hogy salétromtartalmú oldatba is bemártják a dohányleveleket, (ez az oka, hogy a cigaretta úgy is gond nélkül végigég, hogy nem szívják, hanem közben dumálnak(égéssegítő híján elaludna, amikor hosszabb ideig nem szívnak bele). A salétromok egy részéből a magas hőn nitrogén-oxidok képződnek, melyek a tüdő nedvességével salétromos, ill. salétromsavat alkotnak. Ezek az erős savak szépen lassan "felfalják a tüdőszöveteket, amik ezt követően már a dohányzás elhagyása után sem fognak visszanőni - tehát már EGYETLEN SZÁL IS MARADANDÓ KÁROSODÁST OKOZ, noha ez még elenyésző! Lecsökken a porok elleni védekezőképesség, mert a füst felmarja a légcső apró csillósejtecskéit is, (a dohányosoknak idült hörghurutjuk van) - ekkor a belélegzett azbeszt, beton és egyéb egészségre káros porok (kis mennyiségben mindenütt megtalálhatók, még a tiszta hegyi levegőben is) tartósabban megtapadnak; ezek már magukban is kifejezetten karcinogén, tehát rákkeltő, és tüdőkárosító hatásúak! Erre még jön a + füstterhelés, ami méginkább rákkeltő! A füstből eddig 4000 károsanyag-típust izoláltak laboratóriumi körülmények közt. Ezek közül kiemelten veszélyes a CO(szénmonoxid), ami megköti a vér hemoglobinját, ezáltal oxigénhiányt okoz, amire az agy érzelmekért, tanulásért, emlékezetért felelős területe kiemelten érzékeny(hipokampusz, neokortex idegsejtjei) Akik láncdohányosok, azoknál az O2 hiány kifejezettebben jelentkezik. A másik veszélyes méreg a kénhidrogén (H2S), ami a sejt szintű O2 ellátást blokkolja. Van a füstben higany (Hg), igaz nagyon kis mennyiségben, viszont elraktározódik, tehát felhalmozódó, kumulatív méreg, mely hosszú idő múlva fejti ki a hatását! Formaldehid is található a füstben, mely szintén erős méreg.

Az izzás hőmérsékletén a különböző növényi és szintetikus eredetű anyagokból a legkülönfélébb aromás(stabil, gyűrűs szerkezetű) méreganyagok keletkeznek.

Mivel ezek kis dózisban kerülnek a szervezetbe egy-egy cigi elszívása során, nem okoznak olyan súlyos rosszullétet; és épp ez a veszélyük, mivel akut mérgezést okoznak, szépen lassan leépítik a szervezet védelmi mechanizmusait (szinte az összeset), emiatt a baktériumok, tartósítószerek, és egyéb mérgek sokkal kevesebb ellenállásba ütköznek!

Nagyon kíváncsi természetű ember vagyok, ezért én sem bírtam megállni, hogy ne szívjak el egy pár szálat (kb 2 doboz volt össz-vissz pár hét alatt) Élménynek elment, de amikor kezdtem érezni, hogy már kívánom, onnantól már mindig határozottan elutasítottam, mivel a terveim közt nem szerepel egy erős függőség és jópár életév eldobása!!!Szerintem 1 doboz fölé nem érdemes menni(az egész élethosszra értem az 1 dobozt), mert annyi bőven elég, hogy teljességében megtapasztalja az ember, hogy milyen hatása is van a nikotinnak!

2008. dec. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
13 évesen ne cigizz!!! volt 1 hét amíg rászoktál? érdekes ha vmire rászoksz nem tudod csak így eldobni. rengeteg embernek igen komoly problémát okoz a cigi letétele. ha okos vagy nem leszel te is egy.
2010. febr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
de kis töketlen vagte:D
2011. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Gyújts rá nyugodtan ha jól esik :D
2012. nov. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!