Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Anya cigizik, de nem vállalja...

Anya cigizik, de nem vállalja fel. Mással is volt ilyen?

Figyelt kérdés

Igazából nem is tanácsért írom ezt most ki, csak unatkozom (:P) és érdekel, hogy mással volt-e ilyen, mert ez épp aktuális nálunk. Anya először kamaszkorában kezdett cigizni, azóta párszor leszokott, de aztán újra kezdte. Nagyjából fél éve elkezdett gondolkodni rajta, hogy végleg le kellene tenni a cigit, mert sok pénz, ki tudja milyen büdös a haja, szája, a ruhái. Február elején viszonylag egyszerűen abba is hagyta, egy ideig volt egy kis ingerült korszaka, aztán el is csitult. Tiszta boldog volt, hogy "végre érzi az illatokat", másabbnak érzi a levegőt, stb. Aztán amikor már kb. másfél hónapja tartott a dolog, elkezdte mondogatni, hogy még mindig sokszor kívánja a cigit, lehet inkább hagyja az egészet és visszaszokik,azzal az indokkal, hogy miért ne, ha ennyi idő után is rossz. Egy ideje vettem észre dolgokat, amik arra utalnak hogy titokban cigizik. Például a gyújtói megmaradtak, mert szeretünk füstölőt égetni, emiatt nem gyanakodtam, viszont furcsálltam, hogy mindig akkor hallom a gyújtót, miután este bemegyek a szobámba aludni, tehát olyankor, amikor biztos hogy nem megyek ki a szobából. Aztán elkezdődött az, hogy furcsán sokáig van kint a vécén (meg hallani lehet a gyújtó kattanását). Mostanában mindig becsukja a szobája ajtaját, ami korábban sokszor tárva nyitva maradt. Nemrég amikor siettem és elhaladtam a szobájánál, akkor láttam, hogy a kis tálca, amin a hüvely meg a dohány van, oda van készítve az ágyra. Meg újabb szokása, hogy "a jó idő miatt" ha kávézni támad kedve, akkor kimegy az udvarra és kutyázik. Tényleg viszi a kávét, de az ablakon keresztül egyszer láttam a cigit a kezében. De olyan is volt, hogy még füstölt a cigi és úgy dobta a fűbe, én meg mielőtt elmentem itthonról észrevettem. Gondolom, nem a szomszéd dobta át oda. Meg persze ha pont cigi után bejön a szobámba mondani valamit, akkor hiába az ajtóban áll, megérzem azt a bizonyos szagot. Másoknak nagy büszkén meséli, hogy mennyivel jobban érzi magát, hogy már nem cigizik, hogy nem volt sok baja a leszokással. Én úgy vagyok vele, hogy majd elmondja ha akarja, bár nem első alkalom, hogy titokban csinálja így. Nem értem, miért kell titkolni meg bújkálni mint egy tininek, egyszerűen mondhatná, hogy neki ennyi volt, inkább elmegy venni egy dobozt. Én megtiltani nem tiltom meg neki úgysem (nem is tudnám :D), az ő dolga, a családban sok dohányos van, nem szidná érte senki. Tudja a veszélyeit is, de nem foglalkozik velük ("ha cigizel, tüdőrákot kaphatsz, ha nem cigizel, akkor is, akkor nem mindegy?")

Volt már valakivel olyan, hogy valakije ugyanígy titokban cigizett?


19/N



2018. máj. 5. 21:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Volt.
2018. máj. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, ne is szólj neki, amíg titokban csinálja legalább kevesebbet szív, mert ritkábban van rá alkalma. Egyébként nem egyszerű dolog a leszokás, sokszor évek múltán is visszaszoknak rá.
2018. máj. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!