Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy tudnák leszokni?

Hogy tudnák leszokni?

Figyelt kérdés

14éves korom óta cigizek most 40éves vagyok nagyjábol 6éve krákogok és 1hete vért köhögök 26éve napi 2dobozal elszívok napi 12ora fizikai munkát végzek.

Probáltam leszokni de nem ment olyan fejfájásaim valamint elvonási tüneteim voltak hogy az hihetetlen. Hogy tudok róla leszokni ?



2018. jún. 3. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha ez a "vért köhögök" nem csak azt jelenti, hogy a torkod van felsértve, akkor azonnal orvos!

Én is nagyon erős dohányos voltam, kicsit később kezdtem mint te és később is tettem le. A niquitin tapaszt használtam, nekem sokat segített. Kb. 3 hétig volt borzalmas, igaz, nem voltam rosszul.

2018. jún. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Biztos lesz majd jobb tanács is, valami biokémiai, esetleg nikotintapasz (kérdés, hogy mitől vannak az elvonási tüneteid), de tüdőgyógyásznál voltál? Ne várj, menj el!
2018. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"vért köhögök"

Ez bizony lehet, nem a dohányzástól, hanem a TBC-től van.

Minnél hamarabb -ha lehet holnap!- tüdőgyógyászt felkeresni!

2018. jún. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tényleg érdemes ezzel azonnal orvoshoz fordulni. Egyébként én nem voltam soha egy erős dohányos, de pár évig azért elment egy napi 10-15 szál és miután vettem egy e-cigit, elég gyorsan visszament napi 2-re. Ha ezt választod, érdemes az elején erősebb nikotinos liquiddel (pl. 12, 18)
2018. jún. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Csak úgy fog menni hogy a NEM dohányosok társaságában tartózkodsz napi 24 órában és ezt 2-3 hétig nem szabad megszakítani!! Kerülni kell a többi bagóst kőkeményen,mert visszarántanak.

A nehéz kritikus pillanatokban mikor "qrvára rágyújtanál" AZONNAL 1 olyan elfoglaltságot keresel amit szeretsz nagyon csinálni és elvonja a figyelmed a cigi sóvárgásától,,bármit,csak vigye el a gondolataidat másfelé,és ez mindig pozitív élmény legyen,mert a rossz élmény 1 pillanat alatt megborítja a cigi utáni vágyad elleni megtartóztatást

Kérd a nem dohányosakat hogy segítsenek azzal hogy figyelmedet elvonják a bagó felől.


Csak így fog menni!!

Sok sikert.

2018. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Annyit még hozzá fűznék,hogy ha valóban erős függésről beszélünk, akkor tessék az elején fokozatosan ezt csökkenteni. Pl napi 10 szál van mára.. és nincs több!! 2-3 slukk utána eloltod óvatosan.,és félre teszed.

Aztán másnap csak 9 szál van nálad..következő nap már csak 8 és így tovább,míre 2-höz érsz már nem fog hiányozni.


Természetesen a fent leírt dohányos társaságot szigorúan kerülve!

2018. jún. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyértelműen e-cigi, és ahogy #4-es írja, magas, 12-18 mg/ml erősségű folyadékkal. Napi 2 dobozról a hagyományos leszokás (akaraterő, tereld el a gondolataidat, bla bla) szinte biztos kudarc. Nagyon keveseknek sikerül mert ahogy te magad is tapasztaltad, túl durvák az elvonási tünetek.


Az e-cigi viszont a többségnek beválik. Nekem semmi gondot nem okozott átállni, igaz én "csak" napi 1 dobozon voltam előtte. A sima leszokás nekem szintén nem ment, én is izzadtam, nem bírtam magammal mit csinálni, szörnyű hangulatom volt. Az e-cigivel semmi ilyen bajom nem volt.

2018. jún. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!