Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Aki már egyszer rászokott a...

Aki már egyszer rászokott a dohányzásra, az olyan mint az alkoholista? Ugyanúgy vissza tud esni?

Figyelt kérdés
2018. jún. 4. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem teljesen. En tobb evvel a leszokas utan gyujtottam ujra ra, retek sz*rul esett, eldobtam 2-3 slukk utan. Azota se kivanom, sot.
2018. jún. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagymamámmal ez volt, többször is leszokott még fiatalabb korában, majd újra vissza, egyszer pár éve kórházba került a belével, ott feküdt 7 napot, nem gyújtott rá, de utána ugyanúgy szívta. Nem érez motivációt a leszokásra, azt mondja, valamiben meg kell halni.

Mondjuk ő nem olyan erős dohányos, heti 2-3 dobozzal szokott elszívni, aki láncdohányos, annak nyilván nehezebb/szinte lehetetlen leszokni.

2018. jún. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Roland921026 válasza:
100%
Mind a kettő függőséget okoz és a káros szenvedélyek közé tartozik. Mindkettöről le lehet szokni és a visszaszokás is előfordul.
2018. jún. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem ez olyan, hogy minél tovább bírod nélküle, annál nagyobb az esélye, hogy nem szoksz rá vissza.

De a leszokás után még nagyon sokszor eszedbe jut, hogy rágyújtanál.


Pl. én többször (3x) leszoktam már a dohányzásról, egyszer kb. 2 évre, egyszer 2 hónapra, egyszer pedig kb. 1 évre (jeleneg is tart).

Amikor 2 már éve nem gyújtottam már rá, akkor magamtól nem szoktam volna vissza, mert egyszer kipróbálva, hasonlóan rosszul voltam a cigitől, mint amikor életemben először gyújtottam rá... Viszont egy dohányzó haverom miatt végül mégis "sikerült" megint rászoktom.

Később újra úgy döntöttem, hogy lerakom a cigit, de csak 2 hónapra sikerült, nagyon könnyen visszaszoktam rá.


Igaz, az első dohányzó periódusban sokkal erősebb cigit szívtam, és sokkal többet, az utána következő periódusokban pedig egyre gyengébb és kevesebb cigit szívtam.


Jelenleg már lassan egy éve nem dohányzom, és nem látom a leghalványabb esélyét sem, hogy visszaszokjak rá.


De, a kérdésedre válaszolva, aki egyszer már volt dohányos, és megvan rá hajlama, annál szerintem mindig ott fog lebegni a lehetőség, hogy visszaszokik, csak "megfelelő" körülmények kellenek hozzá.

(Hajlamon ugyanolyan hajlamot értek, mint az alkoholizmusra való hajlam.

Biztos van dohányzásra való hajlam is, mert megfigyeléseim alapján van ilyen hajlamom. Alkoholizmusra viszont egyáltalán nem vagyok hajlamos, mindig még a gondolatától is rosszul voltam, és soha nem iszom rendszeren alkoholt, ami egyébként is max. sör.)

2018. jún. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!