Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Kinek mi a motivációja a...

Kinek mi a motivációja a dohányzásra? (kicsit is olvasd el)

Figyelt kérdés
Van a szokásos lerázó duma hogy "megnyugtat" ,de ennek annyi a magyarázata hogy ráfüggtél és azért nyugszol meg, mert kielégíted a sóvárgásod.Engem az érdekel hogy mi hasznod belőle és mi értelme van.

2018. ápr. 28. 21:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Nekem a cimborám unaloműző szertartásnak nevezte.

Én meg értetlenül állok előtte, mert bár nem vagyok ítélkező, de én a dohányos embereket mind igénytelennek, tisztátalannak és emberi méltóság nélkülinek látom. Különösen ha nők cigiznek. Okádok ha egy hamutartóval kell csókolózni, alpári és közönséges, ha megy egy csaj és lóg a pofájából a bagó. És vállalom is, ha ezen bárki megsértődik. Nem baj. Irdatlan ordenáré a cigaretta.

2018. ápr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%

Első!

Minden szavaddal egyetértek. Nincs is undorítóbb egy büdös, bagós nőnél. Férfinál detto.

Írom ezt nőként.

2018. ápr. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%

Miért kell ennyire diszkvalifikálni/lenézni a dohányzó embereket?

Rengetegen vannak akik nem válnak bűzbombává.

Nem az a fontos, hogy rászokik-e valaki. 15-24 korosztály fele dohányzik. Életkori sajátosság. Aztán a többség (felső-közép, felső osztálybeliek nagy része) leszokik.

Én is ebbe a korosztályba tartozom és nem úgy képzelem magam, mint aki arra van ítélve, hogy élete végéig bűzrudacskákat dugdosson a szájába, de egyenlőre képtelen vagyok leszokni.

Egyébként csak az a nikotinfüggőségem kielégítése a motivációm a dohányzásra. Jó meg néha tökre jó azonosulni a Szabó Benedek és a Galaxisok számok lírai énjével.

2018. ápr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
82%
Mikor én cigiztem kamaszkoromban. Menő volt cigizni. Akkor még nem volt negatív kampány meg dohányboltok. Mindenhol lehetett cigizni. Soha nem voltam egy nagy dohányos, csak bulikban cigiztem meg az államvizsha felkészülés alatt. Akkor az volt az értelme, hogy x tételenként tartottam egy cigiszünetet. Nyilván lehetett volna mást is csinálni helyette, de akkor valahogy nagyon jól esett. Pedig mindig utáltam ha cigi szagom lett. Felnőttként semmi értelmét nem látom, rosszul vagyok tőle, hogy a városban 2 percenként rám fújják a füstöt. Visszagondolva bánom, hogy az 1 szál kipróbáláson kívül valaha is rágyújtottam. Szurkolok, hogy minél drágább legyen és minél több ember szokjon le róla.
2018. ápr. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Középsuliba ritkán cigiztem, egyetem alatt végig. Óra szünetben/óra előtt, után mindig mentünk ki beszélgetni, bulikba is, sörözések alkalmával stb. Aztán vége lett az egyetemnek,vége lett a cigizésemnek is. Csak úgy rászokásból nem tudom, hogy lehet szívni hosszú éveken keresztül.
2018. ápr. 29. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Ezt mindenki maga tudja. Van aki tényleg semmit mondó motiváció a szokott rá, például menőzés, vagánykodás. Másnak lehet komolyabb oka is. Engem például az, hogy ahhoz hogy az életemet éljem szükségem volt valamire, hogy olyasmit csináljak amitől akár még is halhatok. Bátrabbá tett.
2018. ápr. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Egyébként érzékelhető a kérdésben is a pálcatörés, és egyes válaszokból is. Erre egyébként bármilyen témában annyit tudok mondani, hogy az a legkönnyebb. A leminősítés. Erről ennyi.

Másik dolog: nem kipróbálni a cigit gyenge jellemre vall, csak úgy mint az ha valaki nem tud leszokni, az a helyzet.

2018. ápr. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
47%
Aki már túl van egy tüdőműteten az jogosan tör pálcát, főleg ha nem cigi miatt jutott oda és azt tapasztalja, hogy hiába kéne óvnia magát a dohanyfüssttől hogy felépüljön a.városban éve ez lehetetlen a sok dohányos miatt.
2018. ápr. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%

3. Hogy te nem érzed attól még te is büdös vagy.

Mi lesz később ha már most nem tudsz leszokni?

4. Attól hogy drágább lesz, ezért nem fog leszokni senki.

Ez okból már egy ember sem dohányozna.

Csak akarat erő kell hozzá.

2018. ápr. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%

Nálam toleránsabb nincs az a helyzet, de hogy mindig felvetődik, hogy lényegében csak dohányos van a világon, antidohányos szinte nincs, hisz vagy passzív dohányos vagy vagy aktív, és egyik rosszabb mint a másik akkor szeretném megkérdezni mit vár el egy dohány ellenes?


Azonkívül nem mi kezdtük, az indiánok sem voltak buta emberek, és nem a ráktól rettegtek egész életükben, egész más vitte el őket, és nem a dohányfüst. Amikor általánosítunk elfelejtjük amikor tömegek halnak meg rákban akik sosem dohányoztak, és tömegek halnak meg matuzsálemként akik pöfékeltek.

2018. ápr. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!