Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan tudnám leszoktatni a...

Hogyan tudnám leszoktatni a szüleimet a cigarettáról?

Figyelt kérdés

16éves vagyok. Mióta az eszemet tudom a szüleim mindig is cigiztek, régebb még bent a saját szobájukban is, ezzel az volt a baj, hogy ahhoz hogy én kimenjek a konyhába/fürdőszobába, át kellett menjek az ők szobájukon, és a cigi füjstjének a szaga borzasztó, sokszor úgy éreztem hogy nem kaptam levegőt. Mostmár annyira "javult" a helyzet, hogy csak a konyhában cigiznek, de mikor kimegyek vacsorázni(azelőtt cigiztek, nem tűnik el a szag, roszabb esetben még a füst sem, ha rögtön cigizés után eszünk) a kaja sem esik jól, ezért mostmár magamnak szoktam néha kaját csinálni, meg megvárom amíg esznek, és utána kb egy órával eszek, vagy azelőtt, hogy cigiznének. Mostanában egyre többször van veszekedés a cigi miatt. Én megmondtam már nekik, hogy szokjanak le, ha nem a saját egészségükért, akkor a gyermekeik egészsé géért, jött a sablonszöveg, hogy rendben fiam persze mindent megteszünk, de azóta sem változott semmi. Hogyha szóba hozom, akkor meg én vagyok szemtelen, hogy belekötök az ők dolgaikba, foglalkozzak a sajátommal, meg hogy nekem is van sok "rossz szokásom"(csoki evés, egészségtelen kaja, rendrakás, házimunka elvégzése) és mondtam, hogy én leszokok az egészről, ha ők a cigizésről, én mindent megcsináltam, az egészséges étkezés nem megy még mert, mindenki azt eszi, amit anyum főzőtt/sütött, gondolok itt a zsíros ételekre. Velük az a legnagyobb baj, hogy nem akarnak, én elhatarozok valamit, akkor addig nem nyugszom, amíg el nem érem a célom. Valami drasztikus lépés kellene, mert ez így nem állapot, nagyon sok pénz elmegy rá, meg rohadt egészségtelen, ők ketten szinte napi 4dobozzal szívnak. Arra is gondoltam, hogy kijelentem otthon, hogy, ha cigiznek akkor nem sokat láthatnak itthon, ezzel talán érezhetik a helyzet súlyát. Suli közben hétfőn és szerdán a nagybátyjáméknál alszok,(bent a városban, mi falun lakunk) mert táncra járok, éy 7-9ig van próba. Nagyon jó a kapcsolatunk, mindent elmondhatok neki, van egy 12 éves lánya, viszont nagybátyjám is cigizik, de ő a teraszon legalább, vagy a fűrdőben, de ezt is reggel min. 1 órával azelőtt mielőtt felkelnék, hétvégente sokat szoktam vigyázni az unokatesómra.


Várok még ötleteket.


Annyit kell tudni róluk, hogy mind ketten nagyon makacsok, azt hiszik hogy nekünk így jó, de nagyon nem az. Kérlek segítsetek.



2017. júl. 31. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ha függők akkor nem fognak mások miatt leszokni, ahhoz saját nagyon erős elhatározás kell. A cigi elhagyása nem olyan mint a zsíros étel elhagyása. A dohányzás nagyon erős függőséget vált ki, és nem tudod helyettesíteni úgy mint pl a zsíros ételeket.
2017. júl. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A költözős megoldás segítene, vagy rontana?
2017. júl. 31. 23:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Sehogy, kérdező, ez sajna nem így működik, nemcsak nagyon erős függőséget tud okozni a cigaretta, de éppúgy, ahogy a táplálkozásnál is, az emberek utálnak változtatni, csak mert más mondja nekik. Nem fognak.


(A zsíros ételeket egyébként nem lehet helyettesíteni annak, akinek szüksége van a sok zsírra vagy egyszerűen szereti azt, legalábbis nagyon csodálkozom rajta, ha valaki nem érzi a zsírmennyiséget az ételben, én extra érzékeny vagyok rá. Amúgyis van, akinek csak a zsíros étrend egészséges, persze nem akármelyik.)

2017. júl. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sehogy. Ilyen a függőség. Ezért kell kerülni minden olyat, ami függőséget vált ki! Ha maguk nem akarják, é nem erőltetik meg magukat, úgy nem fognak tudni leszokni! Nekik kell rávenniük erre magukat!
2017. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mond, hogy nem örülnél ha betegek lennének, próbáljanak meg kevesebbet szívni.
2017. aug. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!