Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Van itt olyan aki több év...

Van itt olyan aki több év dohányzás után le tudott szokni?

Figyelt kérdés

Ha igen..Hogy csináltad?8 éve dohányzom,egy hetet leszek itthon,Holnap reggeltől kezdem.Milyen módszereket alkalmaztatok?pl rágó vagy ilyesmi?Mennyi idő után nem voltak elvonási tüneteid?Nekem a legfőbb probléma,hogy ahogy kinyitom a szemem reggel,egyből rohanok cigizni,ezt nem bírom soha megállni.Tapasztalatot,véleményt írnátok?

Ja és 1-2 doboz cigit szívok naponta.


2010. jún. 18. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
En olyan 4 eve cigizek, es mar tobbszor probaltam leszokni. Nekem ugy szokott lenni hogy elso ket nap nagyon nehez, akkor nagyon nehez hogy ne gyujtsak ra, viszont 3. naptol mar elvagyok nelkuli. Az en nagy gondom viszont ha kimegyek haverokkal sorozni, akkor nem vagyok kepes megallni es ilyenkor minden elorol. Remelem most a nyaron sikerulni fog es neked is sok sikert:)
2010. jún. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én 5 év cigizés után tettem le, mondjuk nem napi 1-2 doboz volt a dózis, hanem napi olyan 6-7 szál, szóval enyhe bagós voltam. de amikor tényleg elhatároztam h leteszem akkor simán ment. elvonási tünetem nem volt, csak eleinte elég nehéz volt ellenállni mikor körülöttem dohányoztak v kínáltak vele. de szerintem ez az egyetlen igazán hatásos módszer, hogy egyik napról a másikra letedd. több ismerősöm próbálta h fokozatosan tegye le, de egyiknek sem működött, azóta is bagzanak. szóval akaraton múlik az egész.

sok sikert!

2010. jún. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

15 évesen kezdtem dohányozni,és 29 évesen szoktam le róla.A végén már napi másfél doboz cigit szívtam.9 éve nem dohányzom már..Én amikor úgy döntöttem,hogy leszokom a fiókban "arany tartaléknak" hagytam 3 szál cigit,és 1 gyufát. Amikor rám jött,hogy kéne egy cigi akkor ott álltam a fiók előtt,és azon gondolkodtam,hogy mennyire vagyok erős,hogy megállom-e,hogy ne vegyem ki a cigit..Megálltam! Igaz a cigit pótoltam mással.PL: gyümölcsöket kezdtem enni,nassoltam(híztam is)de megérte..

Ma jó illat van a lakásban(én hülye cigiztem a lakásban is) jó illatom van nekem is,nem vagyok cigiszagú.Érzem az ízeket,illatokat...

Egyszerűen mindig arra gondoltam,hogyha rágyújtok nagyon büdös,füstös szagom lesz...

38/N

2010. jún. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

9 év dohányzás után raktam le a cigit, napi két dobozt szívtam. Próbáltam mindent, fokozatos elhagyás, egyik pillanatról a másikra. Nem ment. Aztán úgy gondoltam megpróbálom azt a módszert, ami egy ideje „sláger”. Azt az egyszeri kezelést. Nekem bevált.

Bár a nassolás nálam is megvolt, hiába, valami pótcselekvés kellett! :-(

2010. jún. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
elhatározás kérdése,vagy mert muszáj az egészségi állapot miatt.Nekem a második volt.
2010. jún. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8 év cigizés után, ennek az évnek elejétől hagytam abba. Előtte már egy jó ideig spannoltam magam, hogy megcsinálom, megcsinálom. Még jól kicigiztem magam, két doboz cigiket szívtam el decemberben, aztán ahogy jött a január, egyik napról a másikra letettem. Le lehet tenni, csak kell hozzá egy nagy adag elhatározás meg némi önfegyelem. Utána már simán, még úgy is hogy én imádtam cigizni, meg jó sokat. Azóta egy szálat nem szívtam el.
2010. jún. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én kb 7 évig cigiztem, és nagy bagós voltam, mert egy doboz simán elment naponta, csak már a végén a fél cigit kb eldobtam, mert már be voltam sokallva belőle. Aztán elhatároztam még decemberben, hogy az újévi fogadalom az lesz, hogy leszokok! És sikerült, már másfél éve nem dohányzom. Igazából csak el kell határoznod magad, kerülni azokat a helyeket, ahol rágyújthatsz (munkahelyen dohányzóhely stb.), és ha megkívánod akkor egyél helyette egy almát vagy csokit vagy bármit. Én amúgy használtam tapaszt is, de csak 4-5 napig, mert sok mellékhatása volt, de amikor bulizni mentem, biztonságképp felragasztottam egyet! Azóta sokkal jobban érzem magam, híztam jó pár kilót, de nagyon vékony voltam előtte, imádok enni, érzem az ízeket, az illatokat, és nem vagyok büdös cigiszagú!
2010. jún. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hát a nagy papám 14 évesen szokott rá és 60 év múlva abbahagyta mert meghót "
2010. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
apu 30év dohányzás után szokott le egészségügyi okokból egyik napról a másikra.rágózott,sok zöldséget-gyümölcsöt evett,sokkal egészségesebb azóta.én kb 10 évig dohányoztam,de amikor megtudtam,hogy babám lesz elszívtam egymas után 2szálat és azóta egyet sem.kb egy hétig hiányzott...lassan 2éves a kislányom,de nem szoktam vissza és nem is kívánom.anno eldöntöttem,hogy leszokok a cigiről a magam és gyermekem egészsége érdekében.
2010. jún. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
apám negyven év után hagyta abba,mert különben elveszítette volna a lábát érszükület miatt
2010. jún. 22. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!