Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Mi az inzulinrezisztencia?...

Mi az inzulinrezisztencia? Veszélyes lehet abba hagyni a cigit?

Figyelt kérdés
Tudom, hülyeség a kérdés mert nyílván kinyír a cigi. De pontosan mi is alakul ki a leszokás alatt amiért hízik mindenki? Nem csak a sok evés!!! De valaki érti ezt az egészet? Meddig tarthat? Én azt olvastam 2 hónapig tart ez a hízós állapot... Hát én nem tudom.

2018. aug. 9. 06:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Az inzulin rezisztinciának és a dohányzás abbahagyásának semmi köze egymáshoz. Olyanok is lehetnek IR-esek, akik életükben nem gyújtottak rá, sok pajzsmirigy beteg is érintett.

A szervezeted kb. non-stop küzd a dohányzás káros hatása ellen, ami sok energiát emészt fel, és amikor abbahagyod a dohányzást, ez az energia felszabadul, viszont ha ugyanannyit eszel, mint előtte, már nem a küzdésre fordítódik a pluszba bevitt kalória, hanem elraktározódik.

Illetve sokaknál a dohányzás szerepét átveszi az evés. Ahogy eddig rendszeresen rágyújtottak, úgy rászoknak a rendszeres (értsd: állandó, óránkénti) evésre.

A "hízós állapot" tarthat jóval a leszokás után is, ha valaki zabál, de nem szükségszerű az elhízás. Ha fel is szedsz kilókat, kis odafigyeléssel, mozgással könnyen meg lehet tőlük szabadulni.

Úgyhogy az elhízásra nem ér hivatkozni, rossz kifogás, hogy letedd a cigit.

2018. aug. 9. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én le tettem 20 napja. Csak kíváncsi vagyok
2018. aug. 9. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!