Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 2 szívás után olyan rosszul...

2 szívás után olyan rosszul lettem, hogy majdnem elájultam, mi történt?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy nem dohányzom. Egy hónapja volt egy buli, ahol elszívtam életem első teljes szál cigijét, s egy este alatt 6 szál fogyott el (ami miatt fúvós zenészként elképesztő lelkiismeret furdallásom is volt), de nem volt semmi bajom, azért szívtam, mert ki akartam próbálni, meg mindenki ezt tette. (Ez nem jó ideológia, tudom. Egyszeri alkalom volt.)

Ma viszont este nagyon rossz lelkiállapotban voltam, elképesztően a nullán voltam, s gondoltam a félretett fél szál cigimet elszívom. Kimentem a friss levegőre, s két szippantás után olyan szinten elkezdtem szédülni, hogy nem bírtam állva maradni, minden testrészem annyira nehéz lett, hogy összeestem, s ülve is alig bírtam kinyitni a szemem, elkapott egy hihetetlen erős hányinger, levegőt alig kaptam, s amikor levegőt vettem, elképesztően fájt a torkom, a tüdöm, s sípolt is a tüdőm. Egyszerűen képtelen voltam felállni, nem volt egyáltalán egyensúlyom, a szemeim olyan nehezek voltak, hogy alig bírtam kinyitni őket hogy egyáltalán lássam hova tudok kapaszkodni ülő helyzetben is. Mikor felálltam, össze-vissza mentem, kapaszkodtam, de így is nagyon rosszul voltam. A látásom is elment egy kisebb időre.

Ez egy 10 percen keresztül tartott, azt hittem ott helyben elájulok, s be is pánikoltam, hogy nem tudok visszamenni a házba sem, teljesen tehetetlen vagyok.

Soha nem volt velem ilyen, nem is hallottam ilyenről sosem. Fogalmam sincs mi történhetett, s most, fél órával az eset után is még zúg a fejem és szédülök.

Volt esetleg valakivel még ilyen? Valami magyarázat van erre? Mi történhetett, s miért?

Van jelentősége a cigarettázás előtti lelkiállapotnak?

Lehet hülye kérdések, de nincs sok tapasztalatom, nem is tervezek rászokni a cigire, vagy akár több szálat elszívni.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. szept. 8. 22:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Örülj neki, hogy ezt átélted, mert talán emiatt nem fogsz rászokni. A cigarettában a dohány parázslása során tökéletlen az égés és mérgező szénmonoxid keletkezik. A szénmonoxid erősen kötődik a vörösvérsejtekben levő hemoglobinhoz, így megakadályozza az oxigén és egyben a széndioxid szállítást is. Azaz a dohányzó személy valójában fulladni kezd, mert a szövetei nem jutnak elég oxigénhez, ráadásul vérében a széndioxid is feldúsul.
2018. szept. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%

Az indok, a nagyon rossz lelkiállapot + egy jó kis hiperventilláció a cigitől, mivel egy kicsit befulladtál! És milyen jó, hogy neked ilyen rossz élményed lett, már rögtön az elején a cigitől! Örülj neki! Sokan, az ilyen félretett cigitől szoknak rá, hogy csak ezt a felet, aztán majd másnap is egy felet, aztán az ember megvesz egy dobozzal, így kezdődik.

Szóval örülj neki, hogy a szervezeted így reagált.

2018. szept. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Amúgy sem szoknék rá, nem tetszik, ráadásul fuvolistaként a higiéniának gusztustalan, ill. van akaraterőm.

Viszont köszönöm a levezetést! És miért lehet az, hogy még most is fáj az egész légcsövem, ha levegőt veszek a számon keresztül? (Hideg érzés ez a fájdalom.)

2018. szept. 8. 22:28
 4/11 A kérdező kommentje:
2. kommentelő: tehát a lelkiállapot valamilyen kapcsolatban áll azzal, hogy a szervezetem hogy reagál a cigire?
2018. szept. 8. 22:29
 5/11 anonim ***** válasza:
28%

"Amúgy sem szoknék rá, nem tetszik, ráadásul fuvolistaként a higiéniának gusztustalan, ill. van akaraterőm."


Nem, nincs akaraterőd. Akkor is bagózol, amikor mások bagóznak, akkor is mindjárt hatot elszívsz, amikor csak kipróbálni akarod, és akkor is a cigiért nyúlsz, amikor rossz lelkiállapotban vagy - mindezt fúvós zenészként, úgy, hogy állítólag nem akarsz rászokni! Ez nem akaraterő.

2018. szept. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne, igen. 10 éve leszoktam a cigiről, nagyon boldog voltam, minden oké volt, aztán 10 év után, történt velem egy nagyon rossz dolog, egészségiügyi+ lelki. Életemben először depressziós lettem, de azt hiszem az a csúnyább fajta, nem enyhe volt az biztos, és nagyon kívántam a cigit. Megvettem 10 év után az első doboz cigit, és én is baromi rosszul lettem, még aznap próbálkoztam még egyszer, amikor vége lett annak a rossz érzésnek ( gondoltam a 10 év kihagyás miatt nem esik jól az első) de ugyanúgy nem esett jól, fulladtam, a pulzusom az egekben, ehhez társult izomfeszültség, és minden más nyavalya, szóval felerősítette azt, amilyen állapotban voltam.
2018. szept. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Valószínűleg meg tudom különböztetni, hogy tudatosan akartam-e elszívni azt a 6 szálat, vagy sem. :) S biztosíthatlak, hogy el akartam szívni azt a 6-ot nem a társaság nyomása miatt, hanem mert akkor, abban a pillanatban jól esett. Az egy másik dolog, hogy aztán magamtól jutottam el addig gondolatban, hogy miután tisztában vagyok a káros hatásaival, azzal, hogy pont nekem miért nem kéne, s annyira nem tetszett, hogy folytassam, eldöntöttem, hogy nem fogok cigizni. Ezt előtte is teljesen jól tartottam bármiféle nehézség nélkül (mert már előbb kipróbáltam a cigit, de sosem egy egész szálat), s azóta is teljesen kitűnően tartottam. A ma este, hangsúlyozom, elakartam szívni azt a fél szálat, de szintén nem a rossz lelkiállapot miatt, hanem mert szeretek kísérletezgetni, kipróbálni dolgokat, s meg akartam nézni, hogy vajon ha akkor nem volt semmi bajom tőle, de nem szerettem meg, most vajon ugyanolyan-e a tapasztalat. Mondom, egy fél szálról van szó, a világért nem költöm a pénzem a jövőben SEM arra, hogy vegyek akár egy doboznyi cigit is.

Tehát de, van akaraterőm, szerintem egy pár bekezdéses fogalmazás alapján ismeretlenül ezt te nem tudhatod, cigi kontextuson kívül sem. :)

2018. szept. 8. 22:44
 8/11 A kérdező kommentje:

22:38-as: köszönöm válaszod! Remélem már minden rendben, s nagyon sajnálom, hogy ilyen időszakon mentél keresztül, sajnos tudom milyen.

A másik érdekes, hogy vajon hogy képes egy tárgy “kapcsolatban lenni” a szervezeten keresztül a belső érzésekkel, elvont dolgokkal, tehát hogyan erősítheti fel az érzéseket, s hathat ránk ez fizikálisan.

2018. szept. 8. 22:47
 9/11 anonim ***** válasza:

Ja, nagyon érdekes, tényleg, akkor gondolom, ezt is elkezded majd kikísérletezgetni...

Pontosan így szokott kezdődni a cigizés másoknál is.

2018. szept. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%
Szervezeted nincs hozzászokva.
2018. szept. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!