Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » 2 szívás után olyan rosszul...

2 szívás után olyan rosszul lettem, hogy majdnem elájultam, mi történt?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy nem dohányzom. Egy hónapja volt egy buli, ahol elszívtam életem első teljes szál cigijét, s egy este alatt 6 szál fogyott el (ami miatt fúvós zenészként elképesztő lelkiismeret furdallásom is volt), de nem volt semmi bajom, azért szívtam, mert ki akartam próbálni, meg mindenki ezt tette. (Ez nem jó ideológia, tudom. Egyszeri alkalom volt.)

Ma viszont este nagyon rossz lelkiállapotban voltam, elképesztően a nullán voltam, s gondoltam a félretett fél szál cigimet elszívom. Kimentem a friss levegőre, s két szippantás után olyan szinten elkezdtem szédülni, hogy nem bírtam állva maradni, minden testrészem annyira nehéz lett, hogy összeestem, s ülve is alig bírtam kinyitni a szemem, elkapott egy hihetetlen erős hányinger, levegőt alig kaptam, s amikor levegőt vettem, elképesztően fájt a torkom, a tüdöm, s sípolt is a tüdőm. Egyszerűen képtelen voltam felállni, nem volt egyáltalán egyensúlyom, a szemeim olyan nehezek voltak, hogy alig bírtam kinyitni őket hogy egyáltalán lássam hova tudok kapaszkodni ülő helyzetben is. Mikor felálltam, össze-vissza mentem, kapaszkodtam, de így is nagyon rosszul voltam. A látásom is elment egy kisebb időre.

Ez egy 10 percen keresztül tartott, azt hittem ott helyben elájulok, s be is pánikoltam, hogy nem tudok visszamenni a házba sem, teljesen tehetetlen vagyok.

Soha nem volt velem ilyen, nem is hallottam ilyenről sosem. Fogalmam sincs mi történhetett, s most, fél órával az eset után is még zúg a fejem és szédülök.

Volt esetleg valakivel még ilyen? Valami magyarázat van erre? Mi történhetett, s miért?

Van jelentősége a cigarettázás előtti lelkiállapotnak?

Lehet hülye kérdések, de nincs sok tapasztalatom, nem is tervezek rászokni a cigire, vagy akár több szálat elszívni.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. szept. 8. 22:17
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Azt, hogy nincs akaraterőd én is kicsit erős kommentnek gondoltam, a reakciód viszont megváltoztatta a véleményemet.


"azért szívtam, mert ..., meg mindenki ezt tette. "


Egyrészt, miért kéne kifogásokat keresned arra, hogy cigiztél, és mért releváns, hogy mindenki ezt tette? Másrészt, ha a kérdésre megvan a válasz, vajon nem mond ellent az "el akartam szívni azt a 6-ot nem a társaság nyomása miatt" kijelenésnek?


"Ma viszont este nagyon rossz lelkiállapotban voltam, elképesztően a nullán voltam, s gondoltam a félretett fél szál cigimet elszívom."


"...elakartam szívni azt a fél szálat, de szintén nem a rossz lelkiállapot miatt..."


Ha nem a rossz lelkiállapot miatt akartad elszívni, miért volt fontos a leírásban ezzel kezdeni (és csak ezt megjegyezni, ráadásul kétféleképp megfogalmazva), azt a sztorit, hogy rosszul lettél az újabb cigizéstől? Ha a "Soha nem volt velem ilyen, nem is hallottam ilyenről sosem. Fogalmam sincs mi történhetett..." kijelentések igazak, akkor a "...hanem mert szeretek kísérletezgetni, kipróbálni dolgokat, s meg akartam nézni, hogy vajon ha akkor nem volt semmi bajom tőle, de nem szerettem meg, most vajon ugyanolyan-e a tapasztalat." kijelentésnek a lényege az, hogy kíváncsi voltál, megszereted-e. Nem értem, hogy miért szerepel ebben a magyarázatban is a rosszullét...


A fentiek tekintetében most inkább a "...szerintem egy pár bekezdéses fogalmazás alapján ismeretlenül ezt te nem tudhatod..." reakciót tartom túlzónak, az eredeti hozzászólásról, pedig azt gondolom, hogy betalált.

2018. szept. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!