Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogyan lehetne tudatosítani a...

Hogyan lehetne tudatosítani a dohányosokban, hogy elviselhetetlenül büdös szaguk van?

Figyelt kérdés
2007. jan. 29. 09:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Ezzel próbálkozott a ciki a cigis reklám is, amelyben a dohányos nőt a disznóól mellé helyezték, hogy ott szívja.


Sajnos én úgy vettem észre, hogy mivel a dohányosok nem éreznek szagokat, hiába fordul el fanyalogva az ember, amikor elmegy mellettük, hiába tesz gúnyolódó megjegyzéseket, nem fogják a dohányosok megérteni, csak vagy megvernek, vagy bunkónak fognak tartani azért, amit csinálsz.

2007. máj. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Csak az a büdös dohányos aki ápolatlan is mellette, egy ápoltnak csak füst szaga van.
2007. jún. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. a dohányosok tudják, h nem jó szaga van a füstnek, de a nikotin erősebb. meg ők úgysem érzik. én sem éreztem magamon soha.. most, h már nemdohányzom, érzem a barátnőmön, h büdös a cigi szag. de nem szólok. tudom, h tudja, és hidd el, neki sem kellemes, de a nikotin erősebb..
2007. okt. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Dohányoztam én is.Mikor benőtt a fejem lágya,akkor elkezdtem arra is odafigyelni,h vannak mások is.Pl tömött utcán nem gyújtottam rá.Étteremben kifejezetten utáltam,ha valaki dohányzik,amikor eszem.Illetve,ha megkért valaki,h menjek odébb mert zavarja a füst megtetem.(persze csak akkor ,ha én érkeztem később,ha valaki mellém állt,és elkezdett kötözködni,csak mert olyanja volt,akkor azt elküldtem a fenébe.)

Most h nem dohányzom,vettem észre,h nincs kultúrája a dohányzásnak Magyarországon.A legtöbb bagóst nem érdekli a gömbölyödő pocakom,ha éppen a villamosra kell felszállni,vagy a buszra felnyomakodni.

A saját példámból kiindulva nem mindenki bunkó bagós,csak mindenkinek az tűnik fel,amikor valaki az.

2007. nov. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
És hogyan lehetne tudatosítani a nemdohányzókban, hogy a saját dolgukkal törődjenek? Miért nem kezdtek el koncentrációs táborokat szervezni a dohányosoknak? Aki más mint te, az rossz, mi? Éljen toleráns kis népünk :S
2008. jan. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

A dohányzás FÜGGŐSÉGET okoz! Olyat, mint a kábítószerek! Ugyanolyan erős (csak maga a cigaretta nem annyira káros).

Ezért a dohányos hiába tud esetleg mindent... nem tud vele mit kezdeni. Függő.

Ha meg nem is érdekli (lásd itt néhány cikkben) - netán még neki áll feljebb - az már csőd.

2008. ápr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

"És hogyan lehetne tudatosítani a nemdohányzókban, hogy a saját dolgukkal törődjenek?"


Törődnék én a saját dolgommal, csak az olyan mindenki másra fittyet hányó férgek miatt, mint TE is vagy, sajnos nem tudok, mert nem látom a füsttől az erdőt. Felőlem dohányozz, ki nem sza.ja le, az sem érdekel, ha a gyerekednek könyörögsz majd a halálos ágyadon, hogy segítsen át a túlvilágra, mert inkább a halál, mint a rák, szóval mindez engem nem izgat, itt arról van szó, hogy a dohányzók nagy része ma Magyarországon semmilyen tekintettel nincsen a NEMdohányzókra. Tök mindegy hol vagyok, mikor vagyok és milyen állapotban vagyok, tök mindegy, hogy szólok vagy nem, a parasztja akkor is rágyújt, ha ki van írva, hogy NEMDOHÁNYZÓ. De legyen az egészségem a legutolsó szempont: ha nemdohányzó lennél, akkor te mennél úgy találkozni egy lánnyal, hogy lerohad a ruhád a cigifüst bűzétől? Mert szerintem egy kulturált, magára valamit is adó ember nem igazán. Nekem semmi bajom a dohányosokkal, az ő dolguk, ez is egy kultúra, de lássuk be, egy egészségtelen kultúra, ami még mindig nem érdekelne, a bajom csak az, hogy ezt a dohányzók is tudják jól, mint ahogy azt is, hogy a passzív dohányos még nagyobb veszélynek van kitéve, mégis tojnak az egészre, és simán rágyújtanak pl. egy kismama mellett, akinek esetleg nincs más választása az adott szituációban, szívnia kell azt a szart. EZ a nemdohányzók baja. Ki beszél itt koncentrációs táborról te barom? :-( És tudod a válaszod is tökéletesen adja vissza azt a felfogást, hogy: "ugyan már, leszarom"

2008. nov. 18. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
A barom, meg a féreg az, aki képes így beszélni egy ismeretlen embertársával, nem én. Kapjál már észbe hékás! Ismersz te engem? Honnan veszed, hogy ÉN pont TÉGED zavarlak a dohányzásommal? Ma már lassan sehol nem mer rágyújtani az ember, ott se, ahol semmi nem tiltja mert rögtön rárontanak a fanatikusok és jó hogy nem már tüzes vassal üldözik. Engedtessék már meg, hogy a saját otthonomban, vagy a nyílt utcán, ahol NEM TÖMEGBEN ÁLLOK nyugodtan dohányozhassak! Érdekes, 10 éve nem volt ilyen hisztéria ebből, aztán ez a jó magyar szokás, ugrasszuk egymásnak az embereket, egyesek meg hagyják manipulálni magukat már acsarkodnak mindenkire. Az meg milyen hülyeség már, hogy engem majd elvisz a rák? Mert ugye aki dohányzik, az rákban hal meg és punktum. Hát persze. A nyolcvan éves nagymamám is dohányzik, és az ég világon semmi baja nincs, teljesen egészséges. Borzasztó, hogy ha valaki nem olyan mint te, akkor az már féreg, meg paraszt. Lehet, hogy nekem van egy rossz szokásom, de neked meg elég súlyos jellemhibáid vannak, szerintem az rosszabb.
2008. nov. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%
Ja, és mellékesen, voltam én is terhes, kértem már meg embereket, hogy ne dohányozzanak mellettem zárt térben, de én képes vagyok ezt kulturáltan kérni, mivel előfordul olyan , hogy valaki nem veszi észre mi van, ezért nem kell már rögtön lehordani.
2008. nov. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19%
LEhet, hogy a 80 éves nagymamád dohányzik, de attól én még nem akarom, hogy a gyerekem a TE illetve a hozzád hasonlók cigifüstjét szívja ÚGY, hogy egy nemdohányzó helyen van. Mint írtam, engem nem érdekel az, hogy ki hol dohányzik, és mennyit szív és milyet és hogyan és kivel, felőlem a 12 kislányok is szívhatják, ez sem hat meg, mert az ő egészségük, mindez egészen addig, amíg engem, mint nemdohányzót nem zavar. És csakis a hozzászólásod miatt ugrottam neked, mert úgy tűnt, hogy elég meredeken ível lefelé az IQ-d. Senki sem beszélt itt koncentrációs táborról és azt hiszem, hogy ez a megszólalásod előtti emberke, meg a kérdező is csak a sérelmeit mondta el, egyáltalán: feltett egy kérdést, te meg válaszoltál rá, olyan indulatokkal teli és szerintem ráadásul alaptalanul, miután azzal a válasszal igazad semmiképp nem lehet, hogy azonnal elment a kedvem a kulturált beszélgetéstől. Na, nekem csak ennyi a bajom. Részemről a téma lezárva, továbbra is úgy állok hozzá, hogy nem vagyok hajlandó vitatkozni egy olyan emberrel, aki úgy dohányzik, hogy még a többiek környezetét is leszarja.
2008. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!