Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Akik leszoktak a cigiről -...

Akik leszoktak a cigiről - normális ez? Mikor múlik el?

Figyelt kérdés

Szombaton lesz 3 hónapja, hogy nem dohányzom, de még mindig hihetetlenül ideges vagyok. Nagyon könnyen bepöccenek, irritál minden. Nem akarom, hogy elkönyveljenek hisztikirálynak, úgyhogy általában elmesélem, hogy ezért van, és legyenek türelemmel. De olyan rég tart már. Az összes leszoktatóanyag az első 4 hétre írja ezt az elvonási tünetet, én azon rég túl

vagyok.

Eszembe jutott persze, hogy rágyújtok, és hagyom a fenébe az egészet, de most dobjak ki 3 hónapot a kukába? Plusz jobban is érzem magam ezt az ideget leszámítva.


Mit tudtok javasolni? Normális ez egyáltalán?


(egy dobozzal szívtam egy nap és kb 6-7 éven át).



2018. okt. 2. 07:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Föleg nem a cigi fizikai hiánya miatt vagy ideges, hanem mert maga a szokás hiányzik - és ha rágyújtanál, akkor semmit sem értél el, és még csak jobb sem lenne.

Szóval ne gyújts rá, hanem tanulj meg lazítani és akkor nem leszel ideges.

2018. okt. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

vagy én vagyok full nyugodt természet, vagy nem... de szerény véleményem szerint ez a cigizek mert ideges vagyok duma bullshit.


amikor cigiztem sem voltam nyugodtabb egy tudomisén vizsga előtt és amióta nem dohányzok sem vagyok idegesebb, ha véradásra megyek... na érted.


ha neked ilyen a természeted akkor keress pót cselekvést vagy vezesd le az energiád sporttal, mondjuk.


egyébként baromi jól csinálod, ne add fel, én hiszek benned! :)

2018. okt. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi!

Én se hiszek abban, hogy a cigi nyugtat és az tuti, hogy a szokás hiányzik. Munkahelyen mindenki csordában jár le dohányozni. Mondjuk cukik, mert tudják, hogy küzdök és nem is beszélnek róla, nem hívnak, támogatnak, de persze tudom, hová mennek, és mikor olyan szitu van, hogy "ilyenkor rá szoktam gyújtani", akkor hirtelen nagyon felmegy a pumpa. Nem a cigi, hanem a "szertartás" nyugtatna meg.

2018. okt. 2. 07:51
 4/18 anonim ***** válasza:
Mivel pótoltad a dohányzást? A szenvedély elhagyása után keletkezett űrt valamivel érdemes kitölteni, mivel a lelki függőség ugyan úgy jelen van még az életedben. E miatt a hiány miatt lehetsz feszült. Ez persze nincs mindenkinél így, valaki leteszi simán, és továbblép, azonban nem vagyunk egyformák. Mivel lehet ezt kitölteni? Általában a sportot szokták javasolni, de bármi lehet, ami téged érdekel, én pl. az olvasásra szoktam rá eléggé, amikor abbahagytam. Kinyitottam egy könyvet, és úgy eltelt 1-1,5 óra, hogy éreztem, hasznosan töltöttem el az időt, és mellette eszembe sem jutott a cigi.
2018. okt. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Semmi értelmessel, főleg evéssel. Az eredeti terv az volt, hogy leteszem a cigit és elkezdek edzőterembe járni, erre a leszokás utáni hétben beteg lettem (vese), ami azóta sem múlik, gyenge vagyok és fájdalmaim vannak, így nagyon értelmes dolgokra nem volt erőm. Persze a terv az, hogy csak el kellene kezdeni futni valamikor. Egyelőre csak hízok.
2018. okt. 2. 08:11
 6/18 anonim ***** válasza:
Én anno cigi helyett fogpiszkálót kezdtem el rágni. Muszáj volt valaminek a számban lennie.
2018. okt. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Na igen, itt maga a cselekvés hiányzik.

Sportolj, az leszed.

2018. okt. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

Simán csak produkálod magad, hátha rá tudsz mutogatni az idegességre, mint rajtad kívülálló okra, hogy újra rágyújthass.

Amúgy ha szükségét érzed, nyugodtan menj le a kollégákkal. Csak ne gyújts rá! :) Attól, hogy már én se szívom, még lemegyek a kollégákkal, ennyi mozgás nekem is kell, a szünet nekem is jár, és akkor nincs az, hogy bezzeg ők mehetnek, én meg nem. Közben jót beszélgetünk, ők szívják, én meg ott szoktam állni. A látványtól, hogy ott szívják előttem, nem szokott előjönni, hogy én is rágyújtanék. Mivel már nem cigizel egy ideje, a szaglásod már helyre állhatott, ha jó szögben állsz, akkor érezheted a kollégák cigijén, hogy milyen büdös kaki, az is motiváló tud lenni.

2018. okt. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
46%
ha ideges leszel agresszívan kezdj el rágózni :D vagy makukázni
2018. okt. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem akarok rágyújtani, sokkal több jó oldala van a leszokásnak, mint rossz, de néha annyira vékony a cérnám és mások is panaszkodnak, hogy kétségbeesésemben igen, megfordult a fejemben, hogy inkább újrakezdem. Emberekkel dolgozom, türelmesnek, kedvesnek kell lenni, az állásomba vagy prémiumomba is kerülhet, ha ideges vagyok, márpedig néha már érzem magamon, hogy szétvet az ideg.

Igen, már érzem, hogy büdös, rosszul esik, ha rámjön a füst, meg ilyesmi. Visszatért a szaglásom, nem köhögök, kitisztult a bőröm és a hajam, és hát tele vagyok pénzzel ahhoz képest, hogy eddig mi volt.

Úgyhogy nem, nem kell indok, hogy rágyújtsak, de azért ez a helyzet idegőrlő.

2018. okt. 2. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!