Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy tudnék leszokni a dohányz...

Hogy tudnék leszokni a dohányzásról ennyi "rutin" mellett?

Figyelt kérdés

Próbáltam már, hogy lerakom, és kész. 3 napig bírtam :(

Ami motivál, hogy letegyem:

1, pénz, havi 10 ezer nem a világ vége (töltött cigit szívok), de ha megmaradna annak nagyon örülnék

2, a kocsiban is dohányzom, és iszonyat szaga van.. Öcsém múltkor befogta az orrát (pedig akkor miatta nem gyújtottam rá)

3, egészség, mert több rákos beteg van/volt a családomban.


Ami miatt nehezebb, és mostmár tudom csak kifogás: kávé mellé cigi fontos nekem, kutya séta alatti dohányzás is naponta megszokott, közvetlen környezetemben kb 90%ban dohányoznak.

Januárba lesz 10 éve, hogy dohányzom. Illetve szeretnék addigra már nem cigizni..


Ami nagyon fontos nekem, és motivál: öcsém sírva kért rá, hogy tegyem le a cigit, mert nem akar elveszíteni. 13 évvel fiatalabb nálam. Azt mondta egyetlen nővére van, és nagyon szeretné, ha letenném. A könnyek a szemében nagyon meghatottak.

Nem veszek több dohányt úgy döntöttem. Csak pont ma vettem :( nekem ez kitart majdnem egy hétig. Nézegetni borzalmas lenne.

Hogy tegyem le? Ha már megvettem csökkentsem? Vagy szívjam el, és soha többet ne vegyek? Vagy rakjam el, és holnaptól ne gyújtsak rá?


Nagymamám 40 év után akarta letenni, de azt mondta nehézlégzés kísérte az ötletet, illetve sokkal hamarabb lehet rákos tőle 40 év után, ha leteszi.

Ebben lehet igazság? Vagy csak védekezett?

Sajnos a mai napig dohányzik.


2018. okt. 18. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Azért mert leteszi ettől nem kap rákot.

Ez simán csak a szenvedély betegségből adódik hogy mindent megmagyaráznak, mindenre tudnak indokot mondani.

Akarat erő kell hozzá és menni fog.

2018. okt. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát a dohányzásról leszokás pszichológiájáról könyvet lehetne írni, de azért nem annyira bonyolult. :)

Leírni könnyebb, mint tenni, de a leszokáshoz igazi elhatározás kell. Mármint lehet, hogy volt korábban is elhatározásod, de azért valahol legbelül nyitva hagytál kapukat, hogy hátha mégis szívhatnád tovább valahogy. És amíg egy pici lehetőséget is adsz magadnak a botlásra, addig mindig találni is fogsz okot is. Bármilyen fizikai tünet, vagy idegesség pl. nem azért van, mert nem gyújthatsz rá, hanem azért produkálod a tüneteket, hogy rágyújthass.

A nagymamádnél is ugyanez a helyzet, ürügyet keres, hogy ne kelljen leszokni.

Amikor valóban hiányozhat, az tényleg a kávé, meg a megszokott "busztól-bejáratig" cigik, de ez nem a nikotin hiány miatt, ez csak a megszokás. Eleinte furcsa lehet, nekem kb. olyan volt, mintha otthon felejtettem volna valamelyik végtagom, de pár nap alatt eltűnik ez az érzés is. Próbáld meg, hogy nem gyújtasz rá kávé vagy sétálás közben, és rá fogsz jönni, hogy ezeket a tevékenységeket igenis lehet művelni cigi nélkül is.

Azon agyalni, hogy mennyi cigid maradt, vagy hogy fokozatosan lehet leszokni, megintcsak a leszokás megkerülésére tett kísérletek. Ha folyton azon agyalsz, hogy de ha már megvettem, ezt még elszívom, akkor onnan csak egy lépés, hogy de még egyet megveszek, és még azt is elszívom. Így sose lesz vége. A fokozatos leszokással is ez a gond. Nálam legalábbis nem működött, hogy elhatároztam, hogy aznap mondjuk csak 5 szálat próbálok meg elszívni. Pikk-pakk elkezd alkudozni magával az ember, hogy na jó, legyen 6 szál. De egy szállal több már mit se számít, hát legyen 7. Ami akár lehetne 8 is. Ha le akarsz szokni, akkor 0 szálat engedélyezz magadnak. Végül is ez a cél, hogy nem dohányos akarsz lenni, a nem dohányos pedig arról ismerszik meg, hogy nem gyújt rá. Se 8 szálra, se egyre, se egy félre.

2018. okt. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sportolj valamit, hidd el hogy letudod tenni és te vagy az erősebb.
2018. okt. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyél helyette :)
2018. okt. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

nekem au vált be, hogy a nap első cigijének az elszívását toltam ki minél későbbre. Ha meh tudod állni hogy az elsőt minél később szívod el, addig is tiszta vagy. Mert ha az első megvolt utána már lazán gyújtod a másodikat, harmadikat és így tovább. Én ébredés után a kávé mellé rögtön szívtam is anno a cigit. Először ezt hagytam el. Utána a mosdólátogatásakor jött a második. Ezt is elhagytam. Munkába induláskor kocsiba beszállás után rögtön cigi. Elmentem és jópénzért külső-belső takarítást kértem a kocsimra, csillogott villogott így eléggé motivált az hogy ne gyűjtsak rá benne. Egy-két alkalom után már nem is jött az ihlet hogy rágyútsak a kocsiban. Sikerült az első cigit kitolnom ebéd utánra. Csak utána meg szívtam is a másodikat harmadikat stb. Nekem minden cigaretta kb cselekvéshez köthető. Ennek a felét simán el lehet hagyni, pár nap kell csak míg megszokod, hogy a kocsiba beszállás nem jár együtt a rágyújtással. Csinálj helyette mást, hangosítsd fel a zenét és indulj el. Az viszont fontos hogy ne hagyd otthon a cigid. Ha nincs nálad csak még jobban akarod mert b@ssza az agyad hogy tudod hogy nem tudsz rágyújtani és annál jobban akarod. Tedd csak a táskádba de inkább más cselekvést válassz mikor beülsz az autóba. Egy idő után rászoksz arra a másik dologra. Na meg a csitrilliárdok gondolata is amit mosdóban otthagytál is motivál. A végén én már csak este gyújtottam rá, mikor vége lett napnak. Jutalomciginek fogtam fel. Sosem vontam meg magamtól abszolút a dohányzást. mindig volt a táskában cigi. más cselekvéshez próbáltam meg kötni amiket ritkábban csinálok egy napon belül. Pl kizárólag kaja után jöhet az első. Ha hazaértem melóból csak akkor szívom el a másodikat. Ha megvolt a vacsora akkor jön a harmadik. Egy idő után ott tartottam hogy azt az egy szálat este már csak azért szívtam mert még volt otthon cigim, de már ha melletem cigizett valaki akkor sem jött az ihlet hogy rágyújtsak.

Aztán a főnököm eladta a céget ahol dolgoztam egyik napról a másikra, bepánikoltam és visszaszoktam :D

De baromi jó úton haladtam

2018. okt. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!