Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Most mi lesz? Kiderült, hogy...

Most mi lesz? Kiderült, hogy cigizek 17/f

Figyelt kérdés

Az van, hogy suli után szívtam és meglátott az egyik tanárom és be fog köpni az igazgató által, mert ez egy elit gimi és ki is rúghatnak pedig kitűnő tanuló vagyok. Így a szüleim is meg fogják tudni és egy világ fog összeomlani bennük, mert soha nem gondolták volna ezt rólam.

Most mit tegyek?



2018. dec. 10. 12:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért rúghatnának ki. Mert elméletileg ha nem vagy az iskola területén meg azon az x méteren belül ahol nem lehet dohányozni, illetve nem tanítási idő alatt történt semmi közük ahhoz mit csinálsz és mit nem. De szerintem jobb ha elmondod a szüleinek hogy mi is volt, meg hogy dohányzol. Nem fognak örülni, de legalább értékelik hogy őszinte vagy velük. Az őszinteség mindennek az alapja, így is úgy is kiderül minden. :)
2018. dec. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég életszerűtlen a dolog, tekintve, hogy a magánügyeidről csak akkor adhat ki bármilyen pedagógus információt, ha te megengeded neki. Az egyetlen formája, amikor kérdés nélkül közbeavatkozhat az az, ha a te mentális vagy testi épséged veszélyben van. Mellesleg iskola után történt a dolog. Megbeszélheted a tanárral is, hogy nem kell neki beleszólni abba, amihez semmi köze.

Te pedig 17 évesen esetleg gyakorolhatnál némi felelősségvállalást is a tetteidért, mert meg kell tanulnod, hogy a következményeket is elfogadd az életben.

2018. dec. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Tudod, ha téged nem érdekel a saját életed, más embereket még annyira sem, elhiheted.
2018. dec. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Mi lenne? Vállalj felelősséget a tetteidért.
2018. dec. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Elit gimis voltam, kétlem, hogy ezért kirúgnának. Még ha osztálykiránduláson vagy bent a suli épületében szívtad volna, akkor talán. (bár én akkor sem vagyok biztos benne)

Szerintem vállalj felelősséget a tetteidért és mondd el a szüleidnek, hogy cigizel. Titkolni úgy sem igazán lehet, főleg ha anyukád mos rád.

Egyébként elég hülye szokás, szerintem egyszerűbb lenne felhagynod vele, amíg még lehet. Gondolom nem rég szoktál rá, talán egyszerűbb most letenni. Egy fejlődésben lévő szervezetnek (a fiúknál még ugyancsak abban a korban vagy) semmi szüksége a cigire, saját magaddal cseszel ki. Nem a szüleiddel, magaddal.

2018. dec. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha a dohányzáshoz nagyfiú vagy, akkor a következményekhez is legyél az.
2018. dec. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
Ha értelmesek a szüleid, akkor nyilván tudják, hogy igenis benne van a pakliban, hogy egy kamasz ki fogja próbálni a dohányzást, már csak kíváncsiságból is. Ezért legfeljebb letolnak nagy csinnadratta közepette, de nem kapsz verést és a világuk sem omlik össze.
2018. dec. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem lesz semmi.
2018. dec. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
0%
en is elit gimibe jarok es mindig a tanarokkal egyutt cigizunk. nem hiszem hogy venne a faradtsagot arra hogy szol az igazgatonak mert semmi erdeke nincs benne mivel meg csak beleszolasa sincs abban hogy mit csinalsz iskolan kivul es legfeljebb beszel veled errol,mivel partnerkent kell hogy kezeljenek a tanarok
2018. dec. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
47%

"tekintve, hogy a magánügyeidről csak akkor adhat ki bármilyen pedagógus információt, ha te megengeded neki."


Miért? Még fiatalkorú, és ha iskolából hazafelé menet cigizett, az még szerintem hozzátartozik ahhoz, hogy a gyámját értesítheti, nem?


Egyébként szerintem sem fogja.

"megbeszélheted a tanárral is, hogy nem kell neki beleszólni abba, amihez semmi köze."


én tanár vagyok, ha nekem valaki ilyet mondana, tuti csakazértis tennék róla, hogy legyen következménye. :D

2018. dec. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!